Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fog húzás cicáknál hogyan zajlik?

Fog húzás cicáknál hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Az idős cicámnnakl indokolt a foghúzás, már régóta túl kellett volna esni rajta egy fogászati vizsgálaton. Nagyot hibáztam, tudom.

A közel jövőben meg fog történni a foghúzás.

Annyit tudok, gépi altatásban fog zajlani, amitől nagyon féltem.

Előtte elviszem szív ultrahangra,biztos ami biztos alapon, már elmúlt 15 èves.


Ami nekem èrdekes, az az,hogy nem csinálnak fog röntgent. Csak a műtét napján fog kiderül mennyi fogat távolítanak el, tehát picit mintha vakon lenne a doki.

Biztos sokat ki kell húzni, nagyon sok foga iszonyat sötét barna, gyulladt íny stb.


Ez a kèt dolog,ami miatt féltem.

A gèpi altatás, és ez a fog röntgen nèlkülözèse.

Más gazdi tapasztalatátra lennék kíváncsi,kit hogy viselt meg ez a műtét.



#macska #gyulladás #fogkő #FORL betegség #Gèpi altatás
2021. jan. 24. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem akarja kétszer altatni a röntgen miatt.

Egyébként nálunk nem volt semmi extra, odavittük, altatás, oké minden rendben, majd mehetünk érte X óra múlva. Nálunk fogkövet is szedtek le neki a húzáson kívül.

Mikor hazahoztuk még kába volt, aznap a konyhában aludt, ha esetleg hányna. Enni-inni nem kaphatott, amíg 100% magához nem tért (fulladásveszély). Illetve nagyon kellett rá figyelni, mert ahogy magához tért, menekült volna ösztönösen, de mivel még hatott a szer, esett neki mindennek - konkrétan kúsztunk utána a földön, hogyha esik, elkapjuk, mert bútorok sarkát nem egyszer majdnem lefejelte...


A kihúzott foggal nem volt panasza, doki írt fel szájvizet, meg kajára szórható granulátumot, ami a további gyulladást segít megelőzni, ennyi.

Csak pár napig viccesen evett, folyton kiejtette a szájából a falatot, mire hozzászokott a foghiányhoz :)

2021. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mikor lehetett értemenni?

Nekem kilencre kell bevinni, a műtét három-öt között lesz és csak hét körül mehetek érte :(


Úgy aggódok, hogy olyan sokáig lesz idegen helyen, biztos nagyon fog rettegni

2021. jan. 24. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon fog rettegni, mert vagy aludni fog még, vagy kába lesz. Az enyém aludt, mikor érte mentem és még otthon is 1-2 órát. Mikor felébredt, jött a kúszás-mászás a cica részéről is és részemről is.:)
2021. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A hordozó a biztonságot jelenti, mivel gyaníthatóan nem lesz nagy mászkálás körülötte, pihenni fog, amíg el nem kezdenek vele foglalkozni. :)

Az ijesztő része az az, amíg az altatót adják be neki, utána meg már amiatt nem fog rettegni :)

Neked rosszabb lesz, mint neki.

2021. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha budapesti vagy,megkèrdezhetem hova vittètek?

Mi alapján döntöttèl,melyik orvost választod?


Antibiotikumot kapott a cica utána?

2021. jan. 24. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, megműtötték a cicust? Hogy sikerült?
2023. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!