Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lebénult kutyát/macskát...

Lebénult kutyát/macskát elaltatnátok?

Figyelt kérdés
Én igen, sok esetben őket pelenkázni is kell, kerekes székben tudnak közlekedni maximum. De vannak akiket terápiával lehet gyógyítani, őket gyógyítatnám
2022. júl. 2. 12:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

Mi elaltattuk, igen :(

A gerincén lett egy nagy daganat,amit leműtöttek, de kb egy év múlvára 2x akkora daganat nőtt vissza, ami már idegpályákat nyomott neki.

Azt is megműtötték, terápiára hordtuk 6 hónapig, de hiába.

Nem tudott lakáson belül sem közlekedni, csak akkor evett ivott ha konkrétan elé raktuk, és néha fájdalma is voltak.

Ez így senkinek sem volt jó.

2022. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem.
2022. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha lebénulna,igen,elaltattatnám.
2022. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire tudna így minőségi életet élni. Van a környékünkön egy 3 lábú kutya, de teljesen jól elvan így is. Ha már több lenne a rossz, mint a jó pillanata, nem lenne életkedve, altatnám. Kár, hogy az embernek nincs joga méltósággal távozni. Egyik nagybátyámat stroke vitte el, nem tudták visszahozni a gépről, de le sem kapcsolhatták, csak a halálát vártuk 3 hónapig.
2022. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez attól függ, nem minden kutya ugyanolyan, szerintem itt nem lehet általánosítani.


Nekem pár éve lebénult a kutyám a hátsó lábaira. Meg lett műtve, szerencsére rendbejött. Viszont amíg le volt bénulva, ő akkor is menni akart. Tudni kell, hogy ő nem az a "lefekszek és pihenek" stílusú kutya, hanem az a mindig talpon levő kutya. Amikor le volt bénulva, akkor is próbált menni. Próbáltuk őt visszatartani, hogy azért pihenjen is, de nagyon nehezen lehetett, mert ő így is akart menni ugatni a kerítéshez, stb (sőt, nem csak akart ugatni, ugatott is). Szerintem ő egy olyan életerős kutyus, hogyha nem is jött volna rendbe, szerintem akkor is megpróbáltuk volna a tornát, illetve azt a kis kerekes széket. Igen, izgő mozgó a kutyám, és tény, hogy egy izgőmozgó kutyával egyrészt "kicseszés" hagyni, hogy csak kerekes székkel mehessen mindenhova stb, viszont egy életerős kutya, aki csak azért is próbálkozik, és akkor is odamegy a kerítéshez úgy ahogy, csak azért, hogy ugathasson, azt kár elaltatni. Szerintem a kutyák amúgy nagyon jól tudnak alkalmazkodni. Legyen akár szó 3 lábú kutyáról, vak kutyáról, stb, szerintem a kutyák jól tudnak alkalmazkodni, szóval szerintem adni kell egy esélyt nekik. Meg kell látni, hogy ő mennyire lenne képes úgy minőségi életet élni. Ha úgy látod, hogy szenved, akkor kár őt szenvedni hagyni, viszont szerintem kár rögtön úgy gondolni, hogy úgy is elfogod altatni. Én tényleg "ha szenved, el kell őt engedni" párti vagyok, de szerintem meg kell próbálni, hátha együtt tud élni vele, és jó életet is tud élni.

2022. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%
Hetekig hordtam ölben, húzogattam a plédjén ki a kertbe (50 Kilós volt), amíg látszott rajta, hogy van kedve élni addig nem altattam el, de mikor már fecskendővel se tudtam itatni még vártam pár napot, kezdtek a vesék romlani, akkor elaltattam, két doki javaslatára is. Egy hetet ha nyert volna infúziózással, nem lett volna értelme. 14 éves volt azt hozzátenném. Fiatal kutyáknál működhet a kocsis megoldás is öreg kutyáknál már nem nagyon, amíg a belső szervek és keringése bírja a mozgáshiányt addig tudod hordozni, de pár hét után mindenképp halál a vége, mert leállnak a belső szervek a leépülés miatt.
2023. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!