Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illetlenség hagyni, hogy a...

Illetlenség hagyni, hogy a kutya járókelőket szaglásszon meg séta közben?

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 17:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
5-ös, én meg azt utálom, ha kérdés nélkül lerohanják a kutyámat, csak mert cukinak látszik, és nincsenek tekintettel az okkal rajta lévő sárga szalagra, vagy arra, hogy éppen tanítanám, feladatban vagyunk. Nem a kutyának kell sétáltatni a gazdit.
2022. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, bár illetlenség.


Ha egy pincsi jön oda szaglászni még lehet, hogy meg is simogatom. Ha egy pitbull, akkor már elég kellemetlenül érintene.

2022. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Ne hagyd, lehet valaki fél a kutyáktól. Vagy a kutyának is lehet ebből baja. Egyszer sétáltam a kutyámmal, pórázon volt, egyenesen haladtunk az utcán (panelházas környék). Egy idősebb ember állt az egyik háznál, volt köztünk minimum 2 méter és semmi tényleg egyenesen mentünk volna el előtte és még csak nem is közel. És oda kiabál, ha odaengedem a kutyát felrúgja.


Nem is akart oda menni a kutyám. Ha te hagyod, hogy mindenkihez odmenjen, können baj érheti.


Illetve nem is illik, hogy írtam van olyan aki fél a kutyától, allergiás rá vagy éppen sietne valahová és kerülgetheti a kuytát.


Jó estebek aki szeretne kutyát simogatni megkérdezi.

2022. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
Igen, az
2022. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván, viszont a kutya így szerez információkat. Ez olyan, mintha az embereknek nem hagynák, hogy beszélgessenek.
2022. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
15. ez igaz. Szerencsére, kitűnő a kutyák szaglása, így nem muszáj hozzáérniük minden szembejövő emberhez, hogy megszimatolják. :D
2022. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

Igen, az.


10: én múltkor ezt tettem. Panelből kirohanó póráz nélküli eb szaladgált fel alá, a gazdája már látta, hogy macskát viszek boxban, ordított rá, próbálta volna behívni, de a kutya nyilvánvalóan nem hallgatott rá, odajött, felugrált én meg jobb híjan kigáncsoltam. Nyilván nem rúgtam nagyot, szeretem az állatokat, nem akartam bántani, de ha a gazdája ~20 méterről nem tesz semmit, nekem meg a macskám a kezemben, azért csinálnom kell valamit. Elment utána, a gazdája nem reklamált. Ha már egy pórázt nem bírt rárakni, legalább felfogta hogy gáz. Rendszeresen utazok macskával és a póraz nélküli kutyák mindig is nagy félelmem voltak, de szerencsére ez volt az első incidens 4 év alatt. Pórázzal vagy anélkül, de baromi nagy bunkóság, ha a gazda engedi a kutyáját csak úgy kéretlenül odapofátlankodni másokhoz.

2022. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
98%

Az. A házban van egy kutya, gond nélkül bemászik nyáron a ruhám alá...még jó h a térdig érőket szeretem, mert nyakamig felcsapná a rövidebbet... a szoknyarészből kavarom elő rendszeresen, de addigra full végignyalja mindkét lábam.


Édes persze, csak rohadt ciki. A macskámnak meg magyarázhatom h ne legyen vérigsértve amiért talpig kutyaszagba öltözve jöttem haza... 🤣

2022. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
98%
Igen, az, de engem nem zavar, mert imádok minden kutyát, 99%-ban ők is engem, ettől függetlenül illetlenség csak úgy oda engedni a kutyát bárkihez, mert sokan meg nem szeretik őket, legalábbis nem úgy, mint én.
2022. júl. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
97%
Igen, az. Lehet valaki allergiás, fóbiás, vagy épp nem akar nyálas lenni 🤷‍♀️ ha látod a kölcsönös érdeklődést, akkor hagyhatod neki, de akkor sem úgy, hogy ráereszted, hanem csak annyira, hogy nem húzod vissza. Akkor a random járókelő sem érzi magát lerohanva (főleg ha ugrálós a kutyád).
2022. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!