Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj, ha nem viszem...

Nagy baj, ha nem viszem sétálni az egyik kutyámat, ha egyébként több órát foglalkozok vele az udvarban?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy falun lakom, és az emberek hírből sem ismerik a felelős állattartást. Nincs olyan utca, ahol ne lenne pár kóbor eb, vagy legalább olyan, hogy kapu tárva-nyitva, kutya meg teljesen szabadon, ott rohan rá a ritkábban járókelőkre, de legfőképp a kutyasétáltatókra kb mindig. És akárkinek reklamál az ember, nem történik semmi. Tök mindegy, hogy a hivatalnál reklamálok, értesítem a helyi állatvédőket, vagy az adott kutya gazdájának szólok, hogy ne hagyja már nyitva azt a kva kaput, mert kijön a kutyája, elüthetik, stb. Szerintem a jó istennek is szólhatnék, akkor se történne semmi.

Van egy kisebb testű keverék kutyám. Vele meg tudom oldani a sétát, berakom a hordozójába, és megyek, amíg szabadon kószáló kutyáktól mentes helyet nem találok, többnyire valahol a falu szélén. Viszont a másik kutyámmal ezt nem tudom megcsinálni, lévén, hogy egy kaukázusi juhászkutyáról van szó, és hát ja, ő túl nagy ahhoz, hogy kb 2x40 percen keresztül cipeljem egy hordozóban. Pórázon nem vihetem, mert nekünkront valami random kutya, és oké, hogy az enyém hallgat rám, de a másik nem, kész balesetveszély. Kocsival nem tudom kivinni biztos helyre, mert az meg nincs.


2022. júl. 7. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Mivel hajtanak el a hivatalban?
2022. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondják, hogy már folyamatban van az ügy megoldása. Ez lassan 1 éve. De tudok olyat, aki nálam régebb óta jár a nyakukra reklamálni.
2022. júl. 7. 11:01
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ehhez hozzá lehetne még csapni egy birtokvédelmi eljárást a jegyzőnél. Idén már illetékmentes. Minden településen kell lennie kijelölt településgazdának, aki a környékbeli gyepivel áll kapcsolatban. Ő is rendelkezhet a kutyák befogásáról.
2022. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 Őszintén, én már kezdem elengedni ezt a cécót. Eddig akármit csináltam, mindig az volt a válasz, hogy folyamatban a megoldás, vagy az, hogy nincs kapacitás ennyi kutyára. Mondjuk ezt a kapacitással kapcsolatos dolgot el tudom hinni, utcánként van minimum 2 elkószált kutya, de több környéken ez egy kisebb falkákat takar 4-6 kutyával. Kb 3 év, és végleg elköltözök innen. Illetve csak nem indíthatok birtokvédelmi eljárást nagyjából a falu harmada ellen.
2022. júl. 7. 11:14
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha a helyedben lennék, keresnék egy olyan útvonalat, ahol max csak kisebb kutyák jönnek ki ránk és vinnék egy botot magammal. Szerintem kevesen vannak, akik olyan kutyát tartanak, ami egy kauval felveszi a versenyt, de talán még az ő többségük is átérzi az ezzel járó felelőséget és nem hagyja, hogy a kutyája kiszökjön. A többi buksi meg gyorsan megtanulja, hogy ne kekeckedjen veletek, ha a kutyád egyszer megrázza őket. Sok kóborló kutya meg oda se mer menni az emberhez, mert már megvan a tapasztalata, hogy csak el lesz zavarva.
2022. júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Melyik megyében van ez a település?
2022. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanez volt nálunk is. Megelégeltem, vettem egy chipolvasót meg egy pórázt erre a célra és az összes kóbor kutyát megfogtam. Az évek alatt több, mint 200 kutyát néztem meg chipolvasóval, ebből alig 40-ben volt chip, és ennek csak a fele jutott haza gond nélkül. A többi kutyát próbáltam mindig elhelyezni valahol, valakinél és gazdit keresni nekik. Csináltam a városnak egy Facebook oldalt, ahol a kutyákat megosztottam, és szerencsére csatlakoztak hozzám mások is. Nem vagyunk sokan, de már csak egy állatvédő csapatunk és egy csomó menhelyi kapcsolatunk. Most már nagyon ritka, hogy kutya legyen az utcán, de ha mégis van, egyből szólnak nekünk, és intézzük.


Pár hónapon belül el fogok költözni, fáj a szívem, hogy itthagyon ezt a helyet, a csapatot, és olyan helyre megyek, ahol látom, hogy rengeteg a kóbor kutya. Remélem idővel ott is sikerül rendet tenni.

2022. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a mi utcánk is necces, már a kapun kilépve. Az egyik erre lakónak is kauja van, és ő is kijárkál. Szerencsére szelíd az emberekkel, de kutyával nem kockáztatnám. Vagy 5 kis és középtermetű kutya szaladozik erre. Bottal nem tudok járni, a kutyám szorong a hosszú tárgyaktól kölyök kora óta, az előző gazdi jóvoltából, pedig kb 16 hetes kora van nálam, jelenleg 7-8 év közötti.
2022. júl. 7. 11:32
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Ismerős az érzés. Szintén falu, az utcára nem merem kivinni a kutyát, mert mert folyton jár a szemem, hogy hol van egy kiszökött kutya, vagy hol van nyitva a kapu. Szomszéd kutyák kifejezetten agresszívak, volt már többször olyan, hogy egy kutyát összemarcangoltak. Póráz nélkül vannak "sétáltatva" (a kutyák futnak a vakvilágba, gazdi kullog mögöttük csigatempóval) egy szántóföldes területen, oda nem merem vinni a kutyámat. Másik lehetőség egy erdős terület, ott meg ilyenkor akkora gaz van, hogy még én sem látszok ki belőle. Jegyző, polgármester nem tud mit kezdeni a helyzettel, persze "folyamatban van". Nálunk mondjuk annyival jobb a dolog, hogy van kocsi, beültetem a kutyát és viszem egy biztonságosabb helyre sétálni.
2022. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Zománc válasza:
100%
Hát így ismerve az ügyedet szerintem feladnám ha a helyedben lennék. Ha ennyi idő alatt nem sikerült dűlőre jutni az ügyben akkor ez később sem fog menni + itt városon sem jobb a helyzet, mindenkinek van kutyája de gondozni egyik sem tudja. A kerítés meg ugye luxus tehát még meg is támad az oltatlan veszett kutya. Engem egyszer már úgy megkergetett mikor biciklivel voltam hogy mire leráztam ott voltam a boltnál ahova menni akartam. Főleg ha még nem is kisállatról van szó hanem ha kétlábra áll akkor 160 cm magas (Nem ő kergetett meg, ha így lenne akkor most nem írnám ezt a válszt sem.)
2022. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!