Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükséges állatkórházba...

Szükséges állatkórházba rohannunk, vagy várhatunk hétfőig?

Figyelt kérdés

A 10 hetes németjuhász kutyusunk ma este elkezdte rázni a fejét, vakarta az egyik fülét, néha ferdén tartotta a fejét. A két füle ugyanúgy néz ki, az előbb leírtakon kívül fülgyulladásra utaló jelet nem találtam (bár nem vagyok orvos). Nem érzékeny a füle, nem bánja, ha hozzá nyúlunk, barna váladék sincs benne, egyenesen megy, illetve felváltva csettintgettem a két füle mellett, és ugyanúgy reagált (elfordította a fejét a hang irányába) szóval szerintem a hallásával sincs baj. A közérzete nem romlott, játszik, eszik rendesen.

Miközben "vizsgáltuk" az egyikünk véletlenül belenyúlt a fülébe (nem mélyre, csak a kutyi elfordította picit a fejét), és mikor kivette az ujját egy rakás föld volt rajta. Ez után már normálisan tartotta a fejét, a vakarózás és a fejrázás is elmaradt. Amennyire tudjuk víz nem ment a fülébe, viszont a nagyim azt mondta (ő volt itthon vele) hogy valamit ásott az udvarban és belefeküdt a puha földbe. Lehet, hogy csak föld ment a fülébe?

Hétfőn nyit a doki, akkor mindenképpen elvisszük. A legközelebbi orvos aki hétvégén is nyitva van fél óra kocsikázásra van innen, annak nem akarjuk kitenni ha nem muszáj.



2022. júl. 8. 21:53
 1/9 anonim válasza:
87%

Ráér.


(De majd mindjárt leírja 30 senki, hogy MOST vidd, mert...)

2022. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Figyeljétek, és ha úgy ítélitek meg, akkor inkább vigyétek el.
2022. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nyar van, toklasz szezon, nezz szet az udvaron, vagy amerre setaltok, hogy nincs-e valahol toklasz (eger buza), ha holnap is razza a fejet, azert el kene vinni, mert ha toklasz, akkor az beljebb furja magat es kilyukaszthatja a dobhartyat. Pont ma voltunk emiatt orvosnal, tegnap este razta a fejet, vakarta, beleneztem es en sem lattam semmit, reggel meg mindig razta, ugyhogy az orvosnal kezdtunk.
2022. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha eljuttok orvoshoz, kérd meg, tanítsa meg nektek, miként kell a kutya fülét tisztítani. vannak rá remek folyadékok és jutalomfalattal simán megszoktathatod a kutyát arra, tűrje az időnkénti tisztítást.

Ha hétfőig vársz és maradt benne homok, addigra kissé be is fog gyulladni a füle.

Fél óra kocsikázás egyáltalán nem árt a kutyának. Sőt, ilyenkor kell szoktatni az autózáshoz.

2022. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#3 sétálni még nem járunk, amíg nincs meg az összes oltás nem akarjuk nagyon kivinni (jövőhét után kapja az utolsót) de elég nagy az udvar, van helye. Itt nincs toklász, de majd holnap átnézem az udvart, hátha mégis. A sima búza/szalma/árpa nem csinál ilyet, ugye? A nyusziknak szoktam adni, bár nem szokott kiesni a tálból, de ha mégis...

Mégegyszer köszi :D

2022. júl. 8. 22:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A fél óra autózástól nem hinném, hogy baja lenne a kutyának. Sőt jobb, ha most, még kisebb, hozzá szoktatjátok az autóban történő utazáshoz és később még hosszabb utakat is élvezni fogja.


Ha már nincs a fülében semmi, nem lesz baja. Ez a véletlenül kiszedte valaki a földet a füléből, ez szerencse, de érdemes volna kislámpával bevillágítani a fülébe úgy látszódik ha még van bent valami és kitisztítani. Ha minden kijött ami nem odavaló akkor nem lesz gond. Ha holnap is rázza akkor mindenképpen vigyétek orvoshoz.


Későbbiekre, ha ilyen van ne nyúljatok be a fülébe, addig amíg nem látod mi van ott, mert könnyen beljebb kerülhet bármi is legyen az. A kutyám, több hete hasonlóan rázta a fejét és az egyik fülét piszkálta séta után, belenéztem nem láttam semmit, így lámpával bevilágítottam és úgy már láttam, hogy ott egy kis növény darab (nem toklász) és így kitudtam venni egy mozdulattal. Viszont ha nem látjátok mi okozza a gondot ne nyúljatok bele, mert lehet rosszabb lesz.

2022. júl. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tisztitsd ki a fülét és kész :)
2022. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma már semmi baja nem volt, de köszönöm segítséget! <3
2022. júl. 9. 10:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok........a németjuhászok nagy általánosságban hajlamosak a fülgyulladásra. Havi egyszeri fültisztítás megelőzés képen nem okoz kárt a fülében.
2022. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!