Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hogy az egyik...

Lehetséges hogy az egyik családtagom bántotta a kutyát?

Figyelt kérdés
Majdhogynem egész kiskorában (1 éves koráig) bent volt, és semmi baja nem volt vele. Együtt aludtunk, stb. Aztán a szüleim közölték hogy mostmár bírja kint is, őrizze a házat, úgyhogy kirakták. Onnantól nekik annyiból állt a kutyázás, hogy napi 3x kiordibáltak mikor ugatott hogy "kushadjá má!" meg este kilökték neki a kaját. Tulajdonképpen teljességgel én foglalkozok vele, sétáltatom, tanítom, stb. Nagyon ritkán van olyan, hogy a szüleim mindketten dolgoznak, és én is itthon vagyok, ilyenkor be szoktam engedni a szobámba. Viszont egy ideje feltűnt hogy nagyon ideges, ami teljesen szürreális, hiszen kb a szobámban nőtt fel. Zihál (nem szimplán liheg, hanem kapjodja a levegőt), nyalogatja és harapdálja a mancsait, nézeget körbe és látszik rajta hogy feszült. És azon gondolkodtam hogy logikus lenne amit a címben írtam, mert a kertben nem nagyon van olyan rész ahol senki nem látja ha bántják, a házban viszont... és lehet azért szorong bent.

2022. júl. 8. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy a kutya nem tudja elmondani mi a baj. O nem tudja elmeselni, ha valami bantja, nem tudja kinyilatkoztatni mi hogyan esik neki. Ellenben te utana tudsz jarni. Figyeld meg, hogy, hogy hogyan reagal, ha adott csaladtagod kozeleben van. Hivd el mellettuk a kutyad, es nezd, hogy hogy erzi magat, amikor elsetal. Esetleg egeszen kozel mellette megy el, vagy tartja a tisztes tavolsagot. Igy konnyen ra tudsz jonni a dolog miertjere.
2022. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Vagy azert szorong, mert tudja hogy az igazabol tiltott terulet. Nem biztos, hogy bantottak.
2022. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Tudja hogy ott tilosban jár! Ha a szüleid erőszakosan, vagyis inkább határozottak, ahogy egy példában is említetted, akkor könnyen lehet hogy nehezebben fogta fel hogy ezentúl kint a helye, és néha be akart menni a házba vagy be is ment, és a szüleid erélyesebb módon zavarták ki. Ez pedig benne maradt, és feszült ideges, fél, szorong hogy újra megtörténik. Mert emlékszik mi történik ha tilosban jár. Úgyhogy nem kell feltétlenül fizikai bántalmazásra gondolni, lehet csak valami hasonló van a háttérben.
2022. júl. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehet be a házba,de te beengeded.Ez neki sokkal rosszabb így,ezt ne csináld.

Lehet,hogy te egy kedves gesztusnak szánod,de csak össze zavarod,stresszeled vele.

Ha a kutya nem mehet be akkor maradjon is kint,ha pedig be szeretnéd engedni sakkozd le ezt a szüleiddel.

Nem tesz jót az állatnak,ha nem egyformák a szabályok a házban,nem tudja mit kellene tennie egy ilyen jellegű helyzetben.

2022. júl. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!