Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akikhez mostanában érkeztek...

Akikhez mostanában érkeztek meg az új kis családtagok, ott mennyibe kerültek a kölykök a havanese kennelekből? (2020-ra gondolok)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy akikhez most kerültek kiskutyák havanese kennelekből, mennyiért adták a kiskutyákat?

Mi tavaly vettük a saját kicsinket, végül nem tenyésztőtől mert már akkor is csillagászati áron voltak. Igen, tudom mi a különbség a “szaporító” és tenyésztő között. Jártam már mindkét “fajtánál” és kb 6 éve kerestük a hozzánk való kölyköt. Most nem szeretnék ebbe a részbe belemenni, de aki hozzánk került kitűnő egészségnek örvend és egy angyal! :)


Szóval a “család kedvenceitől” származó kiskutya kb 30.000 huf.


Királyerdei kennel (2018) 200.000 volt, gondolom azóta több lett (?)


Domoszlói-Vadász kennel (2018) 800 eurót mondott.


Van esetleg még olyan tenyésztő, aki lelkiismeretes és 150.000 körül kínál eladásra piciket? Sajnos nekem a 200.000 feletti kölyök irreális és bármennyire is szeretnék egy társat a meglévő kicsi mellé, marad egyedül.


Ez csak információ gyűjtés, ne harapjátok át a torkom, légyszi! :)


Köszönöm szépen!



2020. dec. 22. 22:24
A kérdező szavazást indított:
Szerintem ésszerű a 200.000 forint feletti ár, nekünk is annyi volt.
Szerintem is túl sok a 200.000 forint feletti ár, de én rászántam egyszer a pénzt.
Szerintem is túl sok a 200.000 forint feletti ár, ezért nem is lett kutyám.
Mi “olcsó” helyről hoztuk el a kutyát, mert nem volt rá 200+ ezrünk.
22 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Inkabb imadkozz, hogy a szapis kutyadnak ne legyen baja, es tegyel felre az orvosi koltsegekre kesobb, ne azon gondolkozz, hogy megint szapis kutyad lesz. Koszi :)

Ennyiert nem draga, tudomasul kell venni, hogy a tenyesztoknek sincsenek ingyen a szuresek, kiallitasok, az allatok gondozasa, stb. Ez az ara, es kesz, ha draga, akkor nem kell fajtatiszta kutya, ott a menhely. Szaporitokat nem tamogatunk, akkorsem, ha nem ezt akarod hallani.

2020. dec. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Én itt is, ahogy más helyzetben is, az arany középutat javaslom.

Ne egy putriból, férgesen, oltatlanul hozz el idő előtt elválasztott picit, de hülyeség szerintem 2-3 százezreket odaadni egy hiperszupergyőztesprémiumtökéletes kölyökért.

Mi 50 ezerért vettük 6 éve a kis picinket, a szülők törzskönyves családtagok, nem pedig egy "daffni"-k.

Persze most majd 0-ra pontoznak, de elég, ha én tudom, hogy hasznos a válaszom.

2020. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Konkrét árat, ha tudtok, írjatok!


Köszi!

2020. dec. 22. 23:58
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha ragaszkodik valaki a garantáltan egészséges kölyökhöz, azt meg kell fizetni, egyébként lutri, amúgy meg menteni is lehet.
2020. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Szóval a fajtajelelgü keverèked, nem a havanesed, kedves kèrdezö. Az egy keverèk a szapitol :)
2020. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4!

Amúgy szerintem az, hogy garantáltan egészséges, nem létezik. :( mármint lehetnek szűrve, minimalizálódik a betegségre való hajlam, de csak a halál a biztos :) bár tény és való, engem is megnyugtatna a papír, hiába csak egy papír...



Kedves ötös, sehol nem írtam, hogy a havanese-em! :)


Árakat még mindig örömmel fogadok!

Köszönöm szépen!

2020. dec. 23. 20:46
 7/13 anonim válasza:
46%

Én 6 éve hoztam szaporítótól 35.000-ért, makkegészséges, nincs semmilyen allergiája, semmi extra.

Bolognese

2020. dec. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Ha lehet mellőzzük már a lepontozást azért, mert valaki elmondja, hogy honnan van a kutyája 🙄 nem csoda, hogy alig mernek sokan kommentálni...


Legyünk már kicsit belátással egymásra.

Köszönöm szépen a kulturált és értelmes kommentelőknek! :)

2020. dec. 31. 21:52
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem belàtàssal vannak az emberek. De a szapis kutya az keverèk. Persze, hogy haszontalannak èrtèkelik az emberek a vàlaszt, ha valaki azt mondja, hogy szapitól vett bolognese-t. Ez fèlrevezetès. Az csak egy fajtajellegü keverèk, ès pont.
2021. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
67%
Őszintén szólva inkább olyat vettem, amelyik nem pedigrés és tudom, hogy a hajukat tépik most emiatt az állatvédők de sajnos eddig minden kutyánk a családban, amelyik hivatalos tenyésztőtől volt folyamatosan daganatos illetve túltenyésztés miatti betegségekben pusztultak el 5-7 éves koruk körül, azt megelőzően pedig mindenféle allergiás bőr- bél- és szembetegségekkel küszködtek és nekem ehhez nem volt kedvem még egyszer.
2021. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!