Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kakijának az utolsó...

A kutyám kakijának az utolsó részlete hígabb, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
12 hetes kiskutyusomnál előfordul nem 1x, hogy kakilásnál a kaki vége már jóval puhább vagy hígabb hasmenés jellegű. Száraztápot kap egyelőre csak és jutifalatnak csirkéből készült virslit a lidlből (már kb 2 3 hete ezt kapja). Elég sok vizet fogyaszt de hát ugye nyár van. Nem tűnt véresnek a széklet egyszer sem. Megeshet például, hogy a virsli a ludas?

2022. júl. 12. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Persze,hogy lehet a ludas.

Maga a virsli,vagy szimplán a csirke is lehet a probléma.Allergia pl,bár annak több tünete is jelentkezni fog akkor idővel (vakarózás,szőr hullás,ezek következményeképp kopaszodás,gyakori fül gyulladás,vagy épp mancsok barna elszíneződése..)

2022. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért érdekes mert konkrét hasmenése sosincs csak a végén mikor kitol egy kolbászt még pózban marad és rátol egy kisebb adag hígabb adagot is :D úgy gondolom ez nem egészséges.
2022. júl. 12. 22:52
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Az én kutyámnak hasmenése van a virslitől, úgyhogy simán lehet.
2022. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert gondolom csak annyi a virsli része.Nem a kajával kapja,nem egyszerre emészti,így nem is egyszerre jön ki,hanem egy kis műsor szünettel. :D
2022. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
Az az oka, hogy fosik.
2022. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
A "csirke" virsli legnagyobb része szója, ami nem kell a kutyának. a fűszerek megint csak nem hiányoznak neki. Simán mehet a hasa attól a vacaktól.
2022. júl. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
32%
Úristen...
2022. júl. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Pláne lidlis virsli, hjaaj.
2022. júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Váltsatok jutifalatot, adjatok neki valami természetesebbet, akár natúr főtt csirkemellet, ha attól is, akkor érdemes a csirkét teljesen kizárni az étrendjéből, bár ha csak egy kis hasmenést okoz akkor nem hiszem, hogy allergia, annak valóban több és más tünetei vannak.


A másik irány, amin el lehet indulni: honnan van a kutyus? Volt rendszeresen féreghajtva, giardia tesztet csináltak neki mielőtt elhoztátok? Sajnos az ilyen hasmenés jelezhet kezdődő férgességet is, érdemes minél előbb tesztelni, kikezelni, mert ha már nagyon elszaporodnak a giardia például kiirthatatlan (és a giardiára a sima féreghajtó sajnos nem is jó, ezért szoktak tesztet csinálni, mielőtt odaadják a kutyust)

2022. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A kutya egy tenyésztőtől van de hát ebben a témában már elég sok vitát végig olvastam, úghogy bele se akarnék folyni :D Elv kennelhez clubhoz tartozik a fazon akitől vettem, nagyon tisztán voltak tartva a kutyik, nem volt 1001 fajta. Amikor a kutyust lecsekkoltam akkor még csak 6 hetes volt, hozzá sem nyúlhattam csak messziről nézhettem meg. Mielőtt megnézhettem volna a kutyát még beszélgettünk egy 20 percet. Írtunk szerződést. Chippel + első oltással(kombinált vagy tudom is én mivel nem vagyok nagy oltás szakértő :D) hoztam el 8 hetesen. Azóta 11-12 hetes a kutya, a törzskönyv majd elv érkezik. Tegnap már átváltottab egy jobb minőségű sertés párizsira. Az a baj, hogy a kisállat eledeles kereskedésben kphatü jutifalatok közül egy sem fogta meg annyira mint a virsli pl. Még a főtt csirkmellel próbálkozhatok igen. Köszönöm a választ :) ki fogom próbálni.
2022. júl. 13. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!