Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt yorki kiskutyát hogy...

Felnőtt yorki kiskutyát hogy etessek? Hányszor, mit és mennyit egy nap? Naponta hányszor, mennyi időre vigyem ki sétálni? Mennyit játszak vele a lakásban, hogy elégedett legyen? Hány percet tanítsam, hogy szófogadó és okos legyen?

Figyelt kérdés

Kutyakozmetikushoz mennyi időnként vigyem bundanyírásra, ha nem akarom nagyon röviden tartani, de nagyon hosszan sem a szőrét, olyan félhosszú, kb 3-6 cm között szeretném, hogy legyen mindig.

Karomvágás, fürdetés, fültisztítás mennyi időnként kell neki?

Minden egyéb tudnivalót a yorkikról szívesen fogadok.



2022. júl. 13. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Orvosnál érdeklődjél, ő sokkal többet tud mondani, mint bárki más. Én etetni 1xszer szoktam, de lehet úgy is, hogy elfelezed a napi adagját, egyiket reggel, másikat este. Karom, és szőrvágás az akkor, amikor látod, hogy már kéne, mivel az minden kutyánál más. Pl.: az enyém már 3 éves múlt, aztán életébe nem vittem karomvágásra, mert egyszerűen nem nőtt neki
2022. júl. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
Legalább 100 ezret költs a kajájára, természetesen naponta és legalább háromszor vidd a kozmetikushoz, természetesen azt is naponta. Csak arra az egyre figyelj nagyon, hogy nehogy katás kutyakozmetikushoz vidd, mert az egy dög adócsaló és a kutyuskád lelkére is negatív hatással lenne!
2022. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

A miénk 5 kiló körül van.


Naponta kétszer kap enni, reggel 6 óra, és délután 2 óra körül. Este kap egy fél Dentalife-ot. A 7-12 kilogrammosból


Egy-egy marék száraz-táp, az ebédhez egy negyed "s-budget" pástétom. Az aludobozos. Sétálni kétszer visszük, kora reggel és este. Az időpontok legyenek fixek.


Kéthavonta kell kozmetikushoz vinni. A körömvágást és a fültisztítást a kozmetikus intézi ha szólsz. Mi nem fürdetjük.


A szemére ügyelj! Váladékozik, ezért tarts otthon korongvattát és ha látod hogy piszkos,akkor töröld le. Ha nem teszed akkor annyira elszennyeződhet, hogy csak a nyírás fog segíteni!


Ami érdekében áll azt azonnal megtanulja, és kommunikál is ha nagyon odafigyelsz rá!


Elmesélem a miénket, 6 éves, 4 évesen kaptuk ajándékba:


Én soha nem viszem ki sétálni, a párom és a lányom szokta. Velem ki sem jön, lecövekel a kijárati ajtóban, és visszafelé nézve várja a párom vagy a lányom. Legfeljebb húzni tudnám. Próbáltam, visszafelé akar folyamatosan menni. XD


Viszont mivel rájött hogy én általában értem őt, ezért ha még a sétaidő előtt rájön a szükség, akkor a két mellső lábával felugrik a térdemre ahogy a széken ülök, néz, és folyamatosan kaparja a bal lábával a térdemet.


Ekkor meg szoktam kérdezni a lányomat hogy nem felejtettél el ebédet adni neki? Ha nem, akkor a páromnak szólok hogy vigye ki mert vécéznie kell.


Látnod kellene a pofáját. Látszik hogy követi a beszélgetésünket, és pontosan érti hogy miről beszélek.

2022. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Még egy apróság, úgy általában a yorkikról:


Nagyon-nagyon nem szeretik az emberek közötti fizikai kontaktust. Általában minden családtagot védenek, minden más családtagtól. XD


Támadásként értelmezik.

2022. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, írhattok még, minden érdekel. #3 Ez nagyon nagyon édes, mintha bekapcsolódna a beszélgetésetekbe😊


Hát akkor leírom, hogy én hogyan terveztem és megmondhatjátok, jó lenne-e így:

Etetés: Carnilove small és hair skin VAGY Orijen Small(amelyik jobban bejön neki) napi 2 részletben adnám a napi adagját.


Séta: napi 2*30 perc (napközben és este) és 2*45 perc (reggel és délután).


Játék és tanítás összesen másfél óra bent.


A kozmetikust úgy gondoltam, hogy 3 havonta megfürdetem otthon, használok balzsamot és azután a karomvágást, fültisztítást és nyírást kozmetikust bízom. Szóval 3 havonta vinném, kb 3 centisre vágatnám a bundiját.


Vennék neki egy puha fekhelyet, amit az én ágyamra tennék neki és raknék fellépőt az ágy mellé, hogy könnyen fel tudjon menni.


Vennék ilyen kis szárított bőrből készült rágó csontokat is neki, hogy a fogait rendben tartsa vele.


6 hetente adnám neki a Nexgard Spectrát.

2022. júl. 14. 08:44
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem 6 hetente, hanem 28 naponta kell adni a nexgardot, de elotte negativ szivfereg teszt kell.
2022. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#5-nek (kérdezőnek):


Így elmesélve édesnek tűnhet, de nem biztos hogy "élesben" is az lesz. A miénk egy zabaló-gép. Simán halálra lehetne etetni.


Nem lehet kimondani az alábbi szavakat, mert erőszakoskodni kezd:


-jutalomfalat, jutifali

-kaja

-séta


A hűtoajto nyitására, nylon-zacskó zörgésre, mikrosütő kinyitására, tányércsörgésre azonnal a konyhában terem.

2022. júl. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Napi 3-4x azért legyen alkalma pisilni, a sétát meg majd meglátod, hogy mennyi időt igényel, szerintem azért egy egy órást jó lenne beiktatni a napirendbe. Persze van olyan yorki, aki egész nap sétálna :)

A jólnevel kutya pedig nem napi x perc tanulástól fog viselkedni, hanem folyamatosan el kell tőle várni a megfelelő viselkedést és rá kell vezetni, hogy mit szeretnél.

2022. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Tudom, hogy nagyon sokan engedik az ágyukra a kutyát, de nem szabad. Elrontod az egész kutyát, és a te egészségednek sem jó. Keress rá interneten, kérdezd meg dokitól is, de én orvostól hallottam, és kutyás könyvben is olvastam, hogy NEM SZABAD FELENGEDNI A KUTYÁT AZ ÁGYRA. Persze, néha lehet, de rendszeresen nem.


UI: én is imádom a kutyimat, de nem jöhet fel az ágyra, és megérti. És mielőtt bárki azt mondaná, hogy bem szeretem a kutyámat, IGENIS imádom, jéha jobban szeretem, mint az embereket

2022. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt igy nem kene kijelenteni meg megszabni, hogy a kerdezo ne engedje a kutyat az agyra...

Majd o eldonti mi legyen.


Nalunk mondjuk tacsko eseteben tenyleg problema volt belole, hogy felmehetett mindenhova, egyutt aludtunk, stb, de nem egeszsegugyileg, hanem a kutya kezdett el teljesen a fejunkre noni, igy trener tanacsara letiltottuk, kulon alszunk, azota cuki a kutya es nem szarik rank, ha kerunk tole valamit. De van, akinel meg semmi gond nincs abbol viselkedesugyileg, ha kutyaval alszik.


De olyat meg vegkepp nem csinalunk, hogy neha felmehet; neha nem, ez nem kovetkezetes, igy nem tanulja meg, hogy mi a szabaly.

Vagy engeded vagy nem.

2022. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!