Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német/belga/holland juhászkuty...

Német/belga/holland juhászkutyák meg tudnak védeni, ha kiképzik őket erre? Azt olvastam, a rottweiler sokkal alkalmasabb személyvédelemre.

Figyelt kérdés
Egyrészt, mert ezek a juhászkutyák inkább csak munkamániások, nem kifejezett testőrkutyák, nem maradnak nyugton, csendben figyelve, őrizve valakit, mint a rottweiler, másrészt, mert a rottweiler sokkal nagyobb és erősebb, jobbak az ösztönei, kiképzés nélkül is tudja, egyértelmű feladat neki a társa megvédése.

2022. júl. 15. 10:49
A kérdező szavazást indított:
német/belga/holland juhászkutyák a jobb testőrök
rottweiler a jobb testőr
13 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy a juhászkutyákkal sokat kell foglalkozni, szinte állandóan, mindig feladatot kell nekik adni, többmindent is szeretne csinálni, bármit, csak legyen munkájuk. A rotti nyugodtabb, nem ugrál, hanem csak ptt van melletted és vigyáz rád, mindig éberen őriz, azért nem szeret feladatozni, mert neki veleszületett feladata van: a gazdája megvédése.
2022. júl. 15. 10:51
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Azért a világversenyek első 100 helyezettje között 98%-ban német juhász és belga juhász van... néha egy-egy snaci. Rottweiler kb. soha. A fegyveres testületeknél is 98%-ban ez a fajta van.


A rotit ugyanúgy képezni kell minderre.

2022. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Thunderfairy ***** válasza:
84%
Én meg pont a juhászkutyákról olvastam azt hogy képzés nélkűl, ősztőnből megvédenek.
2022. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
A rotik nem nagyon alkalmasak már tényleges őv feladatokra. A küllem vonal nagyon ösztongyenge (leginkább fogni sem akar), idegrendszerben sem az igazi. A munkavonalas rotik meg nem tömegelnek, laikusnak nem is adnak és ők is munkamániások. De ők sem elég jók őv-re, nem hiába nem látsz sem sportvonalon, sem szolgálati vonalon már rotit évek óta.
2022. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Ezt most kérdezed, vagy már eldöntötted, hogy a rotinál nincs jobb? Am a belga közül a mali az, ami az egyik legalkalmasabb személy és vagyonvédelemre. A juhászkutyákkal egy „gond” van, hogy 2 évig kölykök, és rendkívül sok energiát igényel a kiképzésük. Ugyan nekünk nem malink volt, hanem tervueren, de 2 éven keresztül olyan volt, mint egy kamasz- nem volt neki akadály a 2 méteres kapu sem. De egyébként minden kutya alkalmas személyvédelemre, ha maga a kutya személyisége olyan. 2 skótunk volt a belga előtt, nagyon jámborak és nyugodtak voltak, de ha vki „ismeretlen” a babakocsihoz lépett, akkor fogtak/jeleztek. Az egyik pulit (2 volt) meg gyerekként „betanítottam” arra, hogy ha segítségért kiáltottam, neki ment a „támadónak”, ha nem hívtam vissza.

Most borderünk van, nincs képezve csak családtagként van számontartva, de nála is meg lehet figyelni, ha pl. az egyik barátom hirtelen mozdulatot tesz felém, akkor befeszül és ágas szemekkel vár az én reakciómra. De Ő még kölyök, nincs még teljesen kifejlődve a személyisége, plusz nem volt olyan szituáció, hogy szükséges legyen védelmeznie (hála).

2022. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
16%
2-es, És ez jelent bármit is? Nem az volt a kérdés, hogy melyik a legnépszerűbb. Semmit sem jelent, hogy egy világversenyen melyikből van több.
2022. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Azért nem alkalmas őrző védő feladatra, mert az egy elcseszett képzésfajta. Ő megvéd, magától, nem betanítod bizonyos mozdulatra, hanem tudja ösztönből, hogy ki a rossz ember, nem az alapján tudja, mert a gazda azt mondta neki, vagy mert olyan mozdulatot tesz. Az őrző védőn ezt tanulják, ami egy baromság.

De hát elfogultaknak lehet aztán beszélni, van egyébként néhány roti őrző védőn, míg a nj ráugrik karra és csapkodják ostorral, addig a roti az egész embert megpörgeti és eldobja, ezért nincs "őv" roti 😂

Fegyveres testületeknél meg azért,- amit tudnátok, ha láttatok volna már rotit - mert nem tűri a gazda váltást, egy embernek engedelmeskedik, egy emberért él-hal, a nj azért jó rendőrségen, mert simán egyik gazdától a másikhoz dobálják, leszarja ki adja a parancsot, ha feladatot ad neki, a nj-nak már elég 😂

Na mindegy, én tudom az igazat, itt csak nagyon menő őrző védős németjuhász gazdák vannak az idegbeteg, elcseszett fajtájukkal😁

2022. júl. 15. 12:56
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

#6 ha neked nem jelent semmit az, hogy világ szinten melyik kutyákat viszik, melyek azok a kutyák, akik egyáltalán eljutnak egy világ szintű versenyre, akkor nem értem, mi neked a kiinduló pont? Az, hogy a rotinak szélesebb a feje? Nem sokat számít. Vagy hogy ránézésre "ijesztőbb"? Ezeken a versenyeken kicsit komolyabb az elvárás mint a küllem.

Rendőrség, katonaság is a több évtizedes tapasztalatok és teljesítmények alapján választanak, és nem az alapján hogy ránézésre legyen félelmetes a kutya, ugyanis a teljesítményük a fontos.

2022. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
#7 látod ez a baj a rotival. Nem az a cél, hogy megölje az embert, és valami nagy baj van a fejedben ha te gyilkolásra akarod használni a kutyát. Igen, vannak ösztönerős rotik, de kevés. Sokkal kezelhetetlenebb, és öv-n pont az a cél, amit a nj csinál, fogja meg az embert, de ne ölje meg. Tehát a te példád is mutatja, a roti nem képes ezt megtenni, mert elborul az agya, nem olyan kiegyensúlyozott és megbízható mint egy németjuhász.
2022. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Plusz, ha nem látsz bele a rendőrségbe, akkor ne ítélkezz, a kutyás rendőrök külön képzést kapnak és csak egy kutyával dolgoznak, nem adják át másnak a kutyát.

De melyik kutya az idegbeteg? Amelyik ész nélkül ront az emberre és addig tépi amíg él, vagy az amelyik csak megfogja és akkor engedi el, ha parancsot kap rá? Bár neked felesleges magyarázni :D

2022. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!