Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kuvasznak is vágni a fülét?

A Kuvasznak is vágni a fülét?

Figyelt kérdés

Régen a kuvasznak is vágták a fülét. Van a egy könyvem amiben szépen látható. Miért maradt ez abba?

Hagyjuk, hogy ez állatkínzás mert a tenyésztők hibája hogy ilyenre tenyésztették. A bullterier-nél bezzeg meglehetett oldani, hogy ne logó füle legyen.



2018. máj. 11. 23:48
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
55%
A te füledet kellene, megnézném mennyire örülnél neki!
2018. máj. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
58%

A szüleid hibája, hogy ilyenre tenyésztettek.

A fülvágás állatkínzás, pont.

2018. máj. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Szerintem annyi eszed nincs, hogy tud miért vágták régen. Illetve pásztorok, világ szerte miért csinálják most is ugye?


Különben szerinted melyik a rosszab, az ivartalanítás vagy egy olyan műtét ami akar a kutya életet is meghosszabbít hatja?

2018. máj. 11. 23:57
 4/52 anonim ***** válasza:
72%
Kérlek, magyarázd el, mi haszna van a kutyának (dobberman, kuvasz stb) abból, ha megcsonkítják? Nem az esztétikai eredményre gondolok...
2018. máj. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
58%

Ha normálisan csinálják hamar begyógyul és nem lesz semmi baja kutyának. Régen lehet, hogy volt funkciója, de ma már csak esztétikai okokból végzik. Azért én nem nevezném állatkínzásnak, ha amúgy a kutya mindent megkap és jól van tartva. Az ivartalanítás egészségügyi okokat (is) szolgál a mai napig.

A kuvaszok fülvágásáról még nem is hallottam. A legtöbb ilyen fajtánál ez most is jelen van úgy ahogy, de vágott kuvasszal még nem találkoztam.

2018. máj. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
78%
Neked meg még ahhoz sincs eszed hogy helyesen írj! Barom...
2018. máj. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
97%
Az ivartalanítás meghosszabbíthatja a kutya és életét, csak hogy tudd. Vagy ennyi eszed már nincs, ugye?
2018. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

Járj utána, nem akarlak meg győzni hogy mi a jó, mert ezzel elkanyarodunk a témától.


Amig azt sem tudod hogy ha kutya vagy farkas leharapja egy kutyának az egyik fület és ettől a sérült állat elvérezhet nincs miről beszélnem veled.


ivartalanítás: rengeteg daganatot vagy más hormonális problémát okoz hat mert ez egy természet ellenes állapot. nagyapám 25 évig végzet ivartalanítás, erről ennyit.

2018. máj. 12. 01:06
 9/52 anonim ***** válasza:
97%
Hát, az én nagyapám juhász volt, meg az apja is, meg az ő apja is, de egyetlen egy olyan képet nem láttam, ahol le lett volna vágva a kutyák füle. Szerette a kutyáit az öreg, talán jobban, mint minket, annak örült, ha okosak és egészségesek. Kint a határban nyílt sebbel az állat fején? Ennél még a birkáit is jobban szerette.
2018. máj. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
87%
Ez hülye indok. Ennyi erővel az összes kutya fülét vágni kéne, hátha leharapja egy farkas (what?)
2018. máj. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!