Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi marhahúst eszik egy...

Mennyi marhahúst eszik egy nap egy kölyök kutya?

Figyelt kérdés

Egy 12-13 hetes Shiba Inuról lenne szó. Lemértem és most 5.2 kg. A száraz tápból amit eddig kapott azt ajanlják, hogy mivel a felnőtt testsúlya kb 11-13 kg lesz (kan) így kapjon kb 200g tápot ami 100g/411kcal na most akkor ő eszik kb 820 kalóriát. Ezt mindig be is nyomta 3 étkezésre lebontva.


Tegnap viszont főztem neki marha nyesedéket. És kapott egy egész tállal amit később lemértem és olyan 160g nak felel meg. Kicsit olyan bágyadtabb is volt a kutya mint aki túlette magát de hát nem csoda hiszen betolt 160g húst :D Na de sztem a marhanyesi nem olyan kalória dús mint a száraztáp (nem igazán találtam kcal-t hozzá sehol, max sima marhahúsét nézhetem de akkor is melyik marhahúsét? :D ) Szóval tapasztaltabb emberek véleményére lennék kíváncsi, hogy vajon mennyi marhahúst kéne adnom neki egy nap?


Egyébként keverten akarom majd száraztápon meg főtt húson tartani meg azt írják, hogy a rizst szereti. Jah és a kakija elég durván sötét barna volt. Meg nem túl kemény de az várható volt az új kaja után.



2022. júl. 17. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Én is hússal etetek. A kutyád jó eséllyel olyan lesz mint az enyém. Egyszer kapott táp helyett, onnantól szarik a tápra. :D Itt egy cikk, leír mindent, én is ez alapján etetek.


[link]

2022. júl. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hu ez tényleg jó ez a weboldal, nem is tudom eddig, hogy nem találtam meg. Köszi!
2022. júl. 17. 07:32
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ja, hogy melyik marhahúst? Hát amit éppen kapsz. Ha állateledel boltban veszed, nem a hentesnél, akkor van marhanyesedék, van marha apróhús(ez egész jó minőség, volt, hogy a kilós csomagban egy egész tömb színhús volt), aprított hús(szarabb minőség, innen-onnan leeső darabok, sokszor tiszta zsír), darálékot én nem veszek, mert ki tudja mi van benne, és milyen arányban.

Aztán keverj mellé kis adagban belsőséget, máj, vese, szív stb., hol ezt, hol azt. Én szoktam még venni szarvashúst, bár most annak is nagyon felment az ára, eddig olcsóbb volt a marhánál valamivel.

Nálunk a zöldség(15%) a kajában répa, vagy cékla, mindkettő főzve, esetleg reszelt alma.

Jól szétfőzött rizs, ami csak 10-15%-a a kajájának.

Ezeket meghintem Humac porral, illetve izületvédővel.

Nálam a kutya reggelije 1/3 adag táp, egy kis lazacolajjal.

2022. júl. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan ez volt a kérdés #3 de ettől még igazán hasznos volt. Sztem majd próbálkozom ilyenekkel, köszönöm! :)
2022. júl. 17. 07:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Az 1-es, és a 3-as is én voltam. Gondoltam hasznos, ha leírom én hogyan csinálom. :) 45 kg-os kutyám van, nálunk bejött ez a kaja.
2022. júl. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaaah köszi :D Ha még figyeled ezt a topicot akkor olyan kérdésem lenne, hogy eheti a húst q hűtő hőmérsékleten? Vagy mikrózzam meg kicsit csak ne forróra? Vagy csak hagyjam kicsit kint h szobahőmérsékletű legyen?
2022. júl. 17. 08:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig langyosan adom neki.
2022. júl. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!