Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tisztítsátok a kutyátok...

Hogyan tisztítsátok a kutyátok fogait?

Figyelt kérdés

4 éves Border collie kutyusom van.

Szoktam neki adni naponta egy kis csontot direkt fog tisztításra. De nem segít. Találtam az interneten direkt kutyusoknak fogpasztát. Esetleg van valakinek tapasztalata vele?



2022. júl. 17. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Tisztítjátok*


Először is vidd el fogkőleszedésre, gondolom már van rajta. Mit kap enni alapból? Száraztápot?

2022. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Fogpaszta nekünk bevált, csak sajnks az állatkereskedésben nálunk nagyon drága
2022. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1* konzerv, granuli, nyers hús
2022. júl. 17. 22:50
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom mi az a granuli, de akkor az az alapveto problema, hogy nem rag, mert folyamat puha kajat kap.


Vidd el fogkoleszedesre, utana pedig gondolkodj el az etetesen. Ha amugyis kap hust, akkor barfozzatok inkabb, normalisan es nem lesz gond a fogaval.


Vagy etesd jo minosegu tappal, ha az kenyelmesebb, mindegy, csak ragjon.

2022. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek a bolti rágócsontok több kárt okoznak, mint hasznot, tele vannak színezékkel, ízesítőszerekkel, amik lepedékként rárakódnak a fogakra és csak roncsolják.

Tedd azt, amit a többi válaszoló is tanácsolt, vidd el fogkő leszedésre, utána pedig adj neki rendes, jó minőségű ételt, amit rághat (vagy száraztáp vagy barfban csontos hús), ha hajlamos a fogkőre és ez nem elég, akkor mehetnek természetes fogtisztítók, mint a pata vagy szárított, szőrös bőrök (marhafejbőr, nyúlfül stb.), ezek mellett csak egészen extrém esetben kellhet rendszeres fogmosás.

2022. júl. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kutyafogkrém. A miénk imádja a fogmosást

Napi 2-3x szoktuk neki, azóta magától eltűnt a fogkő

2022. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mother of Creatures ***** válasza:
Én Zooro porral mosom nekik és egyik nap Qchefs Hard Cracker vagy Hard Cheese rágókát kapnak, másnap pedig Qchefs Dental Flakeset. Heti 2x barna algát is és ez eddig nagyon bevált, de tény hogy nem olcsó. (Egy border és egy labi)
2022. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!