Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit nő egy bolognese...

Mennyit nő egy bolognese kutyus, ha ivartalanítják? Illetve, mennyi idős korától ajánlott ez?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
kan vagy szuka? Szukát érdemes már az első tüzelés előtt, de ne túl fiatalon, várd meg ha akarod az első tüzelést. Fiúnál kb. 1 éves kor után. A növését nem befolyásolja, de ivartalanítás után, érdemes egy 75% csökkenteni az adagját, vagy vehetsz neki olyan tápot ami csökkentett zsírtartalmú, lehet kapni speciálisan ivartalanított kutyáknak tápot, vagy vehetsz diétás tápot is amit az elhízott kutyáknak szoktak adni. Ugyanis ivartalanítás után némiképp felborul a hormonháztartás és hajlamosabb az elhízásra. Ez akkor fordul elő, ha a gazdiknak meglágyul a szívük, és csupán kedvességből több kaját adnak nekik, vagy nasiztatják, mert hogy biztos nagy trauma volt neki, a műtét, és had kapjon egy kis különleges bánásmódot, de nem szabad! Kevesebb normál, vagy ugyanannyi táp, de akkor diétás vagy az un. "sterilized" ivartalanított kutyáknak való táp. Több mozgás. A különleges bánásmód inkább abban nyilvánuljon meg, hogy többet játszunk a kutyával, vagy többször visszük sétálni. Sok sikert a kutyushoz!
2010. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves hozzászólást, igyekezni fogok:)
2010. szept. 21. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem yorkshire terrierem van, 2 és fél évesen lett megműtve (tavaly ilyenkor), mert álvemhes volt. Ma már bánom, hogy nem korábban csináltattam meg a műtétet, de a lényeg, hogy túl vagyunk rajta, és remekül van.

A kutyám egyébként is egy kis zabagép, de a műtét előtt is hasonló súlyban volt. Figyelni kell az etetésükre, én az első pillanattól kevesebb tápot adok neki. Mondok egy számot: 30 szem táp helyett 22 szemet kap.

De nem lehet ellenállni neki, amikor nézi a sonkás zsömlémet a boci szemeivel, és mindig kikunyizik 1-2 falatot:)

Ezért van, hogy olyan a feneke, mint Jennifer Lopeznek:D


Nem törvényszerű, hogy nőni/hízni fog.

És én megvárnám az első tüzelést, utána műttetném meg. Szerintem jó, ha kialakul a "nemiség".

2010. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. szept. 22. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!