Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elérni hogy ne...

Hogyan tudnám elérni hogy ne harapjon a kutyám?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtam örökbe egy keverék két év körüli kutyust. Ha valami rosszat csinál akkor mindig oda szoktam menni és megfogni a nyakát abból a célból hogy ne fusson el. De ha pl sikerül elfutnia akkor bebújik pl az ágy alá, vagy valami olyan alá ahova nehezen ferek be. És ha beakarok nyúlni odakar kapni, morog. Hogyan tudnám ezt elkerülni? Pedig soha nem bántottam, egy rossz szót nem szoltam róla. Vannak szabályaim, ettől függetlenül megkap sok dolgot
2022. júl. 20. 11:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Felelemagressziv, nem bizik benned. Olvass utana a felelemagresszionak elso korben, lehet te nem bantottad, de elotte mas igen... nem az a modja a nevelesnek, hogy megfogod a grabancat, foleg 2 het utan ne varj csodat. Pozitiv megerositessel probald nevelni.
2022. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Mi az összefüggés a rosszat csinálás meg a nem elfutás között? Fél, és nem szeret. Te meg nem érted! "egy rossz szót nem szóltam róla." Tessééék???
2022. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
8%
harrapd meg te is amikor harap !
2022. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Ha elkapod a nyakàt valószínű fáj neki vagy kellemetlen! Biztos régen is bántották, ha te is bántod ne csodálkozz! Nem fizikailag kell nevelni meg kell neki tanitani azt a szót hogy NEM

Ha rosszat csinál rászólsz hogy nem

De ha jót csinál vedd észre azt is simogasd, dicsérd meg!

Ha pedig nincs türelmed hozzá és bántod add inkább olyannak aki jól bánik vele! Az ilyen kutyáknak szeretet kell nem mégtöbb bántás

2022. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Ne neveld agresszív módszerekkel, még egy kölyköt sem szabad, egy mentett kutyát, akit lehet, hogy bántottak is, pláne nem. Felejtsd el, hogy megfogod a nyakát. Olvass egy kis etológiát, keress egy kutyasulit vagy trénert, ahol értenek a mentett kutyákhoz, és nem agresszív módszerekkel dolgoznak. Neked el kellene érned, hogy bízzon benned, az meg akkor megy, ha pozitív élmény számára a veled való együttműködés. Valami extra szuper jutalomfalat jó módszer szokott lenni, olyat használj, amit alapból nem kap enni, mondjuk sajt, virsli, sonka. Jutalmazz minden olyan viselkedést, amit elvársz tőle, de ne erőszakkal érd el, hogy megtegye. A bizalom elnyerése egy mentett kutyánál türelemjáték. Ha pihenni akar, hagyd békén, ha eszik, hagyd békén, amit már odaadtál neki enni, azt soha ne vedd el tőle.
2022. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

Az már régen nagy baj, ha egy kutya szembeszáll a gazdájával... Ez azt jelenti, hogy nem tisztel téged, nem fél tőled!

Nyilván, nem úgy értrm, hogy rettegnie kell tőled, de egy kutyának tisztelnie kell annyira a gazdáját, hogy ne kapjon oda, ne morogjon rá egyszer sem!

Az én kutyáim mind tiszteltek engem! Ha rosszat csináltak l, módjával természetesen, de kikaptak!

Nem tudom, egy ilyen kutyával mit lehet kezdeni, mint a tiéd... Lehet, hogy bántották máshol, de ez nem jelenti azt, hogy ezért neki mindent el lehet nézni!

Érdeklődjed meg, hogy kutyaiskolában mit lehet vele kezdeni, de, véleményem szerint egy már bőven felnőtt kutyával, akinek ráadásul te vagy a második gazdája, sok mindent nem lehet kezdeni...

Jó szívvel mondom neked, hogy add oda valakinek! Bár, nem tudom, kinek kéne egy harapós, kiszámíthatatlan kutya...

Marad a menhely!

Nekem biztos nem kéne olyan kutya, amelyik bármikor leharaphatja a karomat, rám vagy a családomra fokozottan veszélyes!

2022. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég fogadta örökbe a kérdező, még valószínűleg meg sem szokta a kutya az új helyet, 2 éves kutyáról van szó, ki tudja, milyen előélettel, ne várjunk már csodát egyből.
2022. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%

Akik lepontoztok, nektek csak annyit üzennék, hogy másképp gondolkodnátok, ha lenne kisgyereketek vagy veletek élne egy idős hozzátartozótok! Akkor megértenétek!

Ám, azok a tapasztalataim, hogy akik a közveszélyes kutyákat mániákusan védik, nekik a kutyájukból áll az egész magánéletük! Se boldog kapcsolat, se barátok, se gyerek...🙂

Nincs ezzel baj! Csak akkor, ha az arcodat egyik nap az imádott kutyuskád szájában találod...🙂

2022. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
...de gyerekpotlóként is gyakoriak a kutyák...😅
2022. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

6-os, te mekkora idiota vagy.

Persze, verje szarra az egyebkent is traumatizalt orokbefogadott kutyajat, aki nem mellesleg most kerult hozza! Eleg baj az, ha a sajat kutyaid rettegnek toled, en annyira erre nem lennek buszke. Ebbol szoktak a tragediak lenni,amikor a kutya egyszer csak bekattan es ratamad a gazdara. Na vajon miert.


Nem eroszakkal kell kutyat nevelni meg mindig. Amit a kerdezo csinal; mar az is tul sok, nem csoda, hogy retteg tole, bujna el, harap.


A legjobb az lenne, ha felkeresne egy trenert, aki pozitiv megerositessel dolgozik.

2022. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!