Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyával mentek kiránduln...

Idős kutyával mentek kirándulni? Öreg, fáradékony kutya esetében érdemes erőltetni a kirándulásokat/túrákat? Bűntudatom van, hogy én nem viszem ide-oda, vízpartra stb, de a lakótelep 500 méteres körzetében mászkálva is elfárad.

Figyelt kérdés
Örökbefogadott korosabb mopszról van szó. Kirándulni főleg a családhoz vidékre, nagy kertes területre szoktunk. Azt élvezi, akkor jön-megy-szimatol,de akkor pihen amikor akar. Akár a hűs lakásba is vissza mehet.
2022. júl. 23. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd, ha nem megy a vele való túra. Alkalmazkodj az ő igényeihez.

Idős nagymamát se viszünk el túrázni, hanem elkísérjük max. a piacig, a saját tempójában.

2022. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az idős kutyámat bepakoltam az autóba, és normál időjáráskor(nem 50 fok napon) levittem a Dunapartra, és egy nagyon szép, hűvös, fás részen békésen, lassan sétálgattunk.

Hazaérve a világ legboldogabb kutyulija volt mindig.

Hölgy ismerősöm ugyanezt, lakótelepi környezetből, tömegközlekedéssel intézte, kb ilyen időben, mint most...

2022. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd, a 70+os mamádat se viszed túráztatni.


Bicózom, lehet venni kerékpár utánfutót gyerekeknek, kutyusnak is jó.

2022. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám kb. 5 év körüli, kistestű mentett keverék, nem nyomott orrú, bír is menni, ha megfelelő az időjárás is, de ilyen melegben neki sincs kedve mozogni, szóval ne legyen bűntudatod. Esetleg hordozóban, vagy ha biciklizni mész, van kerékpáros kutyakosárban lehet vinni, gondoskodj megfelelő hűtésről, vannak ilyen célból hűtőmellények kutyáknak, én is használok többfélét is. Legyen lehetősége inni, én most egy kisebb sétára is viszek víztartályos hátizsákban vizet (Decathlonban gyorsan beszerezhető, én még régebben vettem Aliexpressen a táskát, a vizespalackot meg Decathlonból, mert nekem az vált be legjobban), ebből tudok inni adni a kutyának, és tudok én is inni, és le is tudom locsolni, nagyon praktikus, 2 literes vizespalackot használok, ha van kút, újratölthető, de az ilyen táskákon jó esetben van extra zseb, és oda tudsz magadnak kulacsot is tenni.
2022. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszel egy böllerwagent, aztán húzod abban, ha elfárad.



[link]

2022. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mopszot eleve nem vinnék kirándulni, időset meg pláne nem.


Nekem 3 kutyám van, az egyik 12 éves, a másik kettő 3 és 2 évesek. A két kicsivel járunk kirándulni, az öreget már nem visszük. Vele csak max egy óra séta.

2022. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3 kutyás vagyok én is, 14, 3 és 2 évesek. Kistestűek mind. Én 1 éve már nem viszem hosszú sétára vagy kirándulni az öreget, mert csak kényszerből csinálná végig, ígyis remegnek a lábai időnként, fáradékony. Ő korához képest remek állapotban van és fiatalabban kirándult velünk rendszeresen, de akárhogy nézem egy 12+ éves kutyát már nem szabad megerőltetni.


Te magad írod, hogy elfárad a sima sétában is, hidd el, hogy nem igényli. Idős emberek sem igénylik a hegymászó túrákat, mint esetleg anno fiatalon. Ez teljesen rendben van. Mennyi idős amúgy?

2022. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mopsz fiatalabb korában sem nagyon bírja a megterhelő mozgást (tudom, vannak kivételek, ha mentett, akkor azért sejthetően egy problémásabb vonal, szaporított), én nem erőltetném.

Ha megterhelő neki, akkor azzal teszel jót, ha az igényeinek megfelelően mozgatod, nem kell mindenáron kirándulni, nem attól leszel jó gazdi.

az én 12 éves német vizslám még tavaly is jól bírta a nagyobb sétákat is, de most sokat öregedett fizikálisan, rövid idő alatt is. nem erőltetem, pedig aktív család vagyunk, annyit megyünk és olyan tempóban, ahogy neki megfelel, ha hosszabban vagyunk szabadban, gyakran megállunk pihenni, ilyen iszonyú melegben, meg most nyáron hajnalban vannak csak nagy séták, akkor egy, másfél órát vagyunk a Dunán (7 előtt már haza is érünk, akkor még vállalható a hőmérséklet), sok pihenővel, de kirándulni már nem vinném.

2022. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Egy kérdésre válaszolva, tíz éves kutyus.


Valóban nem volt valami fényes állapotban mikor hozzám került 7 évesen. Szaporítótól vette anno az előző gazdi. Míg nem született gyerek, addig állítólag nem volt vészes a helyzet, aztán utána szegény többször volt, hogy ki volt zárva az erkélyre, a kutyaszőr miatt. Menhelyre nem akarták adni, így ismerősöknek ajánlgatták. Sétálni is csak a panel kis belső udvarába vitték, így elég elhízottan került hozzám. Nem tudom, ha nem ilyen körülmények közt él, akkor mennyire lenne most aktívabb. Nagyon megszokta a tunya életet.Plusz nagyon megszenvedtem a szocializációjával, mert minden kutyát ugatott őrjöngve.Sajnos még mindig nem annyira haverkodik más kutyákkal, csak elvétve, de legalább már nem tart tőlük.

2022. júl. 23. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!