Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egészséges dolog...

Szerintetek egészséges dolog az ha valaki egy lakótelepi lakásban 2 akkora kutyávsal él együtt mint egy kisebb póni ló? Nem kéne szabályozni a kutyatartást a lakásokban?

Figyelt kérdés
Az állatnak sem lehet jó ha 35 m2-en él és akkora mint egy kisebb póni ráadásul 2.
2017. dec. 27. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A kutyának tök mindegy, mekkora a lakás, mert ideális esetben ott főleg pihen. A mozgásigénye pedig a séták során van kielégítve.
2017. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Megint kezdődik... Senkinek semmi köze ki milyen kutyát tart.


A kutya nem a lakásban mozogja ki magát, hanem a parkban, illetve séta közben. Innentől kezdve tök mindegy mekkora helyre megy haza aludni :D ettől függetlenül én se tartanék 2 ekkora kutyát panelban, de ez az ő döntése volt, amíg normálisan tartja a kutyákat senki semmi beleszólása sincs.

2017. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Igaz amit az első mond. Ez alapján szabályozni kéne hogy a két méternél magasabb ember nem élhet lakótelepi lakásban mert ott nem tudja kimozogni magát? Ugyan már, te se gondolhatod komolyan.


Elborzasztó hogy vannak emberek akik ennyire nem képesek a saját dolgukkal foglalkozni hogy már az is zavarja őket ha a kutyák mérete az átlagnál nagyobb a lakásban. Nem látom a kérdésedben hogy bármi gondod lenne (ugatás, szag) a méretükön kívül, így csak azt tudom tanácsolni hogy foglalkozz kicsit többet a saját dolgoddal és hagyd békén azt a gazdát, semmi közöd hozzá mekkora kutyákat tart a lakásban amíg jól tartja őket.

2017. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan, ha időnként eleget futhat, akkor egy zsebkendonyi lakasban is boldogan megvan a kutya, ha letüdőzheti a lábszagod :-D
2017. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Minket is hülyének néznek, amiért 2 cicácal meg egy kutyával élünk 50 nm2-en. De kerdem én kinek mi köze hozzá? A kutyust rengeteget mozgatjuk odakint, a lakásba jóformán csak alszik a kanapén. Azt valamilyen szinten megértem, hogy vacak olyan lakás mellett lakni, ahol a kutyák egész nap óbégatnak, azonban ez nem méret vagy fajtafüggő, hanem nevelés kérdése. Nem a kutyát kell utálni, hanem a gazdát jobb belátásra bírni. Másrészről, nem értem meg, mivel van a tömbünkben 4 gyerek és felváltva visít,üvölt,cirkuszol hol az egyik hol a másik. A folyosón rugdosság a vaskorlátot és fel alá rohannak trappolva a lépcsőkön. Na most, amíg én nem tehetek ez ellen semmit, addig nemár vki engem inzultáljon a kutyám miatt.
2017. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Mert az normális,ha valaki falun,3 méteres láncon tart egy ekkora kutyát nulla foglalkozással,igaz?


Előttem szólóknak teljesen igaza van.Sok kutya ugy él kisebb helyen,hogy sose megy sétálni.Inkább ezt kéne szabályozni,meg persze az ivartalanítás kötelezőségét,de ez már más tészta.

2017. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az új jogszabály szerint 6 nmenként 1 kutya tartható. Az én gyerekkoromban kaukázusit tartottak a lakásban, de az a kutya több órán át volt sétáltatva, szocializált volt és pórázhoz szoktatott. Nagyon sokat simogattam és dögönyöztem, a liftben mikor megláttam már ugrottam a nyakába. Senki nem szólt egy büdös szót sem.

Kettővel alattunk egy német vizslát tartottak, a gazdája a ház előtti parkban 2 órán át csak labdázott vele hóban, esőben, szélben, minden nap. E miatt sem szólt senki semmit.

Ideiglenesen egy 35 nmes lakásban lakunk 3 kutyával, egy pumi, egy foxi és egy pit. Mozgatva vannak fizikálisan és agyilag is, az esetek nagy részében alszanak, teljesen jól érzik magukat. Jah és senki nem szól ránk egy rossz szót sem, mert jól neveltek, a pit ráadásul képzett kutya.

2017. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi most költöztünk kertesházba eddig egy másfél szobás panelben laktunk egy keverëk kistestű kutyusunkkal és egy cseh farkassal. Az utóbbit sem zavarta a panel és a szomszédokat sem mert csak ha kopogtak hozzánk kicsit ugattak de alapvetően csend volt. Állandó napi többszöri séta és játék lent, fent pedig a kutyát tisztán tartani és sem panaszkodó szomszé sem kutyaszag stb. Volt nálunk a lépcsőházban egy igénytelen alkesz nő és náluk.voltak gondok.. a saját szememmel láttam amikor a mopsz keverék kutyust kilógatják az erkélyen miközben az próbálna wczni.. nem hordták le, nem vokt szocializálva stb.. tehát büdösek voltak és a kiskutya is mindig ugatott.. magyarul ez csak a gazdin mulik, de néha egyszerűbb 2 nagy kutyával egy kis lakásban mint az olyan jellemű emberekkel akik ezen problémáznak holott semmi közük hozzá.
2017. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%
Dehogynem kéne, csak amíg az az általános felfogás, hogy ha a kutyáddal nem a kanapén összebújva alusztok minden nap, akkor már állatkínzó vagy, mert nem "családtagként" kezeled a kutyát, addig nem lesz ilyen szabályozás soha.
2017. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: A te fajtádat kéne szabályozni,ráadásul "kiirtani". Amíg olyan emberek vannak,mint te,mindig lesznek dísz kutyák,akik embert-állatot támadnak,3 méteres láncon tartanak huskyt nulla foglalkozással.

Szörnyű,ami a magyarországi falukban zajlik.

2017. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!