Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a munka-border...

Mi a különbség a munka-border és a Magyarországon kapható borderek között?

Figyelt kérdés
Lehet Magyarországon munka-bordert kapni egyáltalán? Én nem találtam.
2010. szept. 22. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Elvétve van, de a kevert vonalak jellemzőbbek.

Perfect Sense, Blessed Borders, esetleg a Poseidon kennel, amit érdemes keresni munka border ügyben.

Nagyjából a különbség a show és a munka vonal között az, hogy míg a show vonalban az elsődleges szelekciós tényező a küllem, a szépség, addig a munka vonalakban ezt kevésbé nézik, ott inkább a kutyák terelő képessége, munkakészsége és munka eredménye a szelekciós szempont. Ebből következően az átlag, laikus ember számára a kiállítási vonal a szép, a munka vonal a csoffadt. :) Bár ez ízlés kérdése, sokan vannak, akiknek a munka vonal tetszik külsőre, ezt döntse el mindenki maga.

A show vonalú border tulajdonosok persze nehezen viselik, mikor azt mondják, egy show kutya sosem fog olyan jól dolgozni, mint egy munka vonalú. Nos, való igaz, show vonalban is vannak kiemelkedő, igazán jó képességű kutyák, de mivel őket küllemre szelektálják, és nem munkára, ezért laikusként is be lehet látni, hogy egy munka vonalúnak az esetek nagy százalékában a nyomába sem érnek. Kivételek mindig vannak és nem mondom, hogy a show kutya rossz, igazából attól függ, mire kell. El lehet mindegyikkel sportolgatni, de ha komolyan szeretnél versenyezni, akkor a munka vonal szerencsésebb választás lehet. Bár ez is attól függ, milyen sportról van szó.

2010. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmi,hobbi,vagy munka kutya feladatokat lát el.Statisztika szerint a világ legokosabb fajtája.
2010. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a Poseidon border collie kennelt ajánlom, nekik vannak ilyen kutyáik is. Nekem is innen lett volna, de végül a Magic Shepherd kenneéből vettünk kutyust.

A Poseidonban vannak show és munka borderek is.

2010. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A poseidon nekem egyáltalán nem munkakennel... Csinálnak valamit, de igazából az nem sok. A felsoroltak közül a Perfect Sense tűnik a legmunkásabbnak - bár munkaerdményeket nem találtam, se videókat. Igaz nekem agilityre kéne a kutya. A Blessed Borders kutyák meg szintén ezek a kevert típusok - valamint jó agilitys Blessed kutyát még nem láttam.

Ezek szerint Magyarországon nem érdemes munka bordert venni? Mindenképp külföldön keresgéljek?

2010. szept. 22. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdezősködtem a netboard fórumon a terelés topikban írók közül jó párral. Nekik véleményük kevert volt a fent leírtakhoz képest. Tényleg az lenne a kérdés milyen munkát adnál a kutyáknak? Mi célod? Agility, frisbee, vagy juhok terelése? Szeretnél ISDS versenyen indulni, vagy csak egy farmon kellene a kutyának átlagos feladatokban helyt állni?


Ha igazán kemény munkavonalat keresel, akkor bizony külföldre kell menni. Az egyik netborados tag nem kevés euroért vette kutyáját a sógoroknál.

Idehaza azért nehéz ilyent találni, mert nincs rá igény.

Az emberek egyre kevesebb hányada akar mezőgazdasággal foglalkozni, mondhatni kezd elöregedni a mezőgazdaság itthon.

2010. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Agilityre szeretném.
2010. szept. 22. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Horvátoknál, cseheknél nézz körül. Csehországban nagyon sok munka vonalú kennel van, sok agility-re "specializáltan" tenyészt. Bár jó szerivel vannak kevert vonalak is, de ettől nem kell megijedni. Egyáltalán nem biztos, hogy egy erős "terelő" vonalú kutya jó lesz neked agilityre. Olyan kenneleket keress, ahol az agility a fő profil és vannak világszínvonalú eredmények, mert innen lesz esélyed leginkább a célodhoz legmegfelelőbb kutyát venni. Egyáltalán nem valószínű, hogy egy csupa ISDS-es vonalú kutya fogja az álmaidat beváltani...

A netboard-ot érdemes olvasni, sokat tanulhatsz belőle esetleg meg is kérdezhetsz onnan valakit, milyen kenneleket ajánlana kifejezetten agility-re.

2010. szept. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :o)
2010. szept. 22. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!