Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyát...

Hogyan tanítsam a kutyát szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 10 hetes kutyus naponta 4 szer le viszem de ritkán pisil kakil inkább bent végzi el a dolgát. Vagy még túl korai neki ez? Lakásban élünk. Ha kint pisil kakál megdicsérem. Mivel most kánikula volt nem nagyon akartam le vinni szegénykének nagyon melege volt bent úgyhogy kora reggel és este vittem le. De van úgy elsétálnunk fűs része sokszor le ül, le fekszik.

2022. júl. 25. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elején gyakran kell levinni, 2-3 óránként. Mindig jutifalat-dicséret, ha kint végzi a dolgát. Ha bent, kicsit megszidod, de nem kell bántani. Az enyém ilyen módszerrel kb. 6-7 hónapos korára lett stabilan szobatiszta, a legtöbb kiskutya ilyen idősen szokta ezt elérni.
2022. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Bent pelenkára szoktatod? A napi 4 kivétel ebben a korban édes kevés! És miért hagyod, hogy bent ürítsen?

A szobatisztaság azért nem atomfizika. Minden evés, ivás, játék, alvás után leviszed és addig nem mentek fel, amíg el nem végzi a dolgát. Ennyi.

2022. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Idővel magától megtanulja, hogy ne kakailjon, pipikéljen a lakásban.

persze ehhez idő kell mert amíg fiatal addig nem tudja visszatartani a pipikét/ kakikát úgy mint a kis emberpalánták sem.


ne vidd olyan gyakran le a kispajtást mert megszokja és nem hagy majd unatkozni ha felnő és álldóan ugatni, nyüszíteni fog ha nem foglalkozol vele.


Kiskorban nagyon fontos, hogy engedd oda emberekhez, hogy megtudják simogatni mert ha megszokik más embereket/ GYEREKEKET akkor később nem lesz vele probléma. Érdemes lehet a kutyafuttatóba is beengedni ugyan azért amiért az emberekhez...


Jó kutya nevelést, jó sok munka vár még rád, mennyi idős vagy?

2022. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat en az elejen vagy napi tizszer vittem le, de lehet tobb is volt.

Hat igy kell szoktatni, mast nem tudsz tenni. A negy az ekkora kolyoknek keves, de ha jol ertem, te jelenleg csak ketszer viszed le. Igy nem fogtok haladni, gondolom raadasul meg pelenkara is pisil.


Igen, meleg van, de azert csak el tudod vinni az elso fucsomoig (vagy vidd kezben, ha ugy jobb), messzebb alapbol nem is mehettek, mert nincs meg az osszes oltasa.

Az en kutyusomnak is muszaj minden egyes nap fel5-kor kimennie; kulonben bepisil. Nyilvan ilyenkor rohadt meleg van meg, ezert gyorsan pisil egyet a fuvon es megyunk is fel, a hosszu seta 7-kor szokott kezdodni.

Ennyit azert tulelnek :)

2022. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2 válasza: Nem tudom miért kell bunkó am lenni! Fogjam meg a seggét ha kell neki vagy mi? Lehet, hogy te így csináltad akkor gratulálok. Mintha nem vetted volna észre lakásban a 20-on. Nem tudom egyből le vinni. Mikorra fel veszem a cipőt addigra be kakál. De látom neked sem a gondolkozás. Normális kérdést tettem fel. Többiek normálisan tudtak válaszolni, hisz azért van ez az oldal. Köszönöm szépen a sok segítséget a TÖBBIEKNEK. ❤️
2022. júl. 25. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
#2 ez a módszer szerintem magaddal szemben kicseszés, hogy addig nem mész be, amíg nem végzi el kint a dolgát. Francnak lenne kedve 1-2 órát kint ácsorogni. Én sosem csináltam ezt, mégis magától szobatiszta lett a kutyám féléves korára. Ahhoz szoktattam, hogy 2-3 óránként kiviszem és idővel magától szokott rá, hogy kint végezze a dolgát.
2022. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha felveszed a kutyát kézben akkor, amikor ürítene (ennek vannak jelei. Nem közben, nem utána, hanem pont előtte) akkor nem végzi el a dolgát. Kiviszed, lerohansz vele és ha lent ürít, nagyon megdicséred. Nem, nem kell órákat kint lenni ilyenkor.


Persze, tudom, kifogások mindig vannak. Meleg van, sok emelet van, fáradt vagy, nincs kedved, fehér színű fal mellett nem mersz elmenni (irónia) stb.

2022. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!