Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyikkel jövök ki olcsóbban?...

Melyikkel jövök ki olcsóbban? Foresto+milprazon vagy egyéb tablettás megoldás.

Figyelt kérdés

Most forestot használunk és milprazont ez így bolha, kullancs, szívféreg, tetű ellen véd. Foresto kb 1x egy évben 10 ezer ft a milprazon pedig 2 ezer havonta és már ugye sajnos egész évben kell adni neki. Tehát ez így kemény 34 ezer ft minden évben. 20 kg a kutya és rövidszörű.

Nem tudom a nexgard és a B betűs mennyibe kerül és melyik mit csinál. Köszi a válaszokat.



2022. júl. 26. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha találsz másik fajta készítményt mindenképpen olvass róla véleményeket.

Pár ezer forint nem ér annyit, hogy kevésbé hatékony megoldást válasszunk a kedvencünk számara.

2022. júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem a hatékonyságot kérdezem, ez mind hatékony. Hanem, hogy melyik verzió olcsóbb. A lényeg, h védjen azok ellen amiket felsoroltam.
2022. júl. 26. 12:47
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Szia! Facebookon van egy csoport, amiben írnak a Nexgard-ról és a hozzá hasonló tablettákról. (Hozzáteszem, nem túl jó véleménnyel vannak róluk) Szerintem mielőtt váltasz olvass utána!
2022. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
86%

Itt vannak árak: [link]


De olcsóbban nem nagyon lehet kihozni hogy minden ellen védve legyen.


Tabletták amik minden élősködő ellen védenek: Nexgard Spectra és a Simparica Trio


A sima Nexgard és a Bravecto kullancs bolha ellen véd, és mellé kell a milbemax vagy milprazon.

2022. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi, kiszámoltam hogy durván duplájába kerülne (kb 65 ezer ft lenne évente) ha csak tablettáznánk, és még a májának se tenne jót. Akkor maradunk ennél.
2022. júl. 26. 13:03
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

A nyakörvről ugyan úgy bekerül a szer a kutya szervezetébe, így a májába, veséjébe is. Ami felszívódáson alapul, az mind ártalmas hosszú távon a kutyára is.


Ha bevált a nyakörv, maradj annál, de az sem egész éves, csak 7 vagy 8 hónapos (csak egyszer használtam, nálunk nem vált be, tele volt a kutya kullancssal tőle, lett is babéziás mellette).

Viszont a szívféreg elleni készítményből lehet és érdemes is szünetet tartani a téli időszakban.

2022. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyáim Bravectot (3 havonta) + Milprazont (havonta) kapnak.

A Milprazon nálunk 3 ezer Ft, a Bravecto 8 ezer Ft.

3 kutyám van, így ez nekem évi 204 ezer Ft-ba kerül. Egy kutyával számolva 68 ezer Ft évente.

2022. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát tudtommal pont a szívféreg az amit egész évben komolyan kell venni, sajnos. Mi télen pont a bolha kullancs ellen tartunk szünetet.

A Bravecto sem olcsó, de most elgondolkoztam ha abból tartunk szünetet akkor nem jövünk ki drágábban mint Forestoval... Na majd megkérdezem az állatorvost. Köszi

2022. júl. 26. 13:28
 9/14 A kérdező kommentje:
Viszont a bravecto tetű ellen nem véd? csak bolha és kullancs ellen? Bár nem tudom a tetű emnnyire elterjedt és veszélyes
2022. júl. 26. 13:31
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Szúnyog kb. decembertől márciusig nincs. Ott nem tud fertőzni. Viszont kullancs egész évben van. Pont fordítva, a kullancs elleni védelmet nem lehet felfüggeszteni.
2022. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!