Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez még szeparációs szorongas?

Ez még szeparációs szorongas?

Figyelt kérdés

2 kutyusommal mar eleg regota gyakorlom az egyedüllétet

Egyikőjükar teljesen megtanulta,a masik meg nem tudom eldönteni hogy szorong e még vagy miért csinálja azt hogy egyszer csendben van ,akár 2 ora hosszáig,egyszer meg már 1 ora utan vonyit,kb 1 percet,aztan visszafekszik es alszik nyugodtan tovabb...

Lepesrol lepesre gyakorlom veluk, es van h elerunk masfel orara, azt van hogy 1 hetig szepen csinalja,aztan egyszercsak 1 oranal megint jon a vonyitas


Megy nekik a radio,viszont a magy melegben ha elmegyunk kinyitom az ablakot,lehet onnan hall hangokat?

Van a szobankba kamera, a kisfiamat szoktam vele nezni amikor alszik, ha elmegyunk otthonrol,akkor pedig a kutyakat,hogy mit csinalnak

Ma amikor setaltam a kisfiammal, veletlen a taskamba bekapcsolodott a hivo gomb,es kameran keresztul hallották a kutyak a hangom azerintem,mert akkor kezdett el vonyitani az egyikőjuk..Gondolom osszezavarta,h hall engem de nem vagyok ott..

Ez még szepa,vagy miert csinalja h egyszer kibirja 2 ora hosszaig is,egyszer meg alig 1 ora utan vonyit..

Hogyan csinaljam akkor a szoktatast?


2022. júl. 27. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A szepa nem úgy működik, hogy elértél vele 2 órát és onnantól egyre többet fogsz probléma mentesen. A szorongás bármikor előjöhet, lehetnek visszaesések, illetve neki is lehetnek rosszabb napjai. Nem feltétlenül rossz, ahogy csinálod, bár a kérdésből nem sok derült ki a módszereidről.
2022. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amikor elmegyek otthonrol, bekuldom őket a haloszobaba, bekapcsolom nekik a.radiot,es becsukom az ajtot

Kozben teszek veszek még a konyhaba,rajuk nezek kameran h fekszenek

Mimdig nyugiban vannak,alszanak,meg akkor.is.amikor halljak hogy elmentem..

Amikor a legelejen tanitottam oket, 5 percrol indultunk ,es wleg hamar eljutottunk a fel orahoz,majd a 45 perchez, es 1 orahoz

1 oratol ,csak 5 percekkel noveltem az idot...ha pl 1 ora 15nel voitott,akkor masnap 5 perccel kevesebbel probaltam,es igy tovabb..azt nem tudom hogy csinaljam hogy van amikor 1 hetig pl masfel oraig birja,aztan egyszercsak 1.oranal.vonyit,hog, akkor mennyivel csökkentsem ilyenkor az időt..menjek vissza megint 1 orara,es epitsem onnan megint?

2022. júl. 27. 17:17
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez így nem lesz jó. Te teszed bele őket ebbe a helyzetbe. A szepa szinte 100%-ban a gazdi viselkedése miatt alakul ki. Alapesetben ha elmész otthonról, semminek sem szabad megváltoznia, azon kívül, hogy te nem vagy ott. Nincs búcsúzkodás, mikor mész, nincs rádió, nincs szobába bezárás. Ha hazajössz, nincs rögtön köszönés sem. Természetes dolognak kell lennie számukra, hogy te szabadon ki-be mozogsz. Ahogy beküldöd őket a szobába, tudják, hogy jön az unalmas 2 óra, aztán alig várják, hogy kinyisd az ajtót és szabadon mászkálhassanak a lakásban. A bezártsággal már egy alap rossz hangulatot teremtessz náluk. Így nem fognak kijönni belőle.
2022. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a rádiós és kamerás marhaságot mihamarabb verd ki a fejedből. A szobába se zárd be őket, mert minek? Ennyi bizalmad nincsen a saját kutyáid felé? Ha rongálnak távollétedben, akkor esetleg szobakennel, ameddig megtanulják a rendet. De egyébként ha normálisan elpakolsz mindent, akkor nagyon nem tudnak mit.


A kisfiút meg nem értem. Amikor te nem vagy otthon, akkor a kutyák el vannak különítve tőle? Egyáltalán hány éves fiúról beszélünk? Csecsemő még?

2022. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hol latod azt hogy el vannak kulonitve?Nincsenek elkulonitve...Egy szobaban alszunk,oda van felszerelve a kamera amit azert vettunk hogy ha alszik a kisfiam napkozben,ra tudjak.nezni...de ha már van kamera,akkor a kutyakra is rá tudok nezni ha egyedul vannak...

Nem magamtol talaltam ki,hogy becsukjam őket a szobaba,es radiot kapcsoljak

Könyvben is olvastam,neten is, kutyaiskolas oldalon h9gy vannak kutyák akik ugy erzik magukat biztonsagban ha kisebb helyen vannak,ha le van nekik keritve egy resz..vannak kutyak akiik szobakennelben vannak..Azt is olvastam hogy a lakasban kell legyen olyan hely,ami tabu a kutyanak,ahova nem lephet be..probaltam mar ugy h az egesz lakasban jarkalhatnak ha nem vagyunk otthon, de akkor meg jobban vonyitott...egyebkent semmi kárt nem csinalnak,nem csinaltak soha, nem ezert csukom be a szoba ajtot..A radiot azert kapcsolom be,mert a llegkisebb zajra is fülelnek,es ugatnak..ezt is tanácsolták ..

2022. júl. 27. 18:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Te írtad, hogy rájuk zárod a szoba ajtaját. Igazából a válaszodban is megismételted ezt, szóval nem értem a támadó hangnemet...


A módszert nem tudom milyen könyvben olvastad és melyik kutyaiskolában tanítják ezt, de netto marhaság vagy csak utánajárás nélkül elfogadtál valamit tényként, amit találomra olvastál egy helyen. Az ilyen szelektív tudás általában többet árt, mint használ, ezért is kell alaposan utánaolvasni mindennek és főleg szakértők véleményét is kikérni a témában.

2022. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint én úgy értettem az eredeti kérdésben leírtakat, hogy a kutyák egy külön szobába vannak bezárva, külön a hálószobától. Én kérek elnézést, hogy pontatlan volt a leírás és nem tudom hogyan néz ki a lakásotok belülről...
2022. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
#3 vagyok. Úgy látod, hogy használ ez a módszer? Elmúlt a szorongásuk? Azt írod, hogy elég régóta próbálkozol, gyanítom hónapok óta és ennek ellenére a 2 óra távollét sem megy. Biztos van olyan kutya, aminél a bezárás meg a rádió működik, de az esetek többségében nem fog, mert a kutya nem hülye, összekapcsolja a dolgokat, tudja mi történik, pont ezért stresszel be, ahelyett, hogy átaludná azt az időszakot. Nem a bezárás a megoldás. Szimpla logika, hogy az ingerszegény 4 fal között nem fog elmúlni a szorongásuk. Pont az lenne a lényeg, hogy egyedül is le tudják magukat foglalni a kutyák, nem az, hogy bámulják az ajtót, hogy mikor mehetnek ki végre onnan.
2022. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

3- asnak

Igen működött amikor dolgoztam,akkor kialakult a napi rutin..Amiota megszuletett a kisfiam,azota nem dolgozom( masfel eve) igy hozzaszoktak hogy itthon vagyok...minden nap megyek a fiammal setalni hogy ne szokjanak el attol hogy egyedul is kell lenniuk..de van amikor kimarad 1-2 nap,mert nem tudunk elmenni,eso miatt vagy akarmi..gyerekkel nem konnyu ugy alakitani hogy fokozatosan szoktassam hozza oket..nem mondhatom a fiamnak h marpedig letelt 50 perc es haza kell mennunk...probalom igy csinalni,de nem mindig jon ossze...

Kukfoldon elunk, es neha haza szokrunk menni 2 hetre,akkor borul minden,pedig ott is figyelek arra hogy azert legyenek egyedul..ha visszajovunk Magyarbol,akkor ismet ujra kell kezdeni..nem a legelejetol ,de kell par het mire visszaszoknak..Sajnos nalunk nem ugyanolyan minden nap, szerintem ezert megy nehezebben,mert nem egyedul vagyok,hogy ugy szoktassam oket ahogy en szeretnem..nem tudok a gyerekkel ott allni az ajto elott fel oraig..amikor nem volt gyerek,es dolgoztam,akkor szuper volt,megtanultam h megyek dolgozni,akkor egyedul lesznek,es mukodott a radio,a haloszoba

Decembertol ismet megyek dolgozni, oktoberbe megy a fiam bolcsibe,es mar most szeretnem őket " szoktatni" idoben

Igazad van neked is egyebkent..logikus h bezarva unatkozik a kutya, csak ők minden zajra fülelnek, ugatnak..ha megy a radio,akkor nem halljak a kinti zajokat

Nem tudom mennyire tenne most jot nekik,ha a megszokott-tól eltérnék,es hirtelen engednem oket az egesz lakasban...Az egyik kutyus ő vele nincs gond,alszik le se szarja h nem vagyunk itthon..A masik vonyit csak,de ő sem sokaig

2022. júl. 27. 19:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké. Akkor most gondold is át a helyzetet. Több mint 1,5 éve szepások a kutyáid, nem a gyerek születése óta tart, hanem régebb óta, ezzel a módszerrel meg nem értél el érdemben szinte semmit. Ha nem szoktatod a kutyákat a hangokhoz (szocializáció része), akkor nyilván ugatni fognak, ha hallanak valamit. A rádió miatt esélyük sincs hozzászokni a környezet hangjaihoz. Ez így nagyon nem jó. Ha burokban tartod a kutyákat, nyilván minden új dolog ijesztő lesz nekik. Nameg, attól hogy a gyerek miatt otthon vagy, nem kell a kutyák (elnézést a kifejezésért) seggében lenni 0-24. Előtte sem kellett volna ennyire, mert ugye gyerek előtt kezdődött. Mint írtam, a szepa pont egy olyan dolog, ami szinte mindig a gazdi viselkedése miatt alakul ki. Nagyon túltolod ezt az egészet. Adj nekik teret, ne csüngj rajtuk ennyire, ne zárd be őket, ne kapcsold be a rádiót, szoktasd hozzá őket a hangokhoz, legyen övék az egész lakás, akkor is, ha nem vagy ott. A gazdi idézi elő a szepát és a szepa legyőzése is a gazdin múlik, nem a kutyákon. Neked kell megváltoztatnod a szokásaidat, neked kell lazán ki-be közlekedni, neked kell elérni, hogy ne aggódj miattuk ennyire betegesen, hiszen ezt érzik rajtad. Neked kell teret adnod, leszakadnod kicsit róluk, hogy önállóbban legyenek. Fokozatosan kell csinálni, de nem kell a napi rutint betartani, olyan rutint meg végképp nem, amivel nem haladtál 1,5+ év elteltével sem. Nem az utazás hátráltat a cél elérésében, hanem saját magadat hátráltatod.
2022. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!