Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tud egyedül maradni....

Nem tud egyedül maradni. Türelmetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Másfél hete van nálam egy mentett féléves kutyus, és jó, ha egy percig egyedül tudom hagyni.

Utána nyüszög, majd ugat, és nem hagyja abba, amíg be nem megyek.


Rengeteg videót megnéztem, és majd' minden nap gyakoroltam vele (2 másodperccel kezdve, boxban is, és simán a szobában is), de alig látható javulás.

Minden mást pillanatok alatt megtanult.


Nem várom el, hogy 8 órát egyedül legyen, de nem gondoltam, hogy egy kávét sem tudok lenyomni a gépből:(



2022. febr. 22. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Szia sztm az anyját hiányolja nekünk is ezt csinálta a mienk csak erre tudtunk gondolni. Sztm akár ha lehet egy macskát vagy még egy kutyust érdemes lenne venni mert akkor megszünne lehet (nekünk megszünt) hogy nyüszög!
2022. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért pontozol le 1 vok?
2022. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

#1 Mert a kutya 1/2 éves, tehát már nem hiányolja az anyját, ráadásul egy mentett, bizonytalan, valószínűleg teljesen szocializálatlan, ráadásul "kamasz" kutya mellé hozni még egyet teljesen felelőtlen döntés.


Válaszolónak:

Igen, egy picit tényleg türelmetlen vagy. A másfél hét semmi egy ilyen kutyának, főleg nem egy ki tudja milyen traumát átélt mentett egyednek. Rengeteg türelemre van szükség, lassan fog oldódni az új környezetében. Ahogyan egyre jobban biztonságban érzi magát úgy fog lassan leválni rólad. Az egyedülléthez is szoktatni kell, először csak 5-10 percekre egyedül hagyni, aztán lehet az időt lassan kitolni. Türelem és kitartás!

2022. febr. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

#1 Miért feltételezed, hogy a Kérdező pontoz le? Bárki pontozhat.

Egyébként az lesz a bajuk a válaszoddal, hogy egy 6 hónapos kamasz kutyáról van szó 100% nem az anyját hiányolja. Màsik állatot javasolni meg veszélyes, jobb esetben csak elfedi a problémát, rosszabb esetben tanulnak egymástól, pörgetik egymást.


No Kérdező, igen, türelmetlen vagy. Szeparációs szorongásnak nézz utána. Mentett kutyáknál és kevésbé tudatos gazdiknál fordul elő és kegyetlen kezelni.


"jó, ha egy percig egyedül tudom hagyni.


Utána nyüszög, majd ugat, és nem hagyja abba, amíg be nem megyek."


Egyértelműen nagyon-nagyon sok a kutyának ez még.


Szóval vedd elő a zen nyugalmad, mert ha 1 percig bírja, akkor onnan kezdd a gyakorlást és ne várd meg, amíg sír.


Két dolgot csinálnék még:

- állatorvosi kivizsgálás, hogy van-e olyan szabad szemmel nem látható egészségügyi problémája, ami miatt jobban kívánja a gazdi közelségér

- trénert vonnék be. Hamarabb tud segíteni, ha látja a teljes rendszert: az életmódotokat, napi rutinotokat, tanítási módszeredet. Azzal tudsz segíteni még (magadon is, a trénernek is), ha csinálsz videófelvételt arról, ahogy ott hagyod a kutyát. Azon látszik a teljes folyamat + a kutya viselkedése, amíg nem vagy ott.

2022. febr. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Kb. 40 ora anyagot neztem szeparacios szorongastol, mint mar irtam fent.

Volt allatorvosnal. Par het mulva talalkozunk a trennerrel.


Es igen, masodpercekkel kezdtem, es szeretem volna eljutni mondjuk 3 percig. Masfel het alatt ket masodpercrol kb. 30 masodpercre marad egyedul.


Legalabbis boxban vagy bezart szobaban, mert a hazban vagy a kertben koborolva/fekve (=szabadon) 30-60 percig is elvan egyebkent anelkul, hogy latna (ez gondolom, fontos info?). De ugy nem mernem egyedul hagyni kesobb orakra...

2022. febr. 23. 09:02
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 Akkor te hogy mennel nagyvecezni egyebkent? Kutya melletted?
2022. febr. 23. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Valószínűleg a box, vagy bezárt szoba rossz emlékeket hoz ki belőle. Talán megpróbálhatnád a játékát, takaróját betenni a boxba/szobába és nem rácsukni az ajtót, hátha így lassan a boxot vagy szobát kellemes helynek fogja találni.

Egyébként én a kutyáimat nyugodtan benthagyom a házban egész napra, nem rombolnak,frissen mentett kutyámnál néha még előfordul baleset, annak ellenére, hogy napközben háromszor is ki vannak engedve, de ennél rosszabb dolog nem történt.

2022. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem túl galamblelkű vagy, ha nem bír megmaradni a boxban, miközben ott vagy, az nem szeparáció, hanem a határok feszegetése és neveletlenség, nem tetszik neki, hogy korlátozni akarod...


Tanítsd meg neki, hogy nyitott ajtónál is maradjon bent (csendben), szimplán azért, mert azt mondtad és ne azért, mert a rács visszatartja. Hiába mentett, nem fog belehalni egy kis fegyelmezésbe és pár szabályba, sőtt, hosszú távon jobb is lehet tőlük az életminősége...

2022. febr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!