Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vigyem így sétáltatni?

Hogy vigyem így sétáltatni?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhász kutyám,már 6 éves.

Eddig nem nagyon vittem sétáltatni ki az utcára,csak a kertbe engedtem el,mert nagy a kertünk.

De most ki akarok menni vele az utcára,csak attól félek,hogy kóborkutyával összetalákozunk.A környéken elég ritkán látni kóborkutyákat,de ha mégis összetalálkoznánk eggyel,akkor mit tegyek,hogy ne verekedjenek össze?

Egyébként pórázon vinném,és mellékutcákban,kb reggel 6tól-reggel 7ig.

Mikre érdemes még figyelni a sétáltatással kapcsolatban?Miket vigyek magammal?

Tippeket,bevált és hasznos tanácsokat írjatok a Németjuhászokkal kapcsolatban,mert még kezdő vagyok :DD


13/L


2010. szept. 22. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Első körben póráz fegyelmet kellene tanítani neki, hogy ne lobogj utána, vagy éppen ne kelljen rángatnod, ha nem akar menni.


Ha eddig nem sétált, akkor neki minden inger új lesz, szóval neked kell nagyon felkészülnöd. Magabiztos, vagy inkább ijedős kutya?

2010. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ja és egy szuka kutyusról van szó.

Légyszi még ápolással kapcasolatban is írjatok.

És igen,tudom h a google a bartom,meg is néztem mindent,de tippeket kérek,amik beváltak :)

köszönöm szépen!

2010. szept. 22. 15:42
 3/14 A kérdező kommentje:

Már vittem pórázon beoltatni,igazából egyéltalán nem ijedős,nem is rángatja a pórázt.

De én inkább attól gélek,hogy kóborkutyákkal összefutunk.. és akkor mit fogok csinálni? :SS

2010. szept. 22. 15:43
 4/14 A kérdező kommentje:
félek*
2010. szept. 22. 15:43
 5/14 anonim válasza:
23%
Hát nem tudom érdemes-e egy hat éves kutyát ehez a számára teljesen idegen dologhoz hozzászoktatni=/ Főleg ha elég nagy a kertetek. De ha már mindenféle képpen kiszeretnéd vinni akkor szükséged lesz egy jóminőségű erős pórázra, illetve még ha nem is harap a kutyád akkor is egy szájkosárra. Nem árt ha elsőnek lesz nálad pár jutalom falat, ha mégis elszabadulna könyebb visszahívni, illetve ha megmakacsolja magát és nem megy akkor is jól jöhet. Kóborkutyákra nem tudok sajnos módszereket. Ha látod őket messze, igyekezdd elkerülni őket.
2010. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
igazából nagyon aktív kutyus,és engedelmeskedik az alap dolgokra.nem a sétáltatással lesz a baj,hanem a kóborállatokkal .. :/
2010. szept. 22. 15:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérj meg valakit, hogy kísérjen el. Így te is nyugodtabb leszel.

Mondjuk nekem az a tapasztalatom, hogy a kóbor kutyák nagy átlagban félnek. Lehet, hogy eddig szerencsém volt, de akárhányszor találkoztunk ilyen kutyákkal, nagy ívben kerültek minket.

2010. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

mi a baj a kóbor állatokkal? Mi is összefutunk velük néha, nekem is szuka kutyám van. Két féle helyzet szokott általában előfurdulni nálunk:

1. Az idegen kutya baarátságos, odajön, é kicsit hagyom őket ismerkedni, aztán szép lassan elindulunk. Akad olyan, hogy a másik kutya is jön velünk, de igyekszem ilyenkor magamra irányítani a kutyám figyelmét, és akkor nem igazán törődik a másikkal. Vagy a másik kutya is elindul a saját útján. 2. Az idegen kutya ellenséges, ugat, vicsorog, de soha nem támad. Szintén igyekszem elterelni a sajátom figyelmét, gyorsabb tempóra váltunk, aztán a másik kutya is békén hagy minket.

2010. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen,tényleg félénkek,és a barátnőm is jönni fog velem valószínűleg :))
2010. szept. 22. 15:52
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi a utolsó válaszolónak!!
2010. szept. 22. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!