Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fizióterápia?

Kutya fizióterápia?

Figyelt kérdés
Kutyakozmetikus képzésem hamarosan véget ér. De szívesen továbbképezném magam mint kutya fizoterapeuta. Mivel a képzés 1 millió forintba kerül, így felvetődik bennem a kérdés. Érdemes ezt megtanulni? Ha elvégzem tudok majd benne dolgozni? Mennyire telített vagy keresett munkakör ez? Nagyon érdekelne, de nem szeretném ha csak kidobott szakma lenne.

2022. aug. 4. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Jellemzően csak az veszi igénybe, akinek szüksége van rá, és van rá kerete. Nekem van kutya gyógytornász ismerősöm, csaknem tele a naptára, a szomszédos megyékből is járnak hozzá.

Sokat segít, ha jóban vagy a helyi dokikkal

2022. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a kereslet oldalról tudok csak véleményt adni, amennyire belelátok a kutyás körökbe szerintem egyre nagyobb igény van rá, egyre több a tudatos kutyás, egyre többen sportolnak a kutyájukkal és egyre inkább olyanok a kutyás sportok is, hogy lelkiismeretes gazdi hordja mellette fizióra.

Ma már engedelmesen is egy intenzívebb felkészülés is olyan, hogy be kell előtte melegíteni a kutyát és az izmokat le kell lazítani utána, mert nem természetes mozgást várnak el a kutyától (hirtelen megállítások pl. előreküldésnél, szűk fordulatok, rogyasztott hátsó, hogy azonnal tudjon ülni, 1m-es akadály ugrás stb.) Igaz Angliában már vannak kísérletek, hogy kicsit ebből visszavegyenek, pl. ott már nem szeretik ha derékszögben áll felfele a kutya nyaka, de mire az ide elér az jó pár év.


Aztán ott vannak az új keletű, még csak most népszerűsödő sportok, a dogdancing, flyball, frizbi, puller, mind olyan, amit ha versenyszinten csinál a kutya (és én azt látom, hogy egyre többen készülnek erre versenyszinten), akkor muszáj mellé a nagyon alapos ízületvédelem, fizióval együtt.


A hobbi kutyások is egyre tudatosabbak, szeretnék ha a kutyájuk minél egészségesebben élne, minél tovább lenne velük és az időskori leépülés nagyrészt ízületi problémákkal kezdődik, amire sokan keresnek megoldást.

És persze vannak a kevésbé tudatos gazdik, akik tájékozatlanság miatt szaporítótól vásárolnak kutyát, ezt kozmetikusként te is biztosan tapasztalod, hogy hány szapis kutya van az országban, de sokan vannak, akik később rájönnek, hogy rossz döntést hoztak és hajlandóak vagyonokat költeni arra, hogy egészségesebb legyen a kutyájuk.


Szóval szerintem igény lenne rá és ez az igény csak egyre növekedni fog. Ez persze a nagyvárosokra igaz inkább, nem olyan helyeken, ahol 10 kutyából 8 csak házőrzőnek van tartva, így az is sokat számít, hogy hol tudnál ezzel foglalkozni.


Én személyesen olyan helyre járok, ahol van hidroterápia is, egy ilyet fenntartani nyilván költségesebb és így, hogy írtad a képzés árát nagyjából reálisnak is tűnik a kezelések ára, de mivel 15-20.000Ft között van egy kezelés sajnos mi sem járunk olyan gyakran, mint kéne. Ha valahogy ezekből a költségekből lehetne kicsit faragni, akkor szerintem több érdeklődő lenne (én pl. az Ebfizio csoportját is követem, ott lastminute alkalmakra van kedvezmény), de ezt a részét te látod, neked kell tudnod, hogy mennyi a reális ára egy ilyen kezelésnek.

2022. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Jol lehuznak egy millio forinttal XD
2022. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Normál esetben azt írnám, ha van rá kereted és úgy érzed, ezt szeretnéd csinálni, vágj bele nyugodtan. Viszont nem normál eset van, a világ komoly változáson megy keresztül, nagyon csúnya idők jönnek, szóval ne szórj el 1 millát erre.
2022. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!