Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válogat vagy gond lehet a hússal?

Válogat vagy gond lehet a hússal?

Figyelt kérdés

Barfos kutya, most pár napja halat, pontosabban lazacot eszik, zöldséggel és belsőséggel. Alapvetően már nem válogatós és a lazacot kifejezetten szereti.

A lazacot 3 napja olvasztottam ki hűtőben, én nem érzem, hogy baja lenne, nincs más vagy erősebb szaga, mint eddig, de lehet, hogy ennyit már nem bír ki hűtőben és a kutya érez rajta valamit, amit én nem.

Vagy lehet sok volt neki 3 napig egyhuzamban a hal? Akár hetekig is szokta ugyanazt a menüt enni és nem szokott ráunni, de halnapot csak hetente 1x szoktunk tartani, csak most véletlenül többet olvasztottam ki, mint kéne és nem akartam már visszafagyasztani.


A reggeli széklete rendben volt, a száraztáp kell neki, más hús nincs kiolvasztva, így azzal nem tudtam próbálkozni. A kedve is jó.


Kétszer leraktam elé, de nem nyúlt hozzá.

Egyébként később szokott reggelizni, de mivel a száraztáp meg kéne neki, ezért nem hiszem, hogy ez lenne a gond.


Szerintetek kínáljam meg még később is a lazaccal, amíg meg nem eszi, vagy inkább olvasszak ki neki más húst?


Gyenge az emésztése, oda kell figyelni az etetésére, napi 2x kell ennie, különben savasodik. Ha várjak, akkor meddig? Próbáljam meg estig kihúzni?


A belsőség frissen lett kiolvasztva, ugyanaz, amit már hetek óta eszik, így nem hiszem, hogy az a gond.



2022. aug. 4. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Bepróbálkozik a válogatással. Ha most engedsz akkor megsínyled és nehezebb dolgod lesz vele.

Ha nem eszi meg, nem kell könyörögni érte, éhen marad, majd az esti kaját megeszi. Fagyaszd vissza a halat és este kapjon tápot, hogy ne éhezzen azért. Másik nap meg lehet adni neki a halat, remélhetőleg megeszi.

2022. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

“ Fagyaszd vissza a halat ”


Jesszus!

2022. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hal nagyon gyorsan romlik! 3 napig nem áll el kiolvasztás után a hűtőben (még frissen sem), anélkül, hogy ne kezdene bomlani. Dobd ki a kukába, még jó, hogy a kutya nem eszi meg, különben komoly baja lehetne tőle.
2022. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Barfboltban vettem a halat, ezeknek általában tovább tart a szavatossága, mert azonnal fagyasztják, fagyasztva is veszem, nem áll előtte napokat a húspultban, mint a boltban vásárolt, de lehet tényleg igazad van és a 3 nap már sok volt neki.

Csak azt furcsálom, hogy egyébként nincs romlott szaga.


Száraztápot csak jutinak kap, pár szemet, egyébként nem keverem a nyerssel, azzal egy teljes étkezést nem tudok kiváltani.


Egyébként kamasznak volt gond a válogatással, szóval ebben van tapasztalatom, azért se akarom, hogy ez esetleg előjöjjön neki, de azt se akarom, hogy beteg legyen.


A biztonság kedvéért azért kiolvasztok neki mást gyorsan, az a biztos.


A hal, akkor szerintetek kuka?

2022. aug. 4. 11:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kuka! Az teljesen mindegy, hogy már fagyasztva vetted, mivel már 3 napja kiolvadt. Minden fagyasztott nyers élelmiszer egyszer felolvasztható, nem fagyasztható vissza és legfeljebb 24 óráig tárolható a hűtőben, mielőtt elkészítenéd, vagy odaadnád a kutyának. Attól, hogy nincs szaga és hidegben van, még bomlik, max te nem érzed rajta, de a kutyád már igen. Ebből lehetett volna ételmérgezés is, ha a kutyád megeszi.
2022. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Kerdezo!! Fagyasztas utan ,ha felengeded a halat,azonnal meg kell enni!!! Olyat adj,amit te is megennel.


A lazac akkor friss,amikor elenk narancssarga. Ahogy romlik,rozsaszines arnyalatu lesz es elveszti a sargas arnyalatot!!!



Ettel mar lazacot?? Nagyon zsiros,nem kutyanak valo!!!! Azert nem eszi meg,mert rosszul van tole.

Nezd meg,h sargas arnyalatu aszeklet. Az jelenti.h tul zsiros,amit adtal!!!

2022. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

A kutya hetente egyszer eszik lazacot, köszöni szépen jól van,a széklete normális színű, állagú és mennyiségű. Igény esetén szívesen küldök róla képet is.

Egész lazacot eszik, szálkástól, mindenestől, nem zsíros, olajos. Halkan jegyzem meg az itthoni lazac színezéktől élénk narancssárga, ilyen színe csak a természetben, a folyami lazacnak van, ilyet meg itthon nem is nagyon lehet kapni.

Ha csak olyat adnék enni egy ragadozó állatnak, amit én eszem igencsak leszűkülne a kutya étlapja, a marhatőgy, a zöldpacal, a szőrös nyúlfej elég ritkán kerül ember tányérjába.


Nagyon kérlek, mielőtt tanácsot adsz nyersetetéssel kapcsolatban olvass utána, mielőtt még egy bizonytalanabb vagy hozzá nem értő kérdezőt megtévesztesz. Köszi.


A halat egyébként kidobtam, tényleg érezhetett rajta valamit a kutya, mert a csirkét azonnal megette. Ez tanulság nekem is, hogy a 3 nap már sok, muszáj lesz csak napi adagot porcióznom belőle.

2022. aug. 4. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!