Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Nagy" kutyások: hogy ment a...

"Nagy" kutyások: hogy ment a beszoktatás? (Kaukázusi, masztiff, és egyéb)

Figyelt kérdés

Van egy kan német dogom, és egy közepes keverék szukám. Ivartalanítottak, jól szocializáltak, ideiglenes befogadások által "edződtek". Nekik nem okozna nehézséget, ha bővülne a falka.


Két újabb kutyát tervezünk állandóra, sajátnak, egyik egy nápolyi masztiff kan lenne, ahogy tájékozódtunk, jó kennelből, ahol a tenyészpár sok más termetű és nemű kutyával él együtt. Emiatt kevésbé aggódunk.


A második kutyaként egy hasonlóan nagy termetű fajtára, a kaukázusira gondoltunk, ez az én választásom, mert korábban imádtam őket... ugyanakkor nem találkoztam jó példányokkal, és meggyőző véleményekkel sem (agresszió más állatokkal és emberekkel, stb.).


Aki tart más kutyákkal (és az a más nem szintén kau) együtt ilyen fajtát, megírhatná a tapasztalatait. Illetve olyan kaukázusi-tartók is, akiknek a kutyája szokott találkozni más kutyákkal, mert például járnak vele sétálni - és nem csak "tartják", mivel ide nem őrkutyának kell.


A kau fajtánál nem ismerek jó kenneleket, ezért ilyen véleményeknek is örülnék!!


Előre is köszönöm! :)


2010. szept. 22. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy kan kaut. A lány foxival nagyon jól elvan meg a szomszéd német juhászával is és az én lány kutyáimmal is pedig ismeretlenek számára. De bizony a kan mopszuknak a lakásban kell lennie mert azt nem tűri el. Amúgy a házat nagyon őrzi, de van amikor kiszökik és senkit sem bánt csak aki őt akarja bántani, nyugodt, közömbös.
2010. szept. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MME ***** válasza:

Egyik helyen két kaukázusi van, amit szaporítanak is. Elég hülyék az emberekkel. A gazdáik minden agresszív megnyilvánulásukra legyintenek, mert: "hiszen ők kaukázusik, ilyen a természetük!".

Él ott egy öreg kan németjuhász, egy meghagyott kölyök, kan kaukázusi, kettő tacskó, egy pici társasági (de az ilyen kisebb termetűeket mind bennt tartják), meg még valamilyen másmilyen közepes testű kutya is van kint.

Ezeket nem bántja a két kau, de ha valami nem tetszik neki, azt megtorolják.

Viszont nem tudnak új kutyát beilleszteni a falkába, mert azokkal végezni akarnak.

Itt törődtek velük, de nem megfelelően, és már a gazdájuk is egy nagy tuskó.


Van egy másik hely, ott három kaukázusi, egy kuvasz és egy roti van. Kinyírnának minden más kutyát, és az emberekre is rámennek, akkor is, ha nem a birtokon vannak, hanem csatangolnak.

Itt keveset törődtek velük.


Aztán a harmadik helyen egy kaukázusi van és egy németjuhász. Meg még két közepes és kis termetű, de a két utóbbit nappal, a két nagyobbat pedig estefelé engedik ki.

A németjuhász és a kaukázusi sokszor összeverekednek (egyébként mindkettő kan), a németjuhász béketűrő, csak védi, ami az övé. A kau pofátlan, rámenős, makacs, de általában nem ő kezdi magukat a harcokat - csak az előzményeit, ugyanis provokálni szokta a juhászt, aki nem hagyja magát.

Az emberekre gyakran vicsorít, morog saját berkeken belül is (szóval a gazdáira is), az idegeneket pedig cafatokra szedné.

Itt a gazda keményen irányítja, ezért nem csoda, hogy ilyen a kutya. A keményen itt azt értem, hogy büntetés gyanánt kővel dobálja, stb.


A többi kaukázusiről semmit sem tudok mondani, mert mind állandóan kennelekben vannak. De már ez alapján is el tudod képzelni, milyenek. Nincs életük.

Szóval kaukázusiról rendes, átfogó képet baromi nehéz kapni, mert a célközönsége rendszerint tárgynak tekinti őket, el vannak idegenítve, el vannak hagyva, nincs foglalkozva velük, pedig ennél a fajtánál egy jó gazda irányítása a legfontosabb követelmény lenne.

Na mindegy. Kár érte...

2010. szept. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!