Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi medveölő vagy német...

Kaukázusi medveölő vagy német dog? Ki melyiket ajánlaná?

Figyelt kérdés
Családi házhoz hatalmas nagy telekkel. Hely, idő, pénz mindkettőre lenne csak nem tudok dönteni. :(
2011. okt. 20. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A kau keményebb, odafigyelést és komoly nevelést igényel, de nagyszerű kutya, sokkal inkább őrző-védő hajlamú. Jó nevelés mellett kiáll a gazdája mellett, az életét is feláldozná érte. A dog pedig hatalmas, ugyanakkor szelíd és magabiztos kutya, személyvédelemre is betanítható, a házat nem igazán őrzi. Sokkal inkább családi kutya mint a kau.
2011. okt. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Már mindkettőről elolvastam mindent amit csak neten találni lehet. Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi :)
2011. okt. 20. 20:32
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha az nyom a latban valamit, a dog öregkorára sem bolondul meg, ellenben a kaukázusiak között több volt már olyan, amelyik megöregedve megharapta még a családtagokat is. A kaukázusi egygazdás kutya. Ennek ellenére az első válasz tökéletes.
2011. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, nekem dogjaim voltak, nagyon szerettem, viszont mint nagytestű kutyák, 9 évig bírták. Gondolhatod, az egész család siratta.
2011. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha vannak kaukázusi medvék a ház környékén a kaukázusi medveölőt javaslom. Egyébként nem, mert mindig azok támadnak emberre...
2011. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
én nem szeretem a kaut! Mert nagyon vad, a gazdájával is. Valószinű hogy a felelőtlen szaporítók miatt a fajta hamissá vált. Szerintem a dog sokkal jobb választás. Hidd el, egy akkora kutya is tekintélyt parancsol. A kau viszont tényleg neki mehet a gazdának is. Nagyon állat kutya!
2011. okt. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Személyes?

OK.

Barátnőmék kaukázusija hasba harapott egy idős nénit, akit a gazdái engedtek be az udvarba.

Egy idő után nem lehetett neki parancsolni.


Nekem német dogom volt. Imádtam.

Egyszer megvédett két kutyától, amik rám támadtak.


Egyéb hozzáfűzni valóm szerintem nincs.

2011. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
más fajtára nem gondolsz?
2011. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kau. volt még régen a nagymamámnak amit befogadtak az utcáról. 6 éves voltam amikor meghalt egyedül voltam otthon vele de csak annyira emlékszem, hogy nem tudott lábra állni én próbáltam neki segíteni de hiába. :( Ott ültem mellette és végig sírtam és simiztem amíg nem jöttek haza. (Ahol ők laktak ott nem volt senki és semmi amitől bajom lehetett volna és azért hagytak egyedül 1 órára!)
2011. okt. 20. 20:44
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagy testűt szeretnék csak eddig ez a 2 fajta volt ami úgy megtetszett. Nyitott vagyok más fajtákra is. :)
2011. okt. 20. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!