Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a két lány...

Mit csináljak, ha a két lány kutyám sokszor egymásnak esik?

Figyelt kérdés
Van egy pumi kutyusom,őt az utcáról fogadtuk be pár éve. Mostmár van mellette egy 5hónapos csau-csau kutyám is. Már volt csaum,akkor két kan kutyusom volt(csau,kuvasz),őket külön is kellett zárni,annyira nem egyeztek. Azt hittem ha 2lány lesz, velük nem ez lesz. Tévedtem. Az egyik ivartalanítása vajon segíthetne? A féltékenység a fő ok. Nem kell leírni mik az ivartalanítás pozitívumai,én ellene vagyok. Nem akarom megváltoztatni a kutyámat,ha nem muszáj. De már nagyon féltem a kis idősebb puminkat (őt ivartalanítanám egyébként, ő is morog először általában) mert a csau ugye harcikutya és nehogy elfajuljanak a dolgok,isten ments megfojtsa. Jah,azt hozzátenném hogy már a pumi ugye meglett kutyaként került hozzánk nem nagyon lehet nevelni. A csau meg aki ismeri,tudja h milyen,ha belekezd a verekedésbe se hall se lát. Olyankor nincs gazdi se.
2010. szept. 23. 08:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát sajnos lánykutyáknál is van "falkavezér" harc. Én is azt hittem, hogy nincs, de pont most mondta az állatorvos, hogy van. Apuéknál ezt csinálja két kan. Sajnos (mi sem akarjuk ivartalanítani) mást nem tudnak csinálni, csak hogy különzárják őket. Amikor az egyik kint van, akkor a másik a kennelbe, és fordítva. Így váltogatja apu a kiengedést. Az a baj,hogy egyik sem akar behódolni. Egyébként egy rotiról és egy puliról van szó. Csak hát a kis sz@ros nem akar behódolni a nagynak. Bár már egyszer csúnyán megtépte a roti, műteni is kellett. De nem lehet velük mit tenni.
2010. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nagyon nincs rendbe a tekintélyed a két kutyánál, első körben ezt kellene tisztázni külön-külön. Olyan meg nincs, hogy a kutyát egy bizonyos kor után ne lehetne nevelni, a kutyasuliban most épp 12 éves kutya is van alapfokú tanfolyamon.


Ha már az előző kutyáidnál is ugyanez volt a gáz, akkor egészen biztos, hogy nem a kutyákban kell keresni a hibát, hanem magadban.


Olyan jeleket, olyan reakciókat adsz nekik, amikből ők azt érzik, hogy kiváltságaik vannak, és az ő feladatuk a falka irányítása. De mivel egyetlen kutya sem képes egy emberből is álló falkát az emberi társadalomban elirányítani, ezért ők maguk sem tudnak egymás közül vezért választani, hisz nyilván mindkettő alkalmatlan látja a másikat. Ha a csau már 5 hónaposan ilyen domináns, akkor érdemes lenne kicsit letörni a szárnyait, és ahogy nő, szépen a helyére a pumi fölé tenni őt a rangsorban. Ezen még mindenképpen lesznek viták köztük, de neked kell kontrollálnod a helyzetet.


Tehát a cél az, hogy mindkét kutyával külön-külön foglalkozva érd el, hogy te légy a főnök. A dominánsabbal kezd, mert a kevésbé domináns róla már példát fog venni, és sokkal könnyebb dolgod lesz.


Kerüld eleinte a közös étkezéseket, és a zsákmányjátékokat (labdázás, rongyozás ilyesmik) amiken összeveszhetnek.


Olvasd el ezt a könyvet: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Ebben még nem nagyon van arról szó, hogy több kutyával hogy kell, de azért sokat fog segíteni ez is. Aztán olvasd el a folytatását, sajnos az nincs fent a neten, de abban több szó van a több kutyás problémákról: [link]

2010. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

azonnal keress meg egy rehabbal foglalkozó szakembert aki segíthet helyrerakni a dolgokat a kérdésedből az jön le sajnos fogalmad sincs, hogy a kutya hogyan működik (pl. harcikutya, féltékeny, nem akarom megváltoztatni, nem nagyon lehet nevelni stb. ...ha ilyen sületlenségek határozzák meg a gondolkodásod nem is lesz változás)

nézegesd ezt az oldalt illetve az itt látható oktatófilmet és keress fel valakit aki ért a kutyákhoz, ért a kutyák nyelvén!

[link]

2010. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha teheted válaszd szét őket!Vagy brutális dolog,de azt is meg várhatod míg lerendezik egymást közt melyik lesz a falkavezér,de ez is időnként ismétlődni fog!Ez sajnos nem csak kan kutyáknál működik.
2010. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Dehát egyik sem lesz falkavezér! A gazdának kell falkavezérnek lennie, és akkor nincs rivalizálás, mert a gazda fent tartja a status quot. Ha ez nincs, akkor örökre verekedni fognak, ugyanis egyikük sem tud megfelelő falkavezér lenni.
2010. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Előszöris, ha szándékkosan olyan kutyát vettetek magatokhoz, aki "harci" kutya, akkor meg kellene tudni nevelni, ha nem akarjátok a környék kutyáit kiirtani.

Vagy sosem vinnéd sétálni, sosem mehetne ki?


Másodszor az ivartalanítás alap kérdés, ha elzárkózol előle, az baj. Éppenhogy a kutyát bántod vele. Akár elleted, akár nem. Mert egy meglevő szervet ítélsz halálra elevenen!


Harmadszor a pumi sem piskóta, bizony az is nagyon harcias tud lenni. Mivel írtad, hogy nincs vele foglalkozva (még tíz éves kutyát is lehet tanítani, az nincs korhoz kötve!!!) nagyobb veszélyt jelenthet, mint a sharp.


De mivel keveset foglalkoztok kutyával, szerintem sem a pumi, sem a sharp nincs jó helyen nálatok, nem vagytok felelős gazdák.

Kár, hogy az ilyesmit nem kötik jogosítványhoz, sok bajt szenvedést és balesetet lehetne vele megelőzni!

2010. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Még valami.

Ha sok éves kutyás múlttal annyit sem tudsz, hogy az aznonos neműek jelentenek elsősorban konkurenciát egymásnak, akkor még jobban elítéllek.

És nagyon sajnálom a kutyáidat!

2010. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az ivartaanítás hnem segít ezen. Az én kutyám is ivartalanítva lett de semmit sem változott szerencsére, mondjuk vele nincs is baj. De nem dominál kevesebbet mint előtte. Nevelni kell őket. Olyan nincs hogy egy kutyát a kora vagy a fajtája miatt nem lehet nevelni, legfeljebb te csinálsz valamit rosszul.
2010. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Bizony, hogy segít az ivartalanítás. Ha nincsenek ivartalanítva, az azonos nemű együtt lakó kutyák között bizony élet-halál harc is kialakulhat.

Igaz, főleg kanoknál, de a sokszor a szukák is rámenősek.


Tény, hogy nevelni kell, azonban ha egyedül vannak, akkor nem sokat ér a gazda tekintélye, ha konkurencia harcról van szó nem ivartalanított kutyáknál.

Ivartalanítás után is lehet zördülés, de közel sem olyan komoly.

Mi két ivartalanított kannal élünk lakásban. Szerencsénkre a nagyobb nyugodt és békés és elviseli, hogy a kicsi nyúzza, tépje. Ha nagyon túlzásba esik, akkor lenyomja a földre és ennyi. De ha két nagyjából azonos termetű kutyáról van szó, akkor nehezebb a szitu.

De ismétlem, ha ivartalanítva vannak, akkor csak némi nem komoly nézeteltérés lehet, de az már kezelhető.

2010. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Már bocs,de senkitől nem azt kértem,hogy bíráljon,vagy hogy kiosszon a kutyáim miatt. Nem vagytok itt,nem tudjátok mennyit foglalkozom velük. Mellesleg az előző csau-kuvasz párosnál kb 10 éves voltam. Hát bocs,h akkor még nem gondolkodtam a falkavezérségen. Szoktam vele sétálni. Semmi baja a többi kutyával,otthon sem ő támad. Külön etetem őket és ha rászólok a pumira mikor morog abbahagyja. De nem vagyok mindig ott,és ha már egymásnak esnek nehéz őket szétszedni.

Tanácsot kértem,nem pedig lecseszést. Az ilyen emberek véleményére nincs szükségem akik maguk sem tudják mit beszélnek, és csak abban tudják kiélni magukat, hogy 10 sor alapján nekiesnek valakinek,h ne tartson kutyát mert rossz soruk van mellette.

Jah és a pumi egyáltalán nem labdázik csak a csau,ilyenen nem veszekednek. Ezt azoknak írom akik tényleg segíteni akarnak. És szegénykét az előző helyén biztos hogy verték,mert minden botféleségtől vagy még a slagtól is fél,remeg. Kicsit magabiztosabb lett mióta nálunk van,de mostmeg a csautól is fél,és úgy próbálja kompenzálni,h ha közelebb megy hozzá morog. És leszögezném imádom a kutyáimat és a szabad időm nagy részét velük töltöm. Azoknak köszönöm akik tényleg segíteni akarnak,a többiek meg legyenek kedvesek nem írni.

2010. szept. 24. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!