Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is zavar ez a jelenség?...

Mást is zavar ez a jelenség? Akinek sok (5-6 vagy több) kutyája van, az miért vásárolja őket? Miért nem fogad örökbe?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essen, nem vagyok a vásárolt kutyák ellen, nekem is van (1 vásárolt, 2 menhelyi), értem az érveket mellette, de bevallom kicsit bánt, hogy aki tényleg megteheti, hogy ennyi kutyát tartson (hely, idő, pénz) az miért nem fogad inkább örökbe? 4-5 kutya egy menhelyről az rengeteg segítséget jelentene, ehelyett veszik sorra a kiskutyákat. Főként instán vagy facebook csoportokban tapasztalom. Nem sajnálom tőlük a kutyákat, csak belegondoltam, hogy a menhelyek közben alig adnak örökbe és aki megteheti, az sem fogad örökbe, hanem inkább vásárol. :/
2022. aug. 6. 15:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek magánügye,honnan vesz kutyát. Soha nem foglalkoztam azzal,hogy mások kutyája honnan van. Egyedül itt téma ez a gyakorin. A való életben a kutyát se érdekli.
2022. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
16%

En probaltam kan amstaffot hozni a sinterrol,de nem adtak. Mert mondtak,h a belvarosban elokent es setalokent meg emberek kozt kutyaval egyutt kocogokent nem akarnak balesetet a kutyaik betogzult /betanitott helytelen viselkedese miatt.


Igy vasaroltam es lehet,h a tobbit is vennem kell sajnos. Majd meg megyek egy kort megint ,mert fogok neki kb egy ev mulva egy tarsat hozni. 2-nel tobbet egyszerre nem birok setaltatni. Etetni nem lenne peiblema megtobbet. Futasnal meg mindegy,h 1 vagy 2 kutyaval futok. Mar probaltam egy csaladtagomeval.

2022. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

A #2 kommentelő a válasz a kérdésedre: az előítélet. Nagyon sokakban az a tévképzet él, hogy a menhelyi kutyák kiszámíthatatlanok, nem ismered az előéletüket, pedig ma már nagyon nem így néz ki a helyzet. Már több kérdésnél leírtam: nagyon sok állatvédő szervezet ideiglenes befogadókkal dolgozik, illetve az ő menhelyeiken nem merül ki annyiban a kutyák élete, hogy berakják egy ketrecbe őket. Ilyen szervezeteknél a személyzet kiengedi a kutyákat, sétálni jár, foglalkozik velük, van ahol teljesen szabadon vannak. Megismerik a kutyák természetét, tudják, hogy gyerekekkel vagy más kutyákkal hogy jönnek ki, milyen az energiaszintjük és nem zsákbamacskát adnak oda az örökbefogadóknak, hiszen nekik sem érdekük, hogy az állat visszakerüljön hozzájuk.


A munkakutyák és sport kutyák persze teljesen más kategória, de a legtöbb ember hobbi célra vesz magához kutyát és ha az állatvédő szervezetek nagyobb, országos nyilvánosságot kapnának, akkor talán egy idő után megváltozna a hozzáállás a mentett kutyákkal szemben is.


Nekem menhelyi szaporítós kutyáim vannak és nincs velük semmi gond. A legutolsót ideiglenes befogadóktól hoztam el, elmondták, hogy milyen a kutya, mire kell figyelnem, ismerem a fajtát is, nem értek meglepetések. De volt már útszélen talál kutyám is, akinek semmit nem tudtam az előéletéről és vele sem volt semmi probléma. Akiknek volt mentett kutyája azok tudják, hogy ezek az állatok többségében nagyon alkalmazkodóak, nagyon igyekeznek megfelelni a gazdájuknak és amikor érzik, hogy jó helyre kerültek, biztonságban vannak, akkor gyakorlatilag ugyanolyan kiegyensúlyozott kutyák lesznek több-kevesebb idő után, mint a nem mentettek.

2022. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%
3 kutyám van. Mindegyik vásárolt fajtatiszta kutya. Az ok egyszerű, ezekből a fajtákból akartam fajtatiszta kutyát.
2022. aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!