Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kombinált oltás után ki lehet...

Kombinált oltás után ki lehet vinni a kölyökkutyát sétálni? Csak saját, oltott kutyáinkkal érintkezne

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
2 parvo és 2 kombinált után igen
2022. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ, hogy hányadik kombinált oltás és hogy van e mellette külön parvo elleni oltása, illetve hogy hová vinnétek ki sétálni.

Úgy szokott lenni, hogy az első kombit és az első parvót a tenyésztőnél/menhelyen kapja, utána még nagyon kell rá vigyázni, saját oltott kutyákkal találkozhat, de utcai környezettel, ahová más állat is oda ürít stb, oda még semmiképp se lehet vinni.

Aztán van a 10 hetes oltás, ez ha kombi, akkor utána egy héttel (ennyi idő minimum kell a védettség kialakulásához) olyan helyre, ahol kevesen járnak ha nagyon muszáj ki lehet már vinni, de nem ajánlatos.

Biztonságosan csak a teljes oltási sor (2 kombi + 2 parvo vagy 3 kombi 1 parvo) végén, nagyjából 12 hetesen lehet kivinni, akkor is úgy a legjobb, ha az utolsó oltástól eltelt egy hét és már biztosan véd az is.

Legyetek türelmesek, ilyenkor a türelem tényleg életmentő lehet.

2022. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, van egy rét az egyik áruház mögött ahova kb senki se jár (rálátok az ablakból és tényleg mindig üres), oda vinnénk ki, a saját kutyáinkkal találkozna csak, nekik van kombinált + veszettség elleni oltásuk. A kölyöknek van egy parvo és egy kombinált oltása eddig.
2022. aug. 8. 22:04
 4/6 anonim válasza:
100%
Szerintem légy türelmes , kérdezd meg az állatorvost
2022. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1 parvoval meg abszolút sehova. Várd meg a 2 parvo + 2 kombináltat + 1 hetet.
2022. aug. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

9,5 hetesen hoztam el a kutyamat 2 oltassal, en levittem az utcara idegen kutyaval nem hagytam erintkezni. Igazabol annyit voltunk lent amennyit szukseges volt. De szerencsere 10 hetesen mar megkapta a 3.at akkor ra par napra mar batrabban vittem. Nem lett semmi baja. :)


Ne egyen fel semmit lehetoleg arra figyelj, sokat ne legyetek kint csak egy picit mozogjon faradjon ennyi orakra ne menjetek oda, 3. Oltas utan mar bátrabban lehet menni.

2022. aug. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!