Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság amíg nincs meg...

Szobatisztaság amíg nincs meg a 3. oltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhét közepén hozok el a tenyésztőtől egy 9 hetes kölyökkutyát 2 oltással (jövőhét elején kapja a második oltást). A tenyésztő és az állatorvos is azt mondta, hogy csak a 3. oltás után vigyem le, mivel a környékünkön sajnos elég sok a kóborkutya és kóbormacska, panelban lakom), nem igazán tudnám olyan helyre vinni, ahol nem járnak állatok, valamint a legtöbb gazdi sem szedi fel a kutyáik után az ürüléket (sajnos).


Szóval nekik az a javaslatuk, hogy még 2-3 hétig ne vigyem sétálni, viszont én nem szeretném pelenkára szoktatni. Szobakenelre gondoltam, hogy ne kelljen az egész lakásban pisit/kakit keresni. Szóval így könnyebb lenne takarítani utána.

Van esetleg más javaslatotok? Minél előbb szeretném elérni, hogy csak és kizárolag kint végezze a dolgát, de úgy elég nehéz ha nem vihetem le.



2018. okt. 28. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a 3 hét nem a világ vége, felnőtt kutyát is lehet szobatisztaságra szoktatni. Lehet hogy kellemetlen lesz. Esetleg kerítsetek el egy kisebb részt és a padlóra tegyetek ott pelust, ha nem tudtok rá figyelni akkor legyen ott. Utána ha megkapta az oltást és eltelt az 1 hét akkor elkezdheted kiszoktatni. Ha nem dicséred a benti ürítésért, csak takarítasz, akkor könnyebb lesz kiszoktatni.
2018. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Én is erre gondoltam, hogy nem szidom le, de nem is dicsérem meg, amíg nem lehet levinni. Szobakennellel meg el tudnám keríteni, hogy ne szanaszét ürítsen a lakásba.

2018. okt. 28. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is küzdöttünk ezzel és akkor megtaláltuk ezt az oldalt és itt amit leírt a gazdi működött (mi a pelusos módszert választottuk): [link]
2018. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2018. okt. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!