Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla sosem fog...

Magyar vizsla sosem fog megvédeni, ha úgy alakul?

Figyelt kérdés
Azt mondják, ez a kutya igen konfliktus kerülő, lehet, ha bántanának, megharapná az illetőt, de inkább Ő is félne. Igaz ez?
2010. szept. 23. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én expasim vizslája aztán nem volt konfliktuskerülő! Persze lehet, hogy nem ez a jellemző, de az oldalán még én is biztonságban éreztem magam. Nevelés, és nyílván jellem kérdése is!
2010. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Maximum ha egy nyúl támadna meg, akkor megvédene.
2010. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Magyar vizsláról nem tudok nyilatkozni konkrétan,mert ilyen fajta kutyulim nem volt.De viszont Dalmatám igen,és teljes mértékig rá mertem volna bízni még az életemet is,igaz nem örző-védő kutya,de a gazdájáért bármire képes.
2010. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen nevelés kérdése is a dolog, de alapjáraton minden kutya megvédi a gazdáját, ha veszélyben érzi, ez nem fajtafüggő.
2010. szept. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
viccelsz? :) Az én viszim egy tündérbogár, mindenkit imád, de egyszer este vittem sétálni, és két rossz külsejű hapsi jött velünk szembe, és mikor már olyan 10 méteres körzetünkbe értek a kutya veszett ugatásba kezdett, mikor pedig mellettem jöttek el, akkor morgott, meg ugrált. Szóval alig tudtam csitítani. A kutya megérzi ha baj van, és ilyenkor kifordul magából, és bármi áron megvéd. Én se hittem el akkor, hogy ez az én kutyám. Ha nem lett volna velem, lehet, hogy az kettő csinál valamit. 159 cm-s, 63 kg vagyok, szóval elég törékeny alkatú, az meg két ilyen gorilla, legalább 2m, és 110 kg.
2010. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Fontos a nevelés de csask előhozni lehet vagy elfojtani dolgokat, odatenni olyat ami nincs, nem. A vizsla igenis nem erre való- Lehet van egy-két idegbeteg, félős, harapós vizsla (bocs attól aki azt hiszi megvédte a kutyája, persze hasznosnak hasznos így is, de honnan tudod hogy bátorságból és védésből ugatott és nem azért mert félt a furcsa emberektől?) de egy normális vizsla nem fog megvédeni .
2010. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem magyar vizslám van és nagyon jó őrző
2011. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem spánielem volt, ha vendégek jöttek, rohant rögtön és üdvözölte őket, csóvált, stb. Viszont ha valami hivatalosabb dolog miatt jött valaki, arra úgy ugatott hogy be se mertek jönni :D pl gondnokot nem engedte be
2011. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem is vizslám van és tényleg nincs benne az őrző védő ösztön. maximum félelemből harapna, nem bátorságból
2011. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Bár,azt mondják,a vizsla nem házőrzésre való,az én vizslám a családon kívül senkit nem enged be, valaki a kapun beteszi a lábát,már harapja is meg,ugat, és támad..:)
2011. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!