Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire hiányoznának?

Ennyire hiányoznának?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám, az egyik 9 éves, kölyök kora óta nálunk van, vele nőttem fel. A másik még kölyök, idén tavasszal fogadtuk be az utcáról.

A mentális egészségem nem túl jó, kb fél éve diagnosztizáltak depresszióval és szorongási zavarral. A kapcsolatom a kutyá(i)mmal az előtt is szoros volt, de azóta még szorosabb. Aludni se tudok valami jól, csak melatoninnal, viszont mióta a kutyákkal alszok (kb nyár elejétől), ez jó irányba változott.

2 hete nyaraláson vagyok, sajnos a kutyák nélkül és azóta nagyon szarul alszok. Melatonin ide vagy oda, alig tudok elaludni, s mikor sikerül is, nagyon rosszul alszok, illetve folyton a kutyáimmal álmodok, aztán mikor felébredek csalódott vagyok, hogy csak álom volt, és még mindig nem vagyok velük.

A kérdésre visszatérve, ez azért van, mert ennyire hiányoznak? Azért nem tudok aludni?


nem tudtam milyen kategóriába írjam, bocsi:3


18/L



2022. aug. 13. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes. Kötődsz hozzájuk, hiányoznak. Annál jobb lesz a viszontlátás.
2022. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák, különösen a valamilyen lelki gonddal küzdő emberek részére megnyugtatást, biztonságérzetet adnak. A simogatásuk csökkenti a szorongást és jó hatással van a vérnyomásra, a velük való foglalkozás eltereli a figyelmet a saját problémáidról, úgyhogy igen, van tudományos magyarázat is arra, amit érzel.
2022. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Tudtok esetleg valami megoldás arra, hogy tudjak valahogy aludni még egy pár éjszakát, míg haza nem érek?
2022. aug. 14. 16:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha az megnyugtat, állíthatsz be például róluk fotót a telefonodra és a párnád mellé rakod, mintha ott lennének. Vagy fogj egy nagyobb párnát vagy összehajtott takarót és öleld éjszaka, képzeld a helyébe őket.

Két éve mikor kórházba kerültem és nem látogathattak, nagyon hiányzott öcsém, nekem ezek segítettek.

2022. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb vidd őket is!Az nem meg oldható?Mi mindig visszük.
2022. aug. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos ötleteket. Legközelebb jönnek ők is, csak most sajnos egy olyan helyre mentünk amelyik nem állatbarát
2022. aug. 15. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!