Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóval mennyire szabad...

Tacskóval mennyire szabad futni/kocogni? Okozhat nála egészségügyi problémát..?

Figyelt kérdés

Napi szinten sétáltatom a kutyust, ilyen gyors sétát kell elképzelni napi kétszer egy órát. Meg az udvarban labdázok vele otthon 1-2 órát naponta.

Pár napja elkezdtem kocogni, és gondoltam akkor a kutyával mennék, csak nem tudom, hogy árt-e neki. Annyira nem hinném, hogy megterhelő lenne neki, én speciel nem vagyok jó kondiban, lévén, hogy eléggé túlsúlyos vagyok és régen futottam napi rendszerességgel, a futásaim is úgy néznek ki egyenlőre, hogy séta meg lassú kocogás felváltva.


2022. aug. 15. 15:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 mivel a kotorékeb arra van kiképezve, hogy a nyúl/róka/borzlyukban hajtja magát előre (ezért baromi erős a mellső lába és olyan hosszú a teste), miközben verekszik is, ne mondd már, hogy egy kis kocogás megárt neki, főleg a városi, elhízásra hajlamos tacskónak. Csak ésszel kell megválasztani a tempót és a távot, ahogy fentebb írták. Sőt, továbbmegyek, ezek a kutyák igénylik is, hogy lefárasszák őket, ami nem történik meg a napi kétszer tíz perc laza séta alatt. Tacskótartó rokonom kocogás után még birkózik is egyet vele, hogy kiélje magát a kutya. (Persze a legjobb elfoglaltság az, ha jutifalatokat keres egy műkotorékban.)
2022. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Gyorsan ha akarnék se tudnék nekikezdeni a saját fizikai állapotom miatt. Április óta semmit nem sportoltam a kutyasétáltatást leszámítva, rendszeresen utoljára 4 éve futottam. Szóval ja...:D

A kérdésben szereplő tacsi egyébként egy éves. Nagyon energikus, amikor már kóbor kutyáktól mentes placcon vagyunk mindig kicserélem a pórázát arra a rohadt hosszú 15 méteresre (nem ugrik be hirtelen a neve, de tudjátok, a ami visszahúzódik, ha közelebb jön a kutya) és olyankor azt csinálja, hogy ide-oda rohan mellettem amíg a póráza engedi. :D

A jelenlegi sétánk úgy néz ki, hogy indulás előtt felérem a terepet, hogy van-e kóbor/utcára szökött kutya(hál istennek, ha van is csak kis és középtermetűek, akiket még el tudok hessegetni:D), ha nincs akkor a másfél méteres pórázt rakom rá, hogy ne menjen messzire, mert akkor fel tudom kapni, ha gond lenne, ha az előzetes terepszemlém alatt vannak az úton kóbor ebek, akkor úgy indulok el vele, hogy a hordozó-hátizsákba beleül és amíg nem érünk biztonságos helyre, addig nézelődik.

2022. aug. 16. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!