Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nevének megváltoztatása?

Kutya nevének megváltoztatása?

Figyelt kérdés

A állatorvosnál előzetes egyeztetés nélkül a párom olyan nevet adott a kiskutyának, amit nem beszéltünk meg.

Még nem ismeri a kiskutya a saját nevét, mert még csak 2 napja van meg.

Lehetséges megváltoztatni a nevet, amit ott beírtak a kiskönyvbe?

Valamint a kutya chipjében benne van a neve?

Úgy tudom az elvileg nincs benne.

Hol kell még a névmódosítást megejteni, gondolom, nem csak a kiskönyvben szerepel?



2022. aug. 17. 19:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
87%
#15 lehetséges. Elmész a dokihoz, és megkéred hogy írja át a rendszerben a nevét. A kiskönyvben meg te is átirhatod, hibajavítódoz és kész. A doki meg a rendszerben átírja, illetve a chipnél is át lehet.
2022. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

#20


Szerintem mások számára is egyértelművé tettem, hogy ez inkább kapcsolati vita és nem engedheti a büszkeségem, hogy ez így maradjon.


Nyilván megértem, hogy a bejegyzett névnek és a hívónévnek nem kell egyeznie, de ez most nem erről szól.

2022. aug. 17. 20:08
 23/40 A kérdező kommentje:

#21


A chipben is benne van a kutya neve? Azt hittem abban számmal van jelölve, ami alapján a rendszer kiírja, vagyis ha a rendszerben átírják a chip is azt mutatja majd.

2022. aug. 17. 20:11
 24/40 anonim ***** válasza:
73%
ja értem csak fszméregetés.
2022. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
#22 ha kapcsolati vita és a büszkeséged a kérdés (amit teljesen megértek, jogos, azért is mondom, hogy bár a kiskönyvet és chipet én lesz*rnám, a páromra várna egy komoly beszélgetés), akkor nem értem, miért írod ki az internetre, ahelyett, hogy a pároddal beszélnéd meg. Ne haragudj, ha én a párommal nem értek egyet, esetleg haragszom is rá, vele oldom fel a konfliktust, nem idegenekkel osztom meg. Ennél már csak az lenne toxikusabb, ha az anyáddal-anyósoddal beszélnéd meg, mielőtt a pároddal.
2022. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
80%
#23 nem tudom, szerintem a neve is benne van de nem biztos, nem tudom. De ha benne van akkor is átirható, ahogy a gazdi is. A chipben egyedül a számsor nem lehet birizgálni, amúgy a címet, gazda nevét és, ha benne van a kutya nevét igen
2022. aug. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
#26 benne van, de már több ideje kommentelünk, mint amennyi idő megváltoztatni. Megjegyzem, többnyire ezzel nem szoktak foglalkozni, ahogy többször mondtam. Kutya hívóneve szabadon választható, hangszín, hangsúly, szótagszám a fontos praktikusság szempontjából, ha tenyészetből származik, érdemes is megtartani a tenyésztő által adott nevet, mert abból a kutyából, még ha kedvtelésből tartó is vette meg, egy tenyészszemle után lehet a fajtának értékes tenyészkan, ha a gazdi nem is akarja ezt a költséges hobbit űzni. Menhelyi vagy szaporított kutyánál meg bőven mindegy, mi van névként beírva, a lényeg, hogy jó gazdája legyen és szeressék. Ahogy a kérdező is váltogatja a véleményét, egyszer fontos neki, hogy a kiskönyvben más szerepeljen, máskor meg csak a párjára mérges. Én tuti tojnék a papírmunkára és elbeszélgetnék a párommal, de értelmes tanácsot csak leszavazni szokás ezen az oldalon.
2022. aug. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

#25


Itt a kérdés egészen más volt.

Amiatt magyaráztam meg, hogy mi történt, mert ha visszaolvasod az elején mindenki csak annyit írt kb hogy: Nem mind1?


Ezért elmagyaráztam, nekem miért nem mindegy.

Hogyha sima hiba lenne, nem zavarna ennyire, de így ki akarom javíttatni.


Normális válasz reményében vázoltam fel a helyzetet :)

2022. aug. 17. 20:18
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
#28 Ha azért írtad le a körülményeket, hogy miért nem mindegy neked ez a dolog, az a normális válasz, amit már sokan megírtak neked: legyen mindegy, mert ez mindegy. Senkit nem érdekel, mi a kutya bejegyzett neve, téged miért érdekel? A pároddal beszélgess el, miért művelte ezt, a kutyát meg tartsátok-neveljétek szeretettel. Nevelésre, etetésre , foglalkoztatásra fordíts fele annyi energiát, mint erre a névproblémára, és nem lesz gond.
2022. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
22%
ugye csak nő lehet ilyen hülye
2022. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!