Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állandóan ugató kutyák...

Az állandóan ugató kutyák tulajdonosait tényleg nem zavarja, hogy az állat(ok) folyamatosan ugat(nak)?

Figyelt kérdés
Vagy talán élvezik, hogy a környék lakóinak idegrendszerét kikészítik a kutyák?
2022. aug. 19. 09:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
A kérdés eleve nem a Kérdező saját kutyájáról szól, hogy bármit is tudjon vele csinálni vagy csináltatni...
2022. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Nekem ugatós kutyáim vannak, de engem is zavar és rájuk is szólok. Ha egyedül vannak otthon akkor bent vannak a házban és csendben vannak, tehát nem megy a hangoskodás, alszanak. A kertben viszont a kint sétáltatott kutyákra ugranak. Ugatnak, morognak, főleg ha az idióta gazda beengedi a kapuba a kutyáját, de ez maximum 1 percig tart. Olyankor sajnos hangosak. Azt én se értem akinek egész nap ugat a kutyája, de itt a környéken nincs is ilyen.
2022. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

Engem zavar a mindenre reagálós, hosszan csaholós kutya. Van egy ilyen, egy kölyök német juhász, egy 80+, félsüket házaspáré. Szerinted, hallja egyáltalán?

Aztán van, akinek "biztonságérzetet ad" a reaktív vagy szorongós/félős kutyájának a hangja. Ezt se tudom megérteni. Ugasson akkor, ha valaki be akar jönni, de fals riasztás a lehulló falevélre nem kell.

Volt, akinek a kennelben üvöltött, de nem mert kimenni megnézni, mit ugat a kutyája......

2022. aug. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Engem annyira nem zavar, ha ugatnak a kutyáim, de közel sem az a kategória vagyok, akiket eddig leírtak. A kutyáim leginkább akkor ugatnak, mikor megérkezünk a tréning/verseny helyszínre, meg mielőtt belépünk a pályára és utána még egy kicsit.


Persze a hétköznapokon is jeleznének mindent, de arról elég szépen leszoktattam már őket, mert szerintem másokat zavar és nem akarok konfliktust és nem biztos, hogy egészséges, ha a kutya mindenre behergeli magát. Szóval nem vagyok egy bunkó, aki hagyja a kutyáit őrjöngeni a kertben, de nem azért mert engem zavarna az ugatásuk.

2022. aug. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pár házzal arrébb valakinek 9 (igen, KILENC) kutyája van és óránként vonyítani és ugatni kezdenek kórusban a nagy semmire és néha akár fel órán át is tolják, a gazdákat (4 is van a házban) pedig egyiket sem zavarja. Kilenc kutya vonyít, ugat, olyan szinten hogy a szomszéd utcákban is hallani és a környéken zárt ablakokkal sem lehet megmaradni, de őket meg sem hatja.
2022. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!