Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megmaradnátok egy olyan...

Megmaradnátok egy olyan munkahelyen ahol a tulaj kifejezetten kedvel, de a legnagyobb talpnyalója folyamatosan a háttérben próbál ellened szervezkedni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 19. 15:55
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Azt hiszed a tulaj teljesen hülye? Hogy nem látja ki a talpnyalója, illetve, hogy attól mire számíthat? Lehet, hogy -bár szerinted talpnyaló- egy becsületes ember és jó munkaerő. Meg az is lehet, hogy áskálódik, amiből egy idő után elege lesz a tulajnak. Attól, hogy nem mondja, nem láttok a fejébe. Egyébként az nem ördögtől való, hogy a tulaj kedveli az összes alkalmazottját.

De alapvetően ez másodlagos, neki a cégét az elsődleges fönntartani és nem baráti kört szervezni.

2022. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a kérdés nem erre irányult, hanem nekem, aki viszont a mindennapjai minőségét tartja elsődlegesnek érdemes-e megmaradni valahol ilyen felállással.

nem hülye a tulaj, viszont sok dologról valóban nem tud hiszen nem is érdekli és nincs ideje ezekkel foglalkozni. ő nem méri fel olyan durvának a helyzetet mint amilyen

2022. jan. 19. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp, én pont ezért pattanok a meló helyemről, ugyanis a főnök hiába kedvel, a “talpnyalójának” adott egy pozíciót ami minden szempontból engem illetett volna. (Úgy értve, hogy minden elvégezendő feladat rám hárul, ugyanis az új főni semmit nem tud, én pedig nem tudok nem segíteni. Ergo enyém a munka övé a dicsőség). Ugyanis ez az ember mindig bólogat akkor is ha nem lenne indokolt, viszont én igen is oda álltam volna a változás érdekében. De a főnöknek jobb a békesség, nekem viszont már nem éri meg évek óta ugyanazon a szinten tengődni.
2022. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És ennek ellenére, hogy mindenben támogatom fúr engem, illetve a kolleganőimet annak érdekében, hogy mindig jó fényben tűnjön fel. Hármas voltam
2022. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nálam az a legnagyobb baj, hogy a tulaj sokszor "bevon" maguk közé mondjuk beszélgetni mintha azt várná, hogy majd megkedvel a talpnyalója, mert elmondása szerint velem is hosszú távon tervez, de sajnos nem tudja milyen kétarcú az az ember.. én vagyok az első a cégnél aki ilyen fiatal, többen is mondták, hogy eddig még senki nem szúrta ennyire a szemét
2022. jan. 19. 16:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Összegezve: kedvel a tulaj, számít rád, neked pletyózzák a füledbe a többiek, hogy XYnnak még soha senki nem szúrta ennyire a szemét, és annak ellenére, hogy a főnököd kemény pénzekért (bérköltség) téged alkalmaz és -mint írtam- bízik benned és számít rád, neked a pletyó, meg a fejedben konspiráltak előrébb valóak.

Teljesítsd a kötelességed, szolgáld meg a bizalmat és ne szőjj meséket előre, olyan alapokra amik meg se történtek.

Mi van, ha a tulaj tisztán látja a problémát (ha van egyáltalán) és téged akar idővel a "talpnyaló" helyére? Mi van, ha az illető megy el máshová dolgozni, szülni, vagy beteg lesz? Miért mondanál föl amikor alapvetően neked is jó?


Nem körülötted forog a világ, kicsit olyan ez a kérdés, mintha ezt a tényt akkora sértésnek élnéd meg, hogy kiviharzol a szobából és vissza se mész többet.

Dedósnak és megbízhatatlannak gondollak. Aki ennyitől (pletyó, meg talpnyaló) ezt csinálja, az megbízhatatlan.

2022. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ami engem zavar, ahogy fentebb is említettem, az a mindennapjaim minősége. nem mostanában volt az, hogy szóltak erről, azóta már kollégák közt is van aki hirtelen elfelejt köszönni és hozzám szólni a kisfőnök előtt, mert veszi a lapot és bebiztosítja magát. most elég ellenséges már a légkör, azért nem egy ember van aki asszisztál neki a kis terveiben
2022. jan. 19. 16:33
 8/10 A kérdező kommentje:
ami még szintén említésre méltó, hogy nyilván tesz egy adaggal azért, hogy nehezebben és lassan haladjak a munkával, titkolózik, félrevezető információkat ad át, de azt is csak akkor ha nem tudja elkerülni, hogy eltitkolja. ebben egy jó adaggal közrejátszik neki egy két kolléga aki fél tőle, nem egy problémám volt már ebből. természetesen ha számon kérjük csak véletlen volt.
2022. jan. 19. 16:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Te tudod.

Nézd másként: te vagy a tulaj, van egy alkalmazottad akit bírsz. Ez az alkalmazottad felmond. Te hónapokkal később megtudod amit itt leírtál. Mit gondolnál? Én becsapva érezném magam, hogy látta rajtam, hogy kedvelem és ennyibe nézett, hogy nem szólt nekem a problémájáról. Akkor nem is kár érte, hiába tűnt tehetségesebbnek a többi szakembernél. Nem volt velem korrekt.

Szerintem ezt érted.

Első körben ne tulajdoníts magadnak ekkora jelentőséget! A munkavégzésed és ezzel a cég biztonsága előrébb való, mint, hogy jóskapista mikor és milyen hangosan köszön neked, vagy épp nem köszön. Emelt fővel végezd a munkádat mintha észre se vennéd a bolhacirkuszt.

Ha valaki belédáll az egy másik szint, ott még nem tartasz. Ha a kisfőnök kritizál azt se kérd ki magadnak, ő a kisfőnök ez nem vita tárgya, neki joga és kötelessége a munkáját végezni.

Amennyiben zaklatássá fajul a dolog akkor szólj a tulajnak. Ha ezek sem oldják meg a problémát elég lesz akkor felmondanod.

Te mit választanál főnök helyében? Apró szarkeverések, meg fszméregetés, de megy a munka, megy a cég, vagy egy (vélt)igazság bajnoka pattog és az ő lelki egyensúlya? Ebbe is gondolj bele, hogy mit várnál el a tulajtól és mi az amit még el tudsz viselni és "visszaadni" neki, hogy nyugta legyen.

Egyébként akkor mész új helyre amikor akarsz, te döntésed.

2022. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8# írd össze ezeket. Ha szituáció lesz amikor a tulaj elé kerül az ügy akkor jól jöhet. Te ne félj senkitől azzal teszed a legtöbbet.
2022. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!