Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék a megvadult...

Mit tehetnék a megvadult kutyákkal?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak van két rotija és ma megharaptak.

ráadásul nincsenek beoltvan, az önkormányzat szabálysértés miatt tud intézkedni, de a fő problémát, vagyis a két kutyát nem tudják elvenni tőlük. A 1,5 éves keresztfiamat és az 5 éves öcsémet szerintem joggal féltem. Van valakinek bármilyen ötlete azzal kapcsolatban hogy ezt a két kutyát valahogy elvetessem a felelőtlen szomszédoktol akik arra se méltattak hogy a történtek után egyáltalán megkérdezzék hogy jól vagyok e?


2008. dec. 21. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez önkormányzatonként változó, de nálunk az a rendelet, hogy ha egy kutya nincs beoltva, akkor azt kártalanítás nélkül ki kell irtani. Bemehetsz az állatorvosotokhoz is, ő is tud majd segíteni.
2008. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem nem ér egy kutyaéletet kioltani egyetlen injekcióval, mivel ő is kitud tartani a hosszú-hosszú tanításnál, bár igaz, hogy elkéne másnak adni, vagy te veszed kezelésbe a kutyákat, méghozzá úgy, hogy legyél velük türelmes, kedves, nuku verés, és lám pár hét múlva kissé szelídebbek lesznek.

Vigyázz magadra és a gyerekeidre^^


Amhie

2008. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A pár hétben nem lehetünk biztosak a kutyák elöéletének ismerete nélkül.


Szerintem a kutyákkal nem sok mindent tehetsz, mert nem a te tulajdonod, és törvényi úton max. elaltatják öket.:( A barom gazdit fel lehet jelenteni, minden esetben felelös a kutyái által okozott kárért. Mindenképpen állatorvosi vélemény szükséges, az embert támadó kutyáknál 2 hét elzárt megfigyelés kell, hogy kizárják a veszettség lehetöségét. Neked pedig sürgös orvosi vizsgálat.


Ezek a legszomorúbb történetek számomra.:(( Szegény kutyák az ember szeretetére vannak kódolva, de némelyiknek ilyen állat jut gazdinak.:( Most nem lennék sem a Ti helyetekben, sem a kutyákéban..

2008. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz helyzet hiszen joggal félted a kicsiket a kutyáktól de hidd el nem az ő hibájuk, hogy ilyenek! Szerintem nem lenne fair elaltatni őket. Kapcsolatba kéne lépned egy állatvédő szervezettel. Törvényi úton nem fogják elvenni a gazdájától őket max. ha elaltatják mert így is tele vannak a menhelyek:(
2008. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod a kutyák nevelése,hanem a szomszédodé aki valószínüleg nagyon felelőtlen ember.Attól is függ közterületen harapott-e a kutya.Ha ő nem törödik a kutyákkal valami állatvédő szervezet segítene biztos.Akicsik ne menjenek a kutyákhoz!
2008. dec. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, az elmúlt napokban történtek fejlemények, a gyepmester elvitte megfigyelésre őket, én meg járok veszettség ellenire mert a közelben az elmúlt hónapban volt egy veszett kutya ami miatt csekély de lehetőség van a veszettség fertőzésére.

A kutyákat nagyon sajnálom, részben azért mert nekik kell szívniuk a "gazdák" miatt, másrészt bazért mert most is állítom, hogy fényes nappal bár megugatnak de nem harapnak meg. Ez van sajnos ha az embert nem vonhatjuk felelősségre akkor a szerencsétlen állatot kell.

Rosszul voltak tartva az biztos két roti nem egy kiskonyhába való bezérva meg főleg. ja és soha nem voltak beoltva semmi ellen, de arra annó volt pénzük hogy kiváltsák őket amikoris elmentek dolgozni egerbe és itthagyták bezárva őket, a szomszéd meg persze elvitette őket

na nagyjából ennyi a sztori én nem haragszok a kutyákra a gazdikra annál inkább és sajnálom hogy ilyen korlátozott törvényi lehetőségek állnak rendelkezésre

2008. dec. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!