Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől viselkedig így a kutya?

Mitől viselkedig így a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy szobakutyánk 5éves

4 éve él velünk kertes házban

Leginkább bent van és mindig ott ahol mi

Egy pár napja azt tapasztalom hogy kicsit kifordult magából, mitől lehet ez?

Történtek változások az életünkben, ez kihathat rá?

Mostanság sokat voltam vele itthon mert szabin voltam 24 napot

2 napja dolgozom ujra de pár órát van csak egyedül, a család 2 tagja elköltözött most, és mi is átköltöztünk a nagyobb szobába..

ez már kb 3 hete..

Viszont a kutya csak pár napja fura:

Rosszalkodik, nyuszit, el sem tudja donteni kint vagy bent akar lenni.. semmit nem akar es nyuszit.. felallok hogy kiengedjem pisilni de nem akar..

minden baja van most.. nagyon szemtelen és követelőzik

Valami kihathat a viselkedésére az életünkben történtek miatt?

Eddig nem volt rossz, mindig jó kutya volt..


2022. aug. 24. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Furcsa amit írsz, nem mindennapi.


Az első lépés meggyőződni róla hogy semmilyen fizikai baja nincsen - nem ment tüske vagy toklász a lábába, tud enni, inni, pisilni, kakilni, futni, etc., nincs semmilyen látható oka annak, hogy szenved.


Ha ezt kizártuk, akkor lehet belső bajokra gondolni. Nem ördögtől való gondolat hogy a családi változások kihatnak a kutyára, de az szerintem inkább egy általános levertségben, ernyedtségben, melankóliában mutatkozna meg, ez a folyamatos vergődés és nyüszítés amit leírtál elég furcsa, szerintem egy otthoni változást vagy stresszhelyzetet nem így reagálna le. Persze minden kutya más, nem kizárt hogy ez a baja, te vagy végsősoron a gazdája, te ismered a legjobban, gondolom nem véletlenül jutott ez az indok eszedbe.


A legrosszabb forgatókönyv amire gondolni tudok az az, hogy valamilyen betegség vagy mérgezés hatására az idegrendszere károsodott, ez sajnos szerintem egy az egyben megmagyarázná ezt a viselkedést.


Lényeg a lényeg, egy állatorvoshoz elvinném egy alapos kivizsgálásra (akár vérvételre), nyilván a tüskét te is meg tudod nézni a lábában, de arra gondolom nem vagy alkalmas hogy ortopéd meg belgyógyászati jellegű diagnosztikát végezz rajta. Aztán ha ezek az okok kizárva akkor lehet a kutya kedélyállapotával foglalkozni.

2022. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vidd el állatorvoshoz és nézesd meg azt, hogy valóban nem ment-e bele toklász a mancsába esetleg, mert az annyira be is tud fúródni, hogy észre sem veszed.

Vizsgálják meg, az a legelső. Meséld el az orvosnak, hogy otthon történtek változások is. Ha nem beteg, nincs semmi baja, akkor talán tudja, hogy hogyan tudd kezelni a kutyusod jelenlegi érzelmeit.


Stresszelhet is a változások miatt, de nem tudom, hogy milyen fajta kutyus, hogyan szokott viselkedni, hiszen Te ismered. Ha "depressziós" lenne, akkor nem igazán akarna enni, inni, feküdne egész nap. Az egyik barátunk kutyájának a szőre nem hullik, mert olyan fajta, viszont amikor a gazdája kórházba került, akkor elkezdett hullani a szőre, aludt, nem evett. Az orvos minden rendben talált nála, azt mondta, hogy lelkileg megviselte, hogy a gazdi nincs otthon. Adtunk neki akkor egy gazdi illatú pólót, azzal aludt, sokkal többet vittük sétálni, aztán kezdett visszatérni belé az élet és a szőrhullás is abbamaradt.

2022. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!