Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon tetszenek ezek a...

Nagyon tetszenek ezek a kiskutyák, szerintetek lakásban tartható és mennyit kellene sétáltatni? Mivel kéne etetni őket?

Figyelt kérdés

Kicsit olvasgattam már, meg elmentem a boltba, kinéztem a Pedigree junior száraztápot meg konzervet, bár ismerősöm azt mondta, ő fajtiszta kutyájának adja ezt, keveréknek elég a darling vagy friskies junior is, de énszerintem keveréknek is megjár a legjobb! Meg adnék neki nyers csirke farhátat is! Egyik nap száraz, másik nap konzerv, harmadik nap farhát, hogy változatos legyen!

Sétálni eleinte tudom, hogy 3 óránként kell kivinni, kb 6x egy nap, aztán fokozatosan elég lesz majd 3x. Egyenként 30-40 percesek. Az ismerősöm 2x csak pisilni viszi ki a fajtiszta kutyáját és egy rendes séta van, ami 20 perces, szerintem az nagyon kevés egy labradornak, én sokat vinném!

Ők lennének azok:

[link]

Amerikai akita és német vizsla keverékek, az egyik tarkát szeretném!


2022. aug. 25. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Remélem ez a kérdés trollkodás. Ha mégsem, akkor előbb a tudást szerezd meg és csak utána a kutyát. A Pedigree egy kalap xar, szinte egy ló jobban jár vele annyi gabona van benne, hús meg semmi. Az össze vissza etetéstől gyomorbántalma lesz vagy bélgyulladása. 30-40 perc egy vizsla keverknek lófax, nem mellesleg ha csak 40 percet sétáltok összesen, az azt jelenti hogy egy irányba 20 perc, ez maximum 1-2 kilóméter, kb egy hét múlva rá fog unni mert a háztól 1-2 kilóméterre tovább nem fogtok eljutni ha csak 40 percet szánsz rá.
2022. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ne támogass szaporítót, inkább menj el menhelyre és fogadj örökbe onnan kutyát, vannak kölykök is.
2022. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Huh, nem semmi keverékek, én nem vállalnám be. Kicsit komolytalannak tűnsz, mindkét kutyafajtához tapasztalt gazdi szükséges, pláne ezek keverekeihez. Inkább válassz menhelyről, ne pénzelj szaporítót.

És a kajaknak olvass jobban utána.

2022. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Hiányolom a leírásból a nevelést, ebből arra következtetek hogy fogalmad sincs hogyan kellene kutyát nevelni. Így bármelyik kutya a fejedre nő és kezelhetetlenné válik, de egy akita méginkább. Nagyon öntörvényű, makacs kutyák, csak tapasztalt gazdának valók.
2022. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A Pedigree is, Darling is a legszarabb kategória! Ha az etetésen akarsz spórolni, inkább ne legyen kutyád!

Bár aki szaporítótól szerez kutyát, abban amúgy sincs felelősség tudat.

2022. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

" Pedigree junior száraztápot meg konzervet, bár ismerősöm azt mondta, ő fajtiszta kutyájának adja ezt, keveréknek elég a darling vagy friskies junior is, de énszerintem keveréknek is megjár a legjobb! "


Ugye troll vagy? mégis mitől jobb a Pedigree, mint a másik kettő? A legalja mindegyik. Arról nem is beszélve, hogy ha összevissza etetsz táp-konzerv-farhát (nyersen vagy főzve?), akkor változatos állagúakat fog a kutyus f...sni. Kutyatartás előtt ettől azért jobban utána kellene nézni az alapoknak legalább... már amennyiben mégsem troll vagy.

2022. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Csak troll lehet. Ennyire kevés ésszel nem tud senki életben maradni.
2022. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor mit adjak neki majd enni?

És mennyi séta kéne akkor neki, ha a napi 3*30-40 perc, ami ugye 2 óra összesen, az ha kevés, akkor mennyit kéne sétálni vele?

Persze nem csak sétálnánk, hanem elengedném a kutyás parkban játszani a többi kutyával még labdáznék vele, hogy kifussa magát. Így értve elég a 2 óra? Meg hetente egyszer el tudnám vinni kirándulni a tóhoz, ami olyan 5-6 órás séta, mert mi is kiszoktunk menni oda a családdal, a tó körül meg az erdőben sétálni egy fél napot hétvégente.

Esetleg az egyik séta lehet hosszabb, amikor kiviszem a parkba elengedni, mondjuk 1-1,5 órás.

Volt már kutyánk, tudok kutyát nevelni. De régen csak maradékot adtunk nekik, most én rendes kutyaeledelt szeretnék neki adni meg csontos húst, szerintem ezek valóak a kutyának nem az 5 napos tökfőzelék meg a krumplistészta maradéka egybegyúrva a levesből kiszedett csirkelábakkal tunningolva ...

2022. aug. 25. 19:07
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Attól még a pedigree egy szar marad.
2022. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, ha tényleg nem troll vagy, akkor az egyik dolog az, hogy egy akita-német vizsla keveréknek nagyon nagy lesz a mozgásigénye, és nem is lesz könnyen nevelhető. Kutyaiskola minimum követelmény, amellett talán elég lesz neki amit a 8-as kommentben írtál mozgásnak, de fontos a tanítás, az agyban való lefárasztás.

Etetés: valami minimum középkategóriás táp kellene, de mindenképpen olyan, amit állateledel-kereskedésekben (Fressnapf, Zooplus pl.) árulnak, nem amit hipermarketekben. Ami hipermarketben megvehető, azt felejtsd el. Olvasgass itt olyan kérdéseket, hogy milyen tápokat ajánlanak, illetve ki is írhatod külön kérdésben, hogy milyen tápot ajánlanának az emberek egy akita-német vizsla keveréknek - mivel az akitának tudomásom szerint már nagytestű kölyökkutyának való kellhet, ezt is figyelembe kell venni.


A minimum minőség valahol a Brit vagy ProPlan tápoknál kezdődik.

A csontos hússal kapcsolatban: a farhát az csontos zsír, hús nemigen van rajta. Mindenképpen kellene mellé rendes hús, mert önmagában a farháttal azt érheted el, hogy 1) szorulása lesz a sok csonttól 2) ha zsírosabb, hájasabb, akkor lehet hasmenése is (tudom, hogy ez ellentmondás, de a kutyák sem egyformák, van, amelyik a szorulásra, másik inkább hasmenésre hajlamos) 3) jó eséllyel nagyon könnyen tudod egészségtelenül elhizlalni a kutyát. Van ismerősöm, aki farháttal etetett, mert azt hallotta, hogy a nyers etetés a legjobb és ez szerinte egyet jelent azzal, hogy naponta ad egy farhátat - a spicc kutyájának széle-hossza egy szerencsétlennek, és nem a szőr miatt. Nem egy követendő példa.


Továbbá nem igazán szerencsés dolog keverni az etetési módokat. van, aki csinálja, de alapszabály az, hogy vagy tápot etetsz, vagy nyersezel - mivel utóbbit meg kell tanulni JÓL csinálni, én inkább azt javasolnám neked, maradj a tápnál, és abból válassz egy jó minőségűt.

2022. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!