Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből lehet megállapítani...

Miből lehet megállapítani állatorvos nélkül, hogy hány éves kb. a kutya?

Figyelt kérdés
Linket ne rakjatok be, a Google-találatokból elegem van.
2022. aug. 26. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Kb. semmiből, maximum, ha nagyon őszes a pofája, sejtheted, hogy nem fiatal (de van két éves kutya is, amelyiknek őszes, szóval ez se 100%).

Az állatorvos a fogazat állapotából szokta megsaccolni. De az sem tuti biztos, mert pl. ha a kutya fogzománca genetikailag puhább, vagy pl. sokat teniszlabdázott, akkor már 2-3 éves kutyának is le lehetnek kopva a fogai.

2022. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
A teniszlabda rongálja a kutya fogát?! 😟
2022. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg kb. semmiből. Nekem pl. az egyik kutyám 2 éves kora óta őszül, és most már tény, hogy tényleg nem olyan fiatal, most már 9 éves, viszont az őszülés miatt már fiatalkorában is azt lehetett volna mondani kinézet alapján, hogy ő biztos idős, mert őszül, pedig még nagyon fiatal volt.


De volt már kutyám, akinek a korát állatorvos saccolta meg. Ő is mondta, hogy ezt nehéz így megmondani, mert pl. valamelyik kutyának 5 éves korában van ennyi fogköve mint az enyémnek, más kutyának meg 10 éves korában. De szerintem energiaszintből is azért látszik valamennyire, nyilván egy fiatalabb kutya jóval mozgékonyabb.

2022. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
1%
Kutyáknál héttel kell szorozni.
2022. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan sehogy. Az őszülés se biztos pont, az enyém féléves kora óta őszül, mindenki öreg kutyának nézi. Aktivitásból talán lehet valamennyire saccolni, de az is függhet a kutya személyiségétől.
2022. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
#4 És mit szorzol héttel? :D
2022. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Gazdától került menhelyre egy kutya akit örökbe fogadtam utána. Első gazdánál kölyökkora óta volt, eü kiskönyve alapján biztos volt, hogy 4 éves, de mégis alig volt foga, csomó kihullott, letört, kikopott, miért? Hát mert kb csak csontot kapott enni meg kenyeret, a sok csont rágástól mentek szét a fogai. Fogai alapján a doki azt mondta volna van vagy 10 éves, de élt még 12 évet, szóval szerintem nem volt hamis az adat az oltási könyvben.
2022. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Az prvos talán be tudja saccolni, hogy kb hány éves lehet, de pontosan nem lehet megállapítani. Fogaiból, szőréről, mozgásáról meg lehet állapítani, hogy idős e, vagy még fiatal
2022. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Az aktivitás se biztos pont, mert az én kutyám tuti, hogy 14 éves elmúlt, mudi keverék, igaz, aktív fajta, de minden sétánál úgy rohangál, elránt a pórázzal, játszik a többi kutyával, mint egy kiskölyök, ismeretlenek meg is kérdik, hány hónapos, nem hiszik el, mikor megmondom.

Meg ismertem 4 éves kutyát, akit meg szinte húzni kellett a pórázon, mert még sétálni sem szeretett, olyan lusta volt, ő rá meg én hittem azt, hogy nagyon öreg.

Fogak is attól függ mit eszik, ha csak puhát, konzervet, akkor kirohad, ha csak keményet, csontot, akkor kikopik, letörhet, személy szerint főtt kaját adok, amit nem nagyon kell ugye rágni, puha, de mindig kap szárított bőr csontot, amit akkor rágcsál, mikor akar, így szépek a fogai is 14 éves létére.

Őszülés sem adott, szóval igazából nincs semmi, ami alapján meg lehetne mondani még kb sem, hogy mennyi idős, csak ha van regisztrált chipje és orvosi adatbázis, amiben benne van a születési ideje.

2022. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

"A teniszlabda rongálja a kutya fogát?! 😟 "


Koptatja. A nyálas teniszlabda gyorsan földes, homokos lesz. Ez a réteg a sokat labdázó kutyának koptatja a fogát. leginkább az első kicsiket és a szemfogakat.

De a túl kemény csontok rágása is koptat. A teherhordó csontokat nem tudja a kutya elroppantani, csak csiszolja a fogaival rágáskor.

2022. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!