Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy ha a chippes kutyám...

Igaz hogy ha a chippes kutyám meghal akkor az állatorvost kikell hivnom hogy megállapítsa miben halt meg, és azért fizetnem kell?

Figyelt kérdés
NEM AKAROM BÁNTANI A KUTYUSAIM!!!! ŐK A MINDeneim!! DE HA netalán baj történne tudjam mit kell tenni, nehogy megbüntessenek...
2013. aug. 11. 22:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
26%
Csak, hogy tisztázzuk...Valóban Ők a MINDeneid?
2013. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az okot nem kell megállapítani, de ma már elvileg a meghalt kutyusokat nem lehet csak úgy elföldelni a kertben, hanem állatorvossal kell elvitetni. Nekünk 2-3 éve halt meg az idős kutyusunk, őt is az állatorvos vitte el, ha jól emlékszem kb. 10 ezer forintot fizettünk. Amennyire hallottam, hamvasztani kell az elpusztult állatokat egészségügyi okokból.
2013. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem kötelezhetnek rá, hogy elvitesd a dokival. Hol engedném már, hogy az én drága kutyám egy fehérjefeldogozóban végezze. én eltemetem tisztességgel a kertemben. Egyébként nem kell kihivnod a dokit.
2013. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a halál okát orvossal megállapíttatni.Annyit kell csak tenni, hogy bejelented az orvosnak, írja be a chiphez, hogy elpusztult a kutya.
2013. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Tilos a kertben eltemetni! Eszedbe ne jusson! A saját jól felfogott egészségügyi érdekedben sem!
2013. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1! TE NORMÁLIS VAGY?? NEM IS ISMERSZ, SEMMIT NEM TUDSZ AZ ÉLETEMRŐL ÉS ÚGY AKARSZ ENGEM MEGVÁDOLGATNI? Undoritó. Ááá na jo felbasztál rendesen.. Huzz a pibe. Sohasem bántanék állatot! Rengeteg kutyusom volt hetekig sirattam őket sőt most is tudnék.. De ilyennek nem magyarázkodom, nem tartozom vele, és nyugodtan hidj amit akarsz!


Ezért utálom az embereket valaki mondd valamit és egyből a rosszat látják benne.pfhüjjj.


Többieknek köszönöm, most kajak nem csinálhatnék kutyulimnak sirhelyet? Egy "gyüjtőbeszornák" az én mindenem? Ezt melyik idiot találta ki? Akkor legalább csináljanak kutyatemetőt vagy állattemetőt az sokkal jobb lenne ahol a gazdi helyet keresne szeretett állatának és ott temethetné el látogathaná a sirt, mesélhetne kutyusának hisz mikor élnek akkor is meghallgatnak..

2013. aug. 11. 23:15
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Van temető és hamvasztó is!


[link]



[link]


[link]

2013. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, csak be kell jelenteni az állatorvosnál, hogy tudja rögzíteni az adatbázisban.

Úgy rémlik, hogy 48 órán belül kell megtenni a bejelentést, de ebben nem vagyok biztos.

2013. aug. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon sokan temetik el a kedvencüket a kertjükben. Megfelelő mélységben kell ásni.
2013. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kertben valóban nem szabad elásni,de vannak kisállat temetők és a hamvak is hazavihetők.Csak bejelentési kötelezettség van.
2013. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!