Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedték elhozni a...

Miért nem engedték elhozni a menhelyről egy kuvasz kutyát?

Figyelt kérdés

Ma délután lementünk a menhelyre örökbefogadási céllal, azonnal kinéztem egy gyönyörű, 2 éves kuvaszt, de sajnos felejtős is volt, mert azt mondták a menhelyen dolgozók, hogy őt nem engedik örökbefogadni, mert egygazdás. Ez azt jelenti, hogy a menhelyen van egy ember, akivel elvan és mással nem lenne el? :(

Végül lett egy másik kutyus, akit holnap elhozunk majd, csak már majdnem zárásra értünk oda és azért nem hoztuk el ma.


2022. aug. 26. 21:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%
Azok az ott dolgozók jól ismerik azt a kutyát, lehet hogy volt már hogy rájuk is morgott, nehezen kezelhető. Egy kuvasz nehéz kutya, ha rossz előélete volt akkor még végképp. Valószínűleg nem adnák ki akárkinek, lehet titeket se akartak megbántani, de egy a lényeg, szerintem felelősen döntöttek, hogy nem ajánlották, ha bármi kétség merült fel bennük.
2022. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
31%

Vasarolj maganak kuvaszt!! Ha ahhoz vonzodsz,azt vegyel. Ott nemfognak szorakozni veled!

En is inkabb vasaroltam,mert menhelYen nem adtak nagymeretu kan bulltipusut.


Nem eri meg a sok szivatast. Minden kutyamat vasarolni fogom.


Normalis lakasban eleka kutyammal egyutt,tellik ra,h hussal etessem ,rendszeresen sportolok.

2022. aug. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
31%

Én csak azt nem értem, a menhelyek miért nem tisztelik meg azzal az érdeklődőket, hogy igazat mondanak.

A másik a tengernyi feltétel.

Én is nézelődtem menhelyen, végül magánszemély által talalt kölyköt fogadtam be, nem voltak kérdések, nem voltak feltetelek. Ettol meg rendesen tartom a kutyám, de ne lihegjen senki a nyakamban.

2022. aug. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Hat pedig egyaltalan nem bonyolult megfelelni a felteteleknek, nem kernek sokat. En is fogadtam orokbe, senki nem liheg a nyakamba.
2022. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
89%

Elolvastam az egészet.


Az "örökbefogadási szándékkal" esetedben azt jelenti, hogy azonnal szeretnél kutyát.


Kinéztél egy kuvasz(jellegű)t. A kuvasz fajtájából adódóan bizalmatlan az emberekkel. Tehát akkor is, ha nincs olyan törés az életében, hogy menhelyre kerül (mert kidobják, mert meghal a gazdi stb.). Ezt mondjuk illene tudni, ha már ilyen kutyában (is) gondolkodsz.

Bizalmatlan kutyával lassú és hosszú folyamat az ismerkedés, eljutni addig, hogy kialakuljon az a bizalmi kapcsolat köztetek, amivel biztonságosan haza lehet költöztetni.

Ha egyáltalán nyitott az ismerkedésre. (Vannak akik nem, ők örökös lakók szoktak maradni.)

És ha te neked van hozzá türelmed, szaktudásod, alázatod.



Szóval szerintem is felelős döntés volt leterelni a kuvaszról. Tök oké, ha valaki egy sok alkalmas ismerkedési folyamatot nem tud vagy nem akar vállalni.

Eszedbe ne jusson, hogy mi lett volna, ha nem viszed a barátnődet, mert egy részt ez nem erről szólt, másrészt mert ha komolyan gondoljátok (összeköltöztetek vagy terveziket), akkor neki is rendben kell lennie az új családtaggal.



Örülök, hogy találtatok másik, szimpatikus kutyát. Arra viszont kérlek figyelj oda, hogy vegyél vissza az egódból, mert ez a kérdés tele van azzal, hogy te mit akarsz, de az, hogy mire van a kutyának szüksége, mi a jó neki valahol elveszett szem elől.

2022. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!