Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat válogatásról?

Figyelt kérdés

van egy 1 éves mudim aki elég szar helyről került hozzám

(be volt zárva , össze vissza kapott enni, nem volt vele foglalkozva) valamennyire helyre tudtam hozni már nem retteg mindentől csak bizalmatlan emberekkel, kutyákkal is.. jó ez érthető is nála

(kerítésen keresztül nagy a pofája de amikor be is jön valaki és megszagolja mintha kenyérre lehetne kenni pedig még életében nem látta az illetőt)

szóval alakulgatunk (szobatisztasággal is így vagyunk már bent tudtam altatni a házban balhé nélkül)

csak a kis vakarcs válogat..

száraztápot próbáltam már párat eddig a platinum iberico volt amit pár szemet megevett de már másnap azt se 😂 (kikészít..)

aztán tudom én is elbaszom de úgy sajnálom ahogy nem eszik a kis majom.. csináltam neki főtthusit azt ette egy ideig de már arra is el kezdett finnyázni (sajna akikkel lakok hiába mondom ne etessék már semmivel adtak neki valami pörktes cuccot és azóta nem kell amit én akarok adni)

nem fogyott le vagy ilyesmi nincs átszakadva de idegesít nagyon hogy ezt csinálja.

most amit meg tudok vele etetni a farhát.. 😒 jó több mint a semmi de ez elég gyér így ..

mit tegyek milyen tápot próbaljak neki adni amivel rá tudnam venni evésre?

happy dog , fit active juliusk9 nedves kaja is kilőve nem kellett neki..

bármit meghallgatok tippet ,trükkök, tapasztalatok mindenre kiváncsi vagyok ..



2022. aug. 26. 22:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Csak ugy fogod tudni leszoktatni a valogatasrol, ha nem hagyod valogatni, ennyire egyszeru a sztori. A kutya nem hulye, tudja, hogyha nem eszik, kap mast, igy nyilvan kivarja.


Lerakod ele a tapot, ha nem eszi, elveszed, megkapja a kovetkezo etetesnel. Koplalni fog valoszinuleg 1-2 napot, de ehes kutya enni fog.

Addig pedig nincs nasi, nincs mas kaja.

Mashogy nem megy. Ha ezt nem tartod be, mert sajnalod, akkor szopni fogsz vele elete vegeig.

2022. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Ne adj neki más kaját. Nagyon egyszerű. Az én németjuhászom el volt kényeztetve.

Amikor velem maradt két hétig, reggel kitettem elé a kaját fél órára.

Nem ette meg, gondolta jön majd "anyu" és a parizer mert szegény éhes marad, mert nem tetszik a kaja.


Nem így történ. Betettem a hűtőbe a kaját.


Másnap ugyan ez. Nem nyúl hozzá.

Oké, semmi baj eltelik a fél óra, kaja vissza a hűtőbe.

Harmadik nap alig várta hogy elé tegyem az amúgy tökéletes csak épp kényes izlésének nem tetsző kaját. Úgy felfalta, hogy nyoma sem maradt.


Innen kezdve ha én maradtam a kutyával, semmi gond nem volt az evéssel, jó súlyba került, míg előtte fogyott is, girheskedett.

Szóval hass az éhség ösztoneire, semmi gond nem lesz. Még jobban is fog kinezni a kutya!

2022. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

En is szar helyről fogadtam örökbe kutyát . Ugyanezeket eljátszottuk mint te.

Én vettem neki egy prémium tápot , azt kapja. Mindenféle prémium konzervre fanyalgott. Ott tartottunk, hogy elásta a konzervben lévő húst!!!!


Válogatott , félt, ki tudja mivel etették. A főtt hustol megijedt. A jutalom falatot elásta...na és terhesen is került hozzám.


No...nekem nem volt kutyám aki szült és szarul evett..mindenféle orvost kérdeztem , persze jött a barf , társai...kiskutya már akkora volt nem lehetett műteni.

Főztem neki...fele lement. Ennyi.

Kín volt minden napnak a kaja része...


Aztán megszületett két kutyus, az egyik halva. A másikat megtartottuk és amúgy egymásra is nagy hatással vannak kajálás ügyben..a másik dolog az ivartalanítás volt

Mióta ki van mutve, az étvágya nagyon jó lett. Nem válogat . Az ivartalanított szukaknak megnő az etvagyuk a dokik szerint.


Na szóval...a tápot azóta szépen eszi, konzervet néha kap, de nem válogat. Fél év után eljutottunk oda , hogy elfogadja és megeszi a jutalom falatot és nem fel a főtt hustol. :)

Csak saját tapasztalat de tudom miről beszélsz...

2022. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a kutyám mindennel ilyen volt. Adhattál te neki száraz tápot, konzervet, főtt husit, de akár még emberi kaját is, neki semmi sem kellett. Volt, amikor 2-3 napig nem evett, és csak azután volt hajlandó a táp felé nézni. De amúgy sosem értettem ezt benne. Mindig nehezen kezdett el enni, de miután elkezdett enni, akkor nem látszott rajta az, hogy annyira rossz lenne neki az az étel, hanem olyan jóízűen evett. Nos, rájöttem, hogy napközben ő viszonylag sok jutalomfalatot kap (családtagoktól), szóval ezt én így betiltottam, mert rájöttem, hogy a családtagjaim simán adnak neki annyi jutalomfalatot naponta, amivel nem is az, hogy teljesen jól lakik, viszont nem éhes annyira, hogy azt a "borzalmas" vacsoráját megegye. Szóval nincs nasi. Egyáltalán nincs nasi. Vacsora van. Jóízűen eszik. Pláne, hogy közben lett még egy kutyánk, és mindig fél, hogyha ő nem eszi meg a vacsoráját, akkor a másik kutya majd megeszi az övét, szóval ez még csak pluszban motiválja, hogy egyen. :D


Az ilyen kutyánál bármilyen tápot vehetsz, úgy sem fogja megenni. Például az én kutyám is, nem csak a tápot nem akarta, hanem ha még adtál neki egy falatnyi pizzát, azt sem ette meg. Szóval tényleg, semmit. Most pedig nem kap nasit, csak vacsorát, és bármilyen száraztápot is kap, megeszi. Itt nem a táp fajtája a lényeg, az ilyen kutya mindenhogy válogatni fog.

2022. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%

Most miért kell lepontozni amikor válaszoltam egy aktuális kérdésre ?

Gratulálok, legyen ez akkor a legnagyobb boldogságotok...

2022. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

hát akkor bekeményítek nincs mese..

köszi mindenkinek a válaszokat 😊

2022. aug. 26. 23:33
 7/23 anonim ***** válasza:
9%

Hello, én nem értek hozzá, de szerintem váltogasd. Én se szeretek egyoldalúan táplálkozni. Imádom a töltöttpaprikát, de amikor már negyedik nap is ez lett volna az ebéd; tudtam, hogy nem bírom már letuszkolni, elteltődtem tőle, meg a húst pl az ember az nagyon lassan is emészti; nem bírtam volna már negyedik nap legyűrni; kellett egy kis változatosság; a beleim nem kérték, elutasították; úgyhogy ki se szedtem, meg se melegítettem magamnak, hanem megmondtam aznap anyámnak, hogy nem kérem, nem bírtam már.


Szóval neki is próbáld meg, hogy akár váltogasd azokat a kajákat, amiket szeret. Mert pl lehet, hogy sokadszorra már nem kívánja.

2022. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
12%

*meg a szervezete, a belei is intelligensek -szerintem.

Szóval eleve lehet,hogy úgy is van kódolva minden élőlény, hogy jót tesz neki a változatosság,és pl egészségügyileg is nem is véletlen, hogy pl ugyanaz sok nap után már nem esik jól neki.


Meg pl szal nem tudom, milyen állapotban van a kutya gyomra, de szal én Nem értek az állatokhoz.


Szóval váltogasd azokat, amiket eddig alkalmanként megevett; és akkor úgy hátha jó lesz neki, háthogyha megfelel neki.


Amúgy mondom, szal én Nem értek hozzá.

2022. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

7-es, nem latod, hogy most is ezt csinalja? Valtogatja a kajakat. Hova vezetett? Hat a valogatashoz!

Egy ido utan persze mar ki fogja tapasztalni, hogy mi az, amit a kutya tenyleg nem szeret es nem a valogatas miatt nem eszi meg, de jelenleg most nem ez a helyzet, igy sajnos ra kell nevelni az evesre.

Egyebkent meg kar is a kutyat az emberhez hasonlitani, teljesen masok, mint mi. Kezdve ott, hogy sokkal-sokkal kevesebb izlelobimbojuk van, egyebkent szinte alig ereznek izeket az emberhez kepest. Tehat mar itt bukott a dolog a nagy hasonlitgatasban. A kutya kutya, nem ember.

2022. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%

#9esnek:

csak példának írtam; mondtam, hogy nem értek hozzá. :):)

És amúgy pl nekem nem az íze miatt nem ment már le, hanem sokáig enni ugyanazt a kemény, nehéz állagút.


De most már tudja, mi az, amit néha hajlandó megenni, és akkor azokat tudja neki váltogatni, amiről van már tapasztalata; amiről tudja, hogy megeszi. :) :)

2022. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!