Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat válogatásról?

Figyelt kérdés

van egy 1 éves mudim aki elég szar helyről került hozzám

(be volt zárva , össze vissza kapott enni, nem volt vele foglalkozva) valamennyire helyre tudtam hozni már nem retteg mindentől csak bizalmatlan emberekkel, kutyákkal is.. jó ez érthető is nála

(kerítésen keresztül nagy a pofája de amikor be is jön valaki és megszagolja mintha kenyérre lehetne kenni pedig még életében nem látta az illetőt)

szóval alakulgatunk (szobatisztasággal is így vagyunk már bent tudtam altatni a házban balhé nélkül)

csak a kis vakarcs válogat..

száraztápot próbáltam már párat eddig a platinum iberico volt amit pár szemet megevett de már másnap azt se 😂 (kikészít..)

aztán tudom én is elbaszom de úgy sajnálom ahogy nem eszik a kis majom.. csináltam neki főtthusit azt ette egy ideig de már arra is el kezdett finnyázni (sajna akikkel lakok hiába mondom ne etessék már semmivel adtak neki valami pörktes cuccot és azóta nem kell amit én akarok adni)

nem fogyott le vagy ilyesmi nincs átszakadva de idegesít nagyon hogy ezt csinálja.

most amit meg tudok vele etetni a farhát.. 😒 jó több mint a semmi de ez elég gyér így ..

mit tegyek milyen tápot próbaljak neki adni amivel rá tudnam venni evésre?

happy dog , fit active juliusk9 nedves kaja is kilőve nem kellett neki..

bármit meghallgatok tippet ,trükkök, tapasztalatok mindenre kiváncsi vagyok ..



2022. aug. 26. 22:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%
*megeszi helyett inkább 'megette már' a végén /ette már meg, ha olyat adott.
2022. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
12%
*Vagy pl nem tudom, akár össze is keverhet többféle kutyatápot is szerintem; hátha a kutya élvezné. :):) És kiválogatná magának a kutya, ami éppen tetszik belőle; és a többit meg még majd megenné később; vagy nemtom, lehet, hogy akár pl az egészet megenné. Egy próbát talán megérhet.
2022. aug. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, de ha kizárólag drágát akar enni, azoknál érdemes lehet kipróbálni ezt :D


https://www.youtube.com/watch?v=tj-9FyJnxiA

2022. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha akikkel laksz ugyan úgy fogják mással etetni már pedig fogják tuti mikor nem látod akkor te hiába akarsz bekeményíteni.
2022. aug. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%
Az fura, ha a főtt hús sem kell neki, egészségügyi gondja nincs? Egy kivizsgálás nem ártana. Amúgy vegyél pár kis kiszerelést más-más tápokból (Okosgazdin, Zoopluson biztos, hogy van kis csomagos több tápból is), én így kísérleteztem ki, mit szeret a kutyám.
2022. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

hát a platinum volt eddig ami lecsúszott de az is finnyázás volt már másnap.

de még találtam raoyal caninban is válogatós kutyának valót azt is meg fogom szerintem meg a josera festival-t próbálni hátha .. ha ezek sem akkor majd valami gagyibbat is 😂 de vegyíteni nem akarok egy kutyámnál sem vállt be ha vegyesen kapott tápot.

azért sajnalom mert egy szar kis fürdőbe volt bezárva panelban egész napra ott volt hagyva a "gazdája" akkor látta mikor adott neki valamit épp enni de azt is összevissza kapott.

itt most kert is van rohangálhat viszem sétálni sokat foglalkozok vele

nem akarok neki rosszat amivel már haladtam is nyitottabb mint volt 2 honapja van velem nehéz volt eleinte (2 hétig ugatta azokat akikkel lakok 😂.. )


egészséges nincs semmi baja csak még nagyon nem tudom mi lenne az amit megenne rendesen

eddig a főtthusi bevállt csak el lett baszva mert adtak neki valami pörköltes cuccot azóta finnyázik..

farhátat eszi meg mostanában. de még abban is válogat.

meg próbálom ezt a 30 percet előtte hagyom nem eszik elveszem és utánna másnap ugyan ez

ma már reggel direkt nem is próbáltam kajáltatni majd este ..


(már szóltam ne etessék semmivel nagyon remélem be is tartják..)

2022. aug. 27. 10:48
 17/23 A kérdező kommentje:

ivartalanítást írta valaki én rettegek tőle igazából a rossz oldalát tapasztaltam sajnos

páromnak a kutyusa gennyes méhgyulladással szenvedett oda jutott hogy műtötték és sajnos meghalt ☹️ végig vele voltunk 10 éves mondjuk így volt rizikó is benne de sajnos így sem sikerült ha meg nem műtik meg akkor szenvedve hal meg nagy választás nem volt már akkor..


ez a kis vakarcs 1 éves nála nagyon agyalok az ivartalanításon csak rettegek amin át mentünk a kutyájával áh..

tudom hogy fiatalnál lehet egyszerűbb de nagyon félek tőle hogy őszinte legyek

itt k.barcikán van egy doki akit dicsérnek Minár.Gy.


ivartalanítás után mennyire változott meg?

páromé olyan volt mint aki haragudott is meg nem is be kellett takarni mert fázott is bár ezt mondta a doki (nem Minár műtötte hanem Ózdra kellett menni helyettesítő dokihoz aki vállalta) hogy ilyenkor a hormonok is borulnak lehet fura viselkedése.

a doki mindent megcsinált rendes volt mutatta is amit ki szedett belőle 3x akkora volt mint kellett volna lennie..


le írnátok erről is a tapasztalatokat?

2022. aug. 27. 11:00
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha még most ivartalaníttatjátok, nem lesz baj, az előző kutyának a méhgyulladás okozta a bajt, nem az ivartalanítás, amivel pl azt a betegséget is meg lehet előzni.

Azt próbáltad, hogy valamivel feldobod a tápot? Én pl ha főzök virslit, a főzőléből öntök a tápra, vagy szoktam a szárazhoz keverni pástétom állagú tápot (pl. Rinti Gold, vagy a tálcás tápok is ilyenek, a Lidlben a sárga tasakos is pástétom), illetve bejött még a joghurt, csak egy kicsi, de lehet venni halolajat is kutyáknak, csak az nekünk nem jött be, pedig a halas tápok a kedvencei. Te is próbálkozhatsz ilyen trükkökkel.

2022. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

az ivartalanítást igazság szerint akarjuk csak szar érzés ami volt a másik kutyussal (tudom ezzel nem tudunk mit csinálni sajnos)

az hogy ő nagyon mozgékony mennyire baj ? mert a 10 éves nem mászkált annyit de a mudi imád rohangálni és ugrálni is

nem tudom fiatalabbakat mennyire viseli meg


próbáltam már ilyesmit és kikerüli vagy fintorog egyet és kerülgeti

ma ahogy nem kapott reggel enni este elég szépen evett a főtthusit is 😂 mondtam is neki az anyádat ilyeneket büfizz majd még nekem

gondolom így jól lakott a kis majom

volt egy kis kerülgetés meg elmászkált 2x a kajától de visszament enni szóval ma sikerült. remélem holnap is ilyen lesz 😅

a pástétomokat párszor próbáltam 1x megette aztán semmi dobáltam ki mert megromlott..

halolajat nem próbáltam még de most hogy így mondod lehet 1 próbát megér ez is. 😊

2022. aug. 27. 23:26
 20/23 anonim ***** válasza:
25%
Miért kell ennyire erőltetni azt hogy már pedig igen is tápot egyen a kutya? Ha nem kell neki akkor nem kell adjál neki főtt kaját amit te is eszel és jó napot. Nálunk a 2 tacskó még kicsik voltak jöhetett bármilyen táp, konzerv, tasakos stb aztán nőttek és ezek szépen elmaradoznak. Esznek amit mi. Érthető módon nem adjuk oda nekik a jó kis lecsós csülköt mert agyon van fűszerezve de nem értem mi a fenének erőlteted hogy már pedig táp. Túl gondoljátok ezt az egész kutya dolgot. Az ivartalanítástól meg semmi baja nem lesz fiatal és nem beteg.
2022. aug. 28. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!