Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kell oltatni a kutyámat?

Most kell oltatni a kutyámat?

Figyelt kérdés

9 hónapos kutyám van, így fejből nem tudom pontosan mikor, de az oltási program végén megkapta a veszettség elleni oltását. Akkor azt mondta az orvos, hogy egy év múlva kell legközelebb.

Viszont most látom mindenütt, hogy most van a szezonja és nem tudom, hogy nem jó az orvosunk és most is kellene nekünk, vagy mi?


2022. aug. 27. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Évenként kell ismételni a veszettség elleni oltást...
2022. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Veszettséginél nincs szezon.

Kölyköknél:

A jogszabály értelmében minden három hónapos kort betöltött kutyát egy hónapon belül veszettség elleni védőoltásban kell részesíteni, majd az oltást hat hónap elteltével (azaz 9-10 hónapos korig) meg kell ismételni!


felnőttnél évente kell oltani.

Régebben főleg falun évente egyszer kiment az állatorvos és akkor minden kutyát beoltott. Ma már a legtöbb embernek megvan az orvosa, akihez hordja a kutyáját, így az oltásokat ott intézi .

2022. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Nincs szezon, oltási akciókat szoktak szervezni.


A veszettség elleni oltást évente egyszer kell, (miiután befejeződött a kölyök kutya oltási sorozata). Az évi egy alkalom minden kutyánál, máshogyan jön ki, születési idejétől függően. Az én kutyám minden év januárjában kapja, így jött ki az évi egy.

A kombinált oltás, nem kötelező, de ajánlott azt is ismételni, mert sok betegségtől védi a kutyát.


Jól mondta az orvos, évi egyszer.

2022. aug. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!