Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszaadjam a gonosz gazdáinak?

Visszaadjam a gonosz gazdáinak?

Figyelt kérdés

Már egy csomószor felszedtem az utcán a kutyát, és visszavittem nekik. A fél környék már befogadta a kutyát, annyiszor az utcán van. Nem igaz, hogy ennyire nem tudnak rá vigyázni, hogy ne szökjön el! Múltkor hónapokra eltünt a kutya, aztán megkerült, akkor odamentem hozzájuk hogy én szívesen befogadom, mert látom, nem tudnak rá rendesen vigyázni. Csomószor megígérték, mikor visszavittem, hogy többet nem lesz ilyen. A kutya egyre rosszabb állapotban van, igazából sosem nézett ki ilyen rosszul. Az a gond, hogy nagyon ragaszkodnak hozzá, még a fickó anyja nem is, ő mondta hogy neki nyűg a kutya, de a fickó kutya mániás. Amikor hónapokra eltünt a kutya, szerzett egy másikat, egy kölyköt, de mikor visszakerült, azóta nem láttuk nála a kölyköt, gondolom továbbadott rajta. A lényeg, nem akarom ezeknek a barmoknak visszaadni, nem érdemlik meg ezt az okos, kedves kutyát. Teljesen lefogyott, van egy seb a hátsó lábán, és régen sokkal elevenebb, szebb volt, most tényleg rosszul fest.

Kétszer annyi kaját megevett, mint amit a 10 kilóval nehezebb kutyám eszik, teljesen ki volt éhezve. Csak nem merem nem visszavinni, mert az orvos rögtön tudni fogja, hogy nem az én nevemen van a kutya. De ha megtartom, akkor ez a barom megint szerez egy másik kutyát.



2022. aug. 27. 21:21
A kérdező szavazást indított:
tartsd meg a kutyát
add vissza nekik
29 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van benne chip?
2022. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van
2022. aug. 27. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor állatvédőknek szólj (pl. Tetovált Állatmentők), kérj tőlük tanácsot.
2022. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hát mondanám, hogy ne add vissza, mert nálad jobb helye lesz, de sajnos akkor lopásnak számítana.
2022. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Állatvédőket kéne értesíteni elsőkörben, szerintem tudnak segíteni.

Egyébként jegyzőnek be lehet jelenteni, ha utcán van a kutya. Hatalmas pénzekkel büntetik most már az önsétáltató kutyák gazdáját. Szerintem egy-két büntetés után már lemondanának a kutyáról. Bár az azért elkeserítő, hogy jó eséllyel akkor szerez majd másikat...

2022. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%
Ha megtartod, az lopásnak minősül, orvoshoz sem viheted így, illetve kiderülhet, hogy nálad van a kutya és te szívod meg. Juttasd vissza a kutyát, el lehet okosan is intézni, hogy elvegyék tőlük. Állatmentőkkel vedd fel a kapcsolatot, ők tudnak neked segíteni, illetve akár a rendőrség bevonásával is megpróbálkozhatsz, mivel a kutya rendszeresen telken kívül kóborol, ami törvénybe ütköző, plusz az egészségügyi állapota sem azt mutatja, hogy jól bánnak vele.
2022. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom mi lenne a helyes megoldás, hiszen láthatóan nálad lenne jobb helyen a kutyus... talán tehetnél egy árajánlatot a gazdának, jelezve, nálad mennyire jobb dolga lenne az ebnek.
2022. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Ahh, volt egy ilyen szomszédom. Mindig szerzett egy kutyát, aztán pár hét után az utcán landolt. Direkt kicsukta, vagy nyitva hagyta a kaput. Mondjuk azokban nem volt chip, én meg mindig lenyúltam őket, mikor már muszáj volt és kerestem nekik jobb helyet.


Az egyik egy kis szuka volt, és a házunk előtt csinálta fel egy arra járó nagy kutya. Utána megfogtam, elvittem állatorvoshoz, kapott gyógyszert ami elhajtja a kicsiket, aztán menhelyre került.


Volt egy másik, akit elütött egy autó és a hátsó lábai lebénultak. Ő nagyon félős volt, fél évbe telt, mire végre el tudtam kapni, mert hiába volt lebénulva, a két mellső lábával nagyon tudott szaladni, a hátsó lábai meg égnek álltak, mint aki kézen jár. Mikor elkaptam, jól meg is harapta az arcom, aminek mai napig látszik a nyoma, de végül ő is menhelyre került, gyorsan lett gazdija.


Aztán volt amelyik messzebb csavargott és befogadták.

Sajnos olyan is volt, amelyik bejárta a várost és eltűnt.


Most egy ideje lekopogom, nincs kutyája, remélem nem is lesz többé.

2022. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Vissza, méghozzá azért, mert így kvázi feljelenthet lopásért. Állatvédőkkel kéne beszélni és hivatalos úton lemondatni a kutyáról.
2022. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!