Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek "pofátlanság"...

Szerintetek "pofátlanság" azért bemenni egy állatmenhelyre, hogy egyszer utoljára találkozhass a (volt) kutyáddal, és hogy elköszönhess tőle?

Figyelt kérdés
A szomszéd miatt kellett elvitetnie apukámnak szegénykét, és nagyon hiányzik, egyenesen imádtuk egymást mi ketten, a szívem szakad meg, hogy többé nem láthatom őt. 😭 Az "eset" tavasszal történt, azóta is nagyon gyötör a hiánya. 😢 Már egy ideje azt tervezem, hogy szeretném őt egyszer UTOLJÁRA látni, megölelni, és végső búcsút venni tőle. Szerintetek a menhelyen ezt "tolakodásnak" (vagy csak szimplán "rossz néven")veszik?
2022. aug. 28. 13:29
1 2
 11/20 anonim válasza:
87%
Ha tavasszal vittétek el, akkor jó eséllyel már nincs ott. A mi városunkban egy menhely van, ott 2 maximum 3 hónapig őriznek felnőtt kutyákat. Utána ha addig senki nem vitte el, akkor elaltatják őket. Egyedül kölyök kutyákat szokták kb. fél évig megtartani.
2022. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#1 mondtam, csak EGYSZER mennék.

#2, #3 idegesítette, hogy megugatja, ha a érzi, hogy ott van a közelében. (Nem mintha az ő kutyája nem ugatott volna 0-24-ben) 😫 A másik, hogy nekik külön volt egy kertjük, (két kutyánk (volt), csak a kisebbik nem ugatott szinte sosem) és egy kb. másfél méteres betonfal választotta el az ő "kertjüket" a szomszéd kertjétől. A kert végében van két téglafal, (olyan mint két 100 éves szoba, nincs tetejük, ajtó ablak leszedve, gyakorlatilag téglából, cementből, és vasból (az ablak és ajtó "keretje"). (Elvileg disznóólak voltak). Volt előttük egy téglakupac, arra a kutya ráugrott, és onnét pedig felugrott a téglafal tetejére. A szomszéd még teljesen abban a tudatban volt, hogy egy kb. 40cm magas kutya, a téglafal tetejéről átugrik hozzájuk, át tudja ugrani a kb. másfél méteres betonfalat, ami mellett ráadásul szőlő ültetvény van, és ő ezt így gond nélkül átszeleli, közben ki tudja, hova és mire fog landolni...-és meg fogja őt támadni. 😠 Amelyik kutya ugat, az nem harap... Ő például jobban félt az idegenektől, mint a szomszéd tőle (neki a szomszéd is idegennek számított). Az, hogy ugat, vagy nem ugat, az nem azon múlik kinek a szagát érzi... Aztán írogatott anyukámnak Messengeren, hogy a kutya ugat, őt nagyon zavarja, stb.. (csak szólok, ezt az emojit elég gyakran használta:🤬) így aztán már ment, a vita, apukám azt mondogatta, hogy ,,ha nem most, de valamikor ígyis-úgyis menni, fog a háztól, és ezt neked köszönheti!" (mert kiálltam mellette és megvédtem) Anyukám szó szerint ezt mondta: ,,Fontosabb hogy jóban legyünk a szomszéddal, az a dög nem ér annyit!" Aztán egyik nap mikor jöttem haza, a suliból, (meleg volt, beugrottam egy fagyiért, és ők már megszokták, hogy mindig odaadom nekik az üres tölcsért), most is ez volt a tervem, a kicsi ide is jött, de a nagyobbik már nem. Kerestem, mindenhol, semmi életjel... azután jöttem rá hogy mi történt. 😢 A folytatást nem részletezném... nagyjából ennyi.

#4 remélhetőleg. 😓

#5 köszi! 🙂

2022. aug. 28. 14:15
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom kérdező, legyen ez tanulság neked arról hogy a felelős állattartás nem olyan ahogy a szüleid művelték. Normális kerítés (vagy kennel) és normális foglalkozás kell a kutyának. Reméljük hogy jobb gazdához került (vagy valóban menhelyen van, nem a város szélén kidobták a kocsiból)
2022. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
9%
Járj el hozzá RENDSZERESEN!
2022. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Inkább a szomszédot adtam volna be a menhelyre...
2022. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
39%

Ilyen retek korulmenyek kozott es 0 nevelessel nem tartunk kutyat. Borzalmas.

Remelem, hogy jobb helyre kerult. Ha jol ertem, van meg egy kutyatok, talan neki is jobb lenne valahol mashol.

2022. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
Csak szólok: használhatnál kevesebb hangulatjelet Kérdező, olvashatatlan az írásod a sok képtől, ez nem Messenger beszélgetés, fórum. El tudjuk képzelni az érzelmeidet ezek nélkül is, így komolytalan az egész.
2022. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
95%

Ne látogasd meg a kutyát, mindkettőtöknek rosszabb lesz, csak te legalább érteni fogod, miért hagyod ott megint, a kutya meg nem. (már ha ott van még, sajnos kétféleképpen is kikerülhetett onnan, főleg ha vidéki menhely)


Sajnálom, hogy ezt mondom, kérdező, de önzőség lenne feltépni a kutya régi sebeit, neki nem tudod megmondani, miért nem viszed haza.

2022. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos meg van rá az esély, hogy már örökbeadták, de én egyébként sem ajánlom. Képzeld bele magad a kutya helyébe. Az általad imádott gazdád hónapokra eltűnik, egyszer csak megjelenik aztán ismét nem látod többet. A kutyának fogalma sincs, hogy miért hagytad ott, neki ez talán még szőrnyűbb érzés mint neked.


Viszont bocsi az offért, de szeretném tisztázni ezt az elaltatos dolgot.

Két különböző helyre lehet beadni a kutyát amiről lemondtak: a gyepmesteri telep (sintér) és a menhely.

A kettő között az a különbség, hogy a gyepmesteri telepet az állam tarja fenn, cserébe kötelességük minden kutyát befogadni. Mivel a férőhely korlátozott, de minden kutyát be kell fogadniuk, így altathatnak. Ellenben a menhely egy civilek által adományokból fenntartott intézmény, ahol létszámstoppot hirdethetnek, nem kötelességük befogadni a kutyákat, amit ki is használnak. Menhelyre jelentősen nehezebb is beadni kutyát pont ezért, viszont mivel annyi kutyát fogadhatnak be, amennyire van kapacitásuk ők nem altatnak. Voltam önkéntes menhelynél, és a mai napig vannak ott azokból a kutyákból akikkel én akkor találkoztam (már több mint három év telt el). Az idősebb kutyák gyakran a menhelyen élik le hátralévő életüket.

2022. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel meg akarod látogatni feltételezem, hogy tudod hova került. Írhatnál a menhelynek. Nem kell sok mindent elég valami ilyesmit: XY kutya gazdája voltam, szüleim adták be menhelyre, érdekel, hogy mi lett vele. Csatolhatsz képet is, úgy könnyebb kitalálni melyik kutyáról van szó.


NE menj be! Csak felkavarja a kutyát

2022. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!