Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hágás- ki mit gondol róla?...

Hágás- ki mit gondol róla? Valóban a legnagyobb pofátlanság?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy a legnagyobb pofátlanság a gazda felé, viszont több olyan videót is láttam kutyakiképzőktől, ahol a kutyák összeismerkedtek, és bepróbálkoztak hágó mozdulatokkal, és a kutyakiképző nem reagált, azt mondta, hogy a kutya ezzel mutatja ki a dominanciáját a másik kutya felé. Ti mit gondoltok?
2015. márc. 12. 11:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Legnagyobb pofátlanság ha a gazda felé mutatja ki, vagyis a gazda lábát hágja például.

Ha másik kutyát, az a másik kutyának szól, mm őt dominálja le, és nem neked demonstrál feltétlenül - ám ettől függetlenül én nem hagyom.

2015. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%
Én sose hagytam hogy más kutyán "gyakorlatozzon", és megmondom őszintén, ha az enyém lenne alul, finoman leszedném róla az ellenfelet. Ha már olyan birka, hogy nem szól a másik kutyának, hogy hé haver, hagyjál már :)
2015. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Jó azért nem ilyen durva hágásra gondolok, hogy perceken át, csak kicsit felülkerekedik, hág egy-kettőt, aztán abbahagyja. A másik kutya meg elismeri, hogy a hágó kutya a domináns, kész. Alapvetően én sem hagyom, de pár havonta bepróbálkozik a pitem (ő is csak finoman és sunyi módon:D), akkor letiltom, hiszen mégis csak balhét eredményezhet, aztán megint nem csinálja jó darabig. De mikor nekiállja hágni a másik kutyát, én nem érzem, hogy felém mutatna bármilyen pofátlanságot, tehát ezért nem értek egyet ezzel, hogy ez egyértelműen dominancia a gazda felé, inkább kutyák közti kommunikáció.
2015. márc. 12. 12:27
 4/26 anonim ***** válasza:
54%
Az én kutyám nagyon domináns (ivartalan kan), sosem támad de ezt nem viseli el, mindig rászól a másik kutyára. Elrántja magát, odamordul, ha folytatódik akkor levágja a másik kutyát a földre de pár másodperc után enged. Ez egyszer-kétszer rendben is van, de mikor egy kutya nagyon pofátlan és a gazdája le se tojja, akkor mindig szólok hogy tegye rendbe az ebzetét, mert baj lesz. Én mindig azonnal tiltom, de ritkán próbálkozik a kutyám.
2015. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
És valóban, ez szerintem sem az emberek ellen szól, egyszerűen egymás között próbálkoznak, amelyik dominánsabb az nem hagyja magát, amelyik kis omega az meg csodálkozik. Mindenesetre szerintem illik azonnal tiltani ilyenkor a kutyát.
2015. márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Persze, egyetértek veled, én is mindig tiltom, csak szerintem kicsit fel van ez a dolog fújva, hogy ez a gazda felé akkora pofátlanság.
2015. márc. 12. 12:45
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
Hát, szerintem manapság az egész kutyázás kicsit fel van fújva. Az én kutyám is mentett, jártunk kutyasuliba is, a szaporítást nagyon elítélem ha vennél csakis tenyésztőtől, minőségi kaja stb., szóval az alapokat tudom, de nyilván nem tökéletes a kutyám. De tudod vannak ezek a nagyon elvakult kutyások, hogy ha az enyémtől nem várom el hogy tüzeskarikákat ugorjon hátrafelé vagy véletlen vakkant kettőt egy biciklis után akkor a pokol kénköves tüzén fog elégni mert hú de neveletlen. A másik véglet meg akinek a kutyájára az enyém már 5X szólt és az még mindig hágná, és akkor a gazda meg röhög hogy jaj hát ez de mókás... Meg kell találni a középutat. :)
2015. márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Én nem gondolom ezt felém pofátlanságnak, viszont mindenképpen bunkóság, és veszélyes, mert egyszer valamelyik majd kilyukasztja érte. Egyébként is, ha annyira magabiztos, akkor nem szükséges bizonyításképpen meghágnia a másikat, ha meg bizonytalankodik, akkor ne pattogjon. Szóval sehogy se jó :D Ne csinálja, és kész.
2015. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen, egyet értek abban, hogy ezt tiltani kell, de végre gondolkodó emberek véleményét olvasom a témáról, akik nem a szokásos szöveget mantrázzák.
2015. márc. 12. 13:30
 10/26 anonim ***** válasza:
43%
ez a dolog a 7 főbűn közé tartozik amit a kutya megcsinálhat. ez nem fel van fújva csak egyszerűen pofátlanság a kutyának a te jelenlétedben ezt megtenni. ha a kutya szemében te vagy a falkavezér meg se fordulna a fejében. ha meg mégis korrigálni kell.
2015. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!