Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy okos vizsla jellegű...

Van egy okos vizsla jellegű kutyám. Szeretném megtanítani valami hasznosra. Mit érdemes neki tanítani?

Figyelt kérdés

Az ötlet egy kutató-mentő kutya gazdájával olvasott interjúból jött, de ahhoz válogatott kutya és a részemről is egész napos elhivatottság kéne.

Valami apróságra gondoltam, de nincs jó ötletem.



2022. aug. 28. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Én nem sokat tanítottam, ismerjen pár alapszót , ami a közös életetekhez kell és kész. Nincs szüksége egy kutyának arra, hogy behozza a papucsodat.
2022. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Amit írtál, azzal egyetértek, de szeretném, ha a kutyának lennének olyan ismeretei, amik praktikusak.
2022. aug. 28. 18:51
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Praktikus? Például kiviszi helyetted a szemetet, lemossa a kocsidat minden hétvégén, füvet nyír, selfieket (szelfi) készít az instára hogy milyen ügyes stb
2022. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na a kérdés lényegét elkaptad. Ezekkel az a bajom, hogy nem képes rá, de az irány, igen ez.
2022. aug. 28. 18:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuliban voltál vele? Csak azért kérdezem, mert ha egy jó tréner látja a kutyát, azt is látja, hogy mik az erősségei, és tud ötletet adni, milyen irányba haladj tovább vele.

Pl. egy vizslának jó lehet a szimatsuli, és minden olyan, ami erre épül. Például ahova én jártam alapozó képzésre a kutyámmal, a szimatsulit olyan ember tartja, aki a hadseregnek képzett ki kutyákat, de a szimatmunkára épül a szarvasgomba keresés is.

Ismertem jó apportos vizslát is (nemrég pusztult el 14 évesen).

2022. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősöm a pumiját tanította különböző tárgyak nevére, azokat jelezni.

Nem cipő, meg papucs, hanem a játékaiból. Pl süni, labda, kacsa, karika, stb.

Sok türelem kell hozzá és idő.

2022. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kutyasuli szinte minden hétvégi program. Ha kimarad, akkor Vizsla Úr reklamál rendesen. Állítólag egy negyed órára emlékszik vissza. Ehhez képest pontosan tudja, mikor van szombat reggel.
2022. aug. 28. 20:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, akkor szerintem beszélj erről a tréneretekkel, én is amikor tanácstalan voltam, merre tovább, akkor óra végén rákérdeztem. Egyébként az én kutyám is nagyon élvezte a sulit, és mindig tudta, hogy oda indulunk, amikor mentünk. Csak mi most szünetet tartunk, mert a kánikulában nulla motivációja van a kutyámnak. Ősszel, ha már jön a kellemesebb idő, tervezek újra járni 1-1 alkalmas tréningekre.
2022. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#1, a tanítás nem azért kell, hogy bohóckodjon a kutya. A tanítás (és mindegy mire tanítás) azért kell, hogy a kutya gondolkozzon, szellileg maradjon friss. Vannak már erre is tanulmányok, hogy akár az embernél, a kutyáknál sem lesz demencia, ha a gazda rendszeresen szellemileg megdolgoztatja a kutyát tanítással, munkával. A séta és labdadobálás édes kevés.


Mellesleg a kutyának édes mindegy, hogy leül, lefekszik, pacsit ad vagy pitizik.

2022. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem tudja az ül, fekszik, forog, marad, pacsi, hozd vissza, add ide... alapszavakat. Ezenfelül sok kutyás trükk van, olvass az interneten. Az Agility nagyon jó, értem ezalatt a szlalomot, a karikán átugrást, stb. Az Activity játékok is nagyon hasznosak, a kutya felfedező ösztönét fejleszti. Ha pl tudja a hozd vissza játékot akkor még lehet ezt csinálni papuccsal és vizespalackkal, hogy szóra hozzá ide. De ez már magasabb fok.
2022. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!